XANES XL05 pomoc w doborze zasilania

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
qulerek
Posty: 64
Rejestracja: czwartek 27 gru 2018, 12:38
Lokalizacja: CK

XANES XL05 pomoc w doborze zasilania

Post autor: qulerek »

Witam,
proszę o pomoc w doborze źródła zasilana dla w/w lampki XANES XL 05 .

Czy taki Battery Box będzie dobrym wyborem ?

Temat rozwiązany więcej tu Xanes XL05 German Standard @ Machfally Rox 300 STVZO

ObrazekObrazek

Z góry dziękuje za pomoc i cenne uwagi.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 04 mar 2019, 13:16 przez qulerek, łącznie zmieniany 1 raz.
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

To zależy - mało jest informacji odnośnie sterownika do tej lampki a w pytaniach pod lampką jest:
1. The standard supply voltage for this headlight is 3.7 volts, but it can also be powered from 5 volts.
i odpowiedź
2. https://www.banggood.com/Wholesale-DIY- ... -6284.html
gdzie w akcesorium do tych lampek jest wskazany
3. https://www.banggood.com/XANES-8_4V-Bik ... rehouse=CN który to power pack ma dwa wyjścia "gniazdowe-otworowe" 8,4V i USB czyli 5V

Dedukując 1. ( can also be powered from 5 volts ) z 3. (ma USB na 5V) może świadczyć że w zasadzie ten pacek nadaje sie do zasilania tej lampki
ALE - z obrazka https://www.banggood.com/XANES-XL05-Ger ... rehouse=CN wynika że Xanes NIE MA WEJŚCIA USB tylko "gniazdowe-otworowe" typu "Jack".

Podsumowując - o ile sterownik w samej obudowie lampki nie jest przetwornicą (a brak takich informacji wprost gdziekolwiek na sieci) to moim zdaniem "pacek box" nie pasuje.
qulerek
Posty: 64
Rejestracja: czwartek 27 gru 2018, 12:38
Lokalizacja: CK

Post autor: qulerek »

No to lipa straszna Battery Box'a mam, 4x 18650 też tylko po co mi to jak nie mam lampki
z odcięciem. Znając życie pewnie ten Box będzie pasował.

Obrazek

Ma ktoś propozycje odnośnie lamki z odcięciem zasilanej na USB 5V, lub wtyk 8,4V ?!
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Ten box ze zdjęcia powinien pasować (https://www.banggood.com/BIKIGHT-18650- ... rehouse=CN) W czym masz teraz problem ?
qulerek
Posty: 64
Rejestracja: czwartek 27 gru 2018, 12:38
Lokalizacja: CK

Post autor: qulerek »

Ano taki mam problem że posiadam Box'a z pierwszego postu czyli 5V USB i 8,4V na wtyk, a nie tego z latarką. Fakt nie napisałem tego na początku. Stąd też było moje pytanie czy w/w Box w pierwszym poście będzie dobrym wyborem.
Ostatnio zmieniony wtorek 22 sty 2019, 13:10 przez qulerek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Jak chcesz dłubać, to zmień wtyczkę usb na dc i powinno śmigać.
qulerek
Posty: 64
Rejestracja: czwartek 27 gru 2018, 12:38
Lokalizacja: CK

Post autor: qulerek »

W ostateczności tak zrobię, ale wolałbym kopić lampkę z zasilaniem na USB lub wtyk 8,4V z odcięciem. Bo wg. mnie bez sensu kupować i przerabiać żeby działało.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Sam musisz zdecydować o sensowności tej opcji. Ja tylko Ci podsuwam pomysł. Na fr.org był maglowany temat lampek z odcięciem, ale nie pamiętam czy były zasilane z pakietu. Raczej wątpię.
Czemu chcesz pakiet ? Chodzi o czas pracy ?
qulerek
Posty: 64
Rejestracja: czwartek 27 gru 2018, 12:38
Lokalizacja: CK

Post autor: qulerek »

Dokładnie tak i "Pakiet" ma więcej zastosowań w zależności od potrzeby podłączam lampę z odcięciem i nie dostaje obelgami od pieszych, a jak jadę w las to przepinam na jakąś lampę z szerokim kątem i dobrym zasięgiem. A w ostateczności zawsze mogę smartfona podładować.
Awatar użytkownika
Papier79
Posty: 125
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 11:24
Lokalizacja: Strzelin

Post autor: Papier79 »

Albo zrobić przejściówkę z usb na dc, będzie zamiennie z jakimś ładowanym urządzeniem w razie "W" :)
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Też nad tym myślałem, ale nie widzę jej "mocowania" z pakietem i gniazdem USB. Może jakiś pomysł ?
qulerek
Posty: 64
Rejestracja: czwartek 27 gru 2018, 12:38
Lokalizacja: CK

Post autor: qulerek »

Tak sobie myślę a jak by taki DC-DC Step Up Step Down Module 2.5V-15V To 3.3V zastosował to byłoby OK czy mnie za bardzo poniosło ?
qulerek
Posty: 64
Rejestracja: czwartek 27 gru 2018, 12:38
Lokalizacja: CK

Post autor: qulerek »

OK znalazłem to co chciałem WEST BIKING Bicycle Light
Mama lampkę i pakiet bez kombinowania. Google zna lampkę jako Machfally Rox 300.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Chciałeś coś aby wykorzystać swoje ogniwa, a tutaj kupujesz pakiet, więc nie do końca co chciałeś ;)
qulerek
Posty: 64
Rejestracja: czwartek 27 gru 2018, 12:38
Lokalizacja: CK

Post autor: qulerek »

Tak masz racje ale przekalkulowałem zakup i za ok. 15 zł więcej mam pakiet dedykowany i nie muszę nic przerabiać. A pakiet który mam wykorzystam do światełka terenowego tzw. oczojebki lub aku do Utorch V8.
ODPOWIEDZ