sprężynki do latarki-baterii

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
piotrasta
Posty: 40
Rejestracja: sobota 14 mar 2015, 01:58
Lokalizacja: bdg

sprężynki do latarki-baterii

Post autor: piotrasta »

Witajcie
Wymieniłem sterownik w latarce (convoy s2) jednak chińczyk dał bardzo twardą sprężynkę i popsuła mi ogniwa- plusy powyginała. Przelutowałem starą sprężynkę i jest niby ok jednak dalej mi coś nie pasuje. Dla ojca kupiłem taką samą latarkę ale ma 2x dłuższą sprężynkę i jest ona bardzo miękka. Pod jaką nazwą szukać takiej sprężynki?
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Spring/ beryllium gold plated spring itp
Drivery do convoyi mają małe pole lutownicze a większość sprężynek jest stożkowa więc możesz je przylutować cieńszą stroną do drivera i z drugiej strony odpowiednio do ogniwa wygiąć.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Czy te ogniwa są marki Panasonic ?
piotrasta
Posty: 40
Rejestracja: sobota 14 mar 2015, 01:58
Lokalizacja: bdg

Post autor: piotrasta »

@smokuxx1987 dzięki
@Dziubek panasonic i LG (choć LG jak by lepiej znosiły to jednak problemem była sprężynka- dopóki był stary sterownik było ok a po wymianie sterownika ogniwa pokrzywione. NA początku myślałem spadła lampka i wygięło "plusa" ale później okazało się że połowa baterii jest powciskana na szczęście większość jest z demontażu :) i była za darmo lub prawie za darmo (jak bym miał nówki bym się wkurzył (choć może bym wcześniej zareagował).
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Jeżeli te Panasonic NCR18650B to nie martw się, ten typ tak ma. Są jakieś felerne plusy w tych ogniwach i już dawno zaobserwowałem to zjawisko. Jest to 1 na 100 sztuk (mocno statystycznie), ale jest. W moim przypadku na kilkanaście różnych ogniw, tylko one "nawalały".
ODPOWIEDZ