Czołówka na rower.

Oświetlenie montowane na głowie
Lord Vaako
Posty: 47
Rejestracja: piątek 25 wrz 2015, 16:19
Lokalizacja: Szczecin

Czołówka na rower.

Post autor: Lord Vaako »

Drodzy Światełkocholicy...
Kolega poprosił o pomoc w wyborze czołówki na rower. Będzie kompletował zestaw czołówka + latarka na kierownicę, ale zaczyna od czołówki.

Jakie potrzeby?
- Czołówka ładowalna
- Świecąca nie za szeroko
- dająca około 700-1000 lumenów przez 1,5h
- najchętniej barwa neutral
- cena do 300zł

Kolega bawił się moim Skilhunt H03 z optyką TIR. Stwierdził że dla niego świeci za szeroko.

Wstępnie wybrałem dla niego
OLIGHT H2R Neutral White , niestety obawiam się czy też nie będzie świeciła za szeroko.
Myślę jeszcze o SKILHUNT H03R RC , nie wiem o ile węziej zaświeci w stosunko do mojej z optyką TIR.
Wpadła mi jeszcze w oko IMALENT HR20 , jest na XP-L HI, powinna zaświecić najdalej. Trochę obawiam się nad trwałością pierścienia sterującego (ponoć wykonanie słabe).

To chyba tyle z latarek, o których myślę. Może coś jeszcze konkretnego?
Imalent HR70,
Nitecore HC33 (fajna XHP35 ale nie ma wbudowanego ładowania).
Wizard czy Acebeam to chyba będą poza zasięgiem cenowym.

Z góry dziękuję za podpowiedzi.
Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę...
kobert
Posty: 45
Rejestracja: środa 15 cze 2016, 14:17
Lokalizacja: 52.25N, 21E

Re: Czołówka na rower.

Post autor: kobert »

Lord Vaako pisze: - Czołówka ładowalna
- Świecąca nie za szeroko
- dająca około 700-1000 lumenów przez 1,5h
- najchętniej barwa neutral
- cena do 300zł
Powyższe wymagania spełnia ThruNite TH10 V2.
Tylko:
- trudno ją kupić,
- jest (w swojej klasie) duża i ciężka,
- jakość światła nie powala.

Zaś Imalent HR20, mimo że na HI, w praktyce nie świeci dalej niż Nitecore HC30. A interfejsowo i jakościowo jest porażką.
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Jakby ładowanie ogniwa w latarce nie było bardzo konieczne to szczerze polecam tę https://www.bto.pl/produkt/60750/latarka-xtar-h3-warboy
Mam tego Xtara i Skilhunta H03 z soczewką Tir i ten Xtar świeci węziej i w sumie jest moją ulubioną latarką. Jedynie zmieniłem w niej diodę na trochę cieplejszą Nichia, dodatkowo latarka teraz świeci jeszcze węziej bo Nichia jest mniejsza. Moim zdaniem i Skilhunt i Xtar jakościowo są na podobnym poziomie.
Lord Vaako
Posty: 47
Rejestracja: piątek 25 wrz 2015, 16:19
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Lord Vaako »

Dziękuję za informacje. Ten Thrunite jest ciekawy ale faktycznie nigdzie go nie znalazłem z wysyłką do Polski.

Czy ktoś może mi powiedzieć coś o tej latarce OLIGHT H2R? Jak to świeci? Czy fakt że jest nieco mocniejsza od mojego Skilhunta H03 wpłynie na nieco większy zasięg? Czy różnica w zasięgu będzie niezauważalna?
Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę...
Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: Scenic »

Może acebeam h15?

Bedę miał w sklepiku Moją modowaną z 4500K high CRI


Na gwarancji. Mogę dorzucić ładowarkę za free.


Sprzedaje ,bo wymieniam na h30 .
Ostatnio zmieniony piątek 07 gru 2018, 20:13 przez Scenic, łącznie zmieniany 1 raz.
kobert
Posty: 45
Rejestracja: środa 15 cze 2016, 14:17
Lokalizacja: 52.25N, 21E

Post autor: kobert »

Lord Vaako pisze:Dziękuję za informacje. Ten Thrunite jest ciekawy ale faktycznie nigdzie go nie znalazłem z wysyłką do Polski.
Amazon wysyła, tyle że po doliczeniu VAT i kosztów wysyłki z 60$ robi się ponad 80. Nadal nietragicznie, zwłaszcza że ogniwo w zestawie. Więc da się, tylko czy warto?
kobert
Posty: 45
Rejestracja: środa 15 cze 2016, 14:17
Lokalizacja: 52.25N, 21E

Post autor: kobert »

Lord Vaako pisze:Czy ktoś może mi powiedzieć coś o tej latarce OLIGHT H2R? Jak to świeci? Czy fakt że jest nieco mocniejsza od mojego Skilhunta H03 wpłynie na nieco większy zasięg? Czy różnica w zasięgu będzie niezauważalna?
Świeci "szerzej niż dalej". Przy swoich 2300 lumenach deklarowany zasięg ma mniejszy (153 m) niż Nitecore HC30 przy 1000 (162m). A w praktyce dodatkowym problemem jest, że odpalenie turbo przestaje się udawać przy 3.8 - 3.9 V na ogniwie. I zostajesz z 600 lumenami szerokiego światła.
Z innych wad: ładuje tylko swoje niestandardowe ogniwa (z dodatkowym stykiem minusowym dookoła plusa).

Tak poza tym to dosyć sympatyczna latarka, ale przy wymaganiach z tego wątku się nie sprawdzi.
Lord Vaako
Posty: 47
Rejestracja: piątek 25 wrz 2015, 16:19
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Lord Vaako »

Dziękuję za dotychczasowe podpowiedzi.
Przycisnąłem kumpla i doszliśmy do wniosku, że nie będzie to musiała być koniecznie czołówka z funkcją ładowania. Dlatego rozszerzymy trochę wybór.
Co myślicie o Nitecore HC33 ? Zasięg powinien być dobry ale chyba nie ma wersji z neutralem, albo na szybko nie znalazłem...
Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę...
ODPOWIEDZ