Czołówka szeroka / flood na 18650 lub 14500/AA/

Oświetlenie montowane na głowie
Awatar użytkownika
abyss
Posty: 158
Rejestracja: poniedziałek 12 sty 2015, 23:52
Lokalizacja: Irlandia

Czołówka szeroka / flood na 18650 lub 14500/AA/

Post autor: abyss »

Mam w tej chwili dwie budżetowe czołówki:
1) "NICRON 1W 120Lm 72m beam IPX4 H12" na AA (€13.36 Ali, waga około 100g z baterią)
oraz
2) "300Lm CREE Q5 Zoom" na 18650 (€8.86 waga około 166g z aku) taka jak np. tu upload_img/obrazki/IMG_54ae59904d35b1049.jpg

O ile pierwsza bardzo mi się podoba jeżeli chodzi o wykonanie i wagę to niestety zupełnie nie pasuje mi charakter światła - zbyt skupiony. Druga z kolei świeci tak, jak lubię jeżeli ustawię zoom "na szeroko" - ale niestety jest ciężka a z wiekiem pasek się "rozjechał" i kupiłbym drugą, ale nie widzę.
Używane są w ciasnych pomieszczeniach przy pracach manualnych / naprawach awaryjnych - spot jest zupełnie niepotrzebny, jak trzeba to włączę drugą latarkę. Żadnych spacerów, biegów, rowerów etc.

Chętnie:
- w miarę lekka na 18650 (powiedzmy do 100g bez aku) lub 14500/AA (z podwójnym typem zasilania - mam tak w innej latarce ręcznej, to dobra opcja) - ładowarki mam
- pojemnik przy reflektorze - bez "kabelków"
- szeroko i bez spota, może być tir czy coś podobnego
- NIE super-jasna, najlepiej kilka poziomów
- mile widziany tryb zbliżony do moon
- bez cholernego trybu strobe czy SOS - strasznie mnie to drażni
- mile widziana podstawowa bryzgoszczelność (wilgotno)
- najlepiej bez konieczności przeróbek
- raczej ciepłe światło
- Idealnie do około 110PLN BEZ AKUMULATORA! (Ale wyłącznie Ali i od podobnych chińczyków bo nie Polska, każda wyższa cena niż €25 to dla mnie automatycznie dodanie około +€17+VAT za obsługę, czyli za latarkę €27 płacę już €50). Jeżeli składanie "z elementów" to finansowo mniej mnie zaboli, ale nigdy nie przerabiałem latarek, tokarzy w okolicy nie mam więc tylko domowy warsztat. Nie "pali mi się" więc mogę czekać na promocje etc. Jeżeli nic w tej cenie, to co ewentualnie z droższych?

Idealna byłaby fizycznie taka jak mój NICRON z odbłyśnikiem tir i driverem łykającym 14500/AA oraz wspomniane tryby. Widziałem NICRON H10R - bardzo mi się podoba, ale nie ten odbłyśnik - https://www.fasttech.com/products/4199500 - da się go wymienić bezboleśnie? Boję się, że przeróbka tego co mam może mnie przerastać.

Co polecicie - może z nowości?
Awatar użytkownika
abyss
Posty: 158
Rejestracja: poniedziałek 12 sty 2015, 23:52
Lokalizacja: Irlandia

Post autor: abyss »

Nadal szukam, niestety nie widzę nic bardziej budżetowego niż poniższe - które też nie są idealne :(

Zebralight H52F (to F to "mrożona szybka" eliminująca spill)
http://www.zebralight.com/H52F-AA-Flood ... p_132.html#
Cena na str. producenta 49$ i niestety tylko zimne światło, a inne modele (jak np. 502) nie obsługują 14500.
Skillhunt H03 który jest szeroko polecany jest poza założonym budżetem i wolałbym 14500/AA (zwykła cena około 48$)
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

mwitek
Posty: 18
Rejestracja: środa 29 wrz 2010, 13:11
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mwitek »

Nie znam pandy, jednak śmiało mogę Ci polecić cierpliwość i polowanie na h03 jak będzie na gb za około 100 pln. Albo dozbieranie i zakup już teraz. H03 neutral jest chyba za mniej więcej 120 zł.

Sam przerobiłem sporo tanich czołówek, między innymi też taniznę z gb na 18650 i śmiało mogę powiedzieć że H03 jest bardzo bardzo fajną latarką i niepotrzebnie wyrzucałem kasę w błoto wcześniej. Mogłem od razu kupić skillhunta :D

Świeci szeroko, ma 4 tryby po 2 warianty więc możesz sobie ustawić latarkę tak jak tobie się podoba, nie jest zbyt cieżka, dobrze się trzyma na głowie, moc ma wystarczającą, żeby w ciemnym lesie na chwilę zrobić dzień jednak zwykle i tak używam 2 najsłabszych trybów - w zupełności wystarczają. Nie kosztuje dużo w porównaniu na przykład do armytek. No ideał :D

Chociaż nie, do transportu warto poluzować dupkę bo lubi się sama włączyć jak zapomnisz o zabezpieczeniu. Bo można zablokować latarkę poprzez zdaje się długie przytrzymanie przycisku ale sam tego jakoś nie robię, wygodniej mi odkręcić pół obrotu
Awatar użytkownika
abyss
Posty: 158
Rejestracja: poniedziałek 12 sty 2015, 23:52
Lokalizacja: Irlandia

Post autor: abyss »

mwitek pisze:Nie znam pandy, jednak śmiało mogę Ci polecić cierpliwość i polowanie na h03 jak będzie na gb za około 100 pln. Albo dozbieranie i zakup już teraz. H03 neutral jest chyba za mniej więcej 120 zł
Problemem dla mnie jest skokowy, niemal dwukrotny wzrost ceny po przekroczeniu 24.99 Euro (VAT i opłaty obsługi w Irlandii). Wyłącznie prace na ciasnym i niskim poddaszu, przy generatorze, pompie wody, innych maszynach etc. Zawsze bardzo ciasne miejsca, góra 2 metry od latarki do oświetlanego obiektu, choć najczęściej w zasięgu rąk - sporadycznie zdjęcie lub nagranie video. Na GB pokazuje mi teraz €56.97 "w promocji" więc sporo więcej =245PLN. Jeszcze chwilę poprzeglądam, ale chyba bliżej mi do Pandy.
Peg6
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 01 mar 2011, 16:16
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Peg6 »

Mnie osobiście przekonała z recki panda.Zamówiłem pande 2m cri :mrgreen: Jak przyjdzie to dam znać jak to wygląda w praktyce. Dzięki Mociumpel, za propozycje <soczek>

Edit 03.04.2019:
Obrazek

Już mam ! Doszła w kilka dni :shock:

Kupiłem na szybko 2 sztuki i zapomniałem wpisać kodu promocyjnego. Napisałem do chłopaków to w zamian dołożyli 2 sztuki ogniw z wbudowaną ładowarką :mrgreen:
ODPOWIEDZ