Niedroga lutownica precyzyjna

Czyli wszystko co potrzebne prawdziwemu DIY'owi;) Porady, pytania i opisy używanego przez nas sprzętu.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Re: Niedroga lutownica precyzyjna

Post autor: Bocian »

marmez pisze: wtorek 27 gru 2022, 17:33 Dzięki ElSor, to chyba sobie jeszcze odłożę i faktycznie kupię, to co proponujesz. W sumie "trzynastka" już niedługo ;)
Jakbyś napisał, że i 14-stka też wejdzie za jakiś czas, to poleciłbym coś z dużym, czytelnym wyświetlaczem :mrgreen:
A taka na poważnie to propozycja Elsora wydaje mi się bardzo ciekawa, o ile działa to jak należy :)
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Niedroga lutownica precyzyjna

Post autor: marmez »

@Bocian 14-stek jeszcze mi nie dają :-| :wink: myślę, że z wyświetlaczem jakoś sobie poradzę, najwyżej ustawię na jakiejś podstawce np. zasilaczu labo.

@ElSor jeszcze tylko jedno pytanie. Dlaczego mi polecasz stację na C245 a sam masz na C210? Bardziej uniwersalna mocniejsza? Brakuje Ci mocy w swojej?

EDIT:
Znalazłem odpowiedź w bliźniaczym wątku:
ElSor pisze:C245 jest poniekąd lepsza, bo średnia cena za 1 grot JBC to "tylko" ~150zł i jest dostępnych duuużo więcej kształtów i rozmiarów niż C210 i C115 a przy okazji jest większa moc i lepiej się nadają do większych elementów SMD, a także elementów przewlekanych.
Wcześniej zbyt mało dokładnie czytałem tamten wątek.

Dzięki jeszcze raz.
Pozdrawiam, marmez
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Re: Niedroga lutownica precyzyjna

Post autor: ElSor »

Dlatego, że moja jest mniejsza niż 245 i większa niż 115 a najlepiej mi się nią lutuje jakieś maluszki pod mikroskopem. Groty do 245 z reguły są tańsze, jest ich więcej i raczej są do "większych" SMDków a przy okazji i jest zapas mocy. Nie miałem jej w ręce ale rozmiarem powinna być bliżej T12/Goota a moja raczej jest ala długopis. Te najmniejsze 115 to już dla maniaków najmniejszych rozmiarów SMD, do serwisu najnowszych jabłkofonów itp. Moja jest mała i szczerze myślałem aby uzupełnić swój warsztat większym bratem i "dużymi" grotami do niej by mieć wszystko na każdą sytuację https://sklep.renex.pl/produkty/urzadze ... 45,2,40112 14 stron samych grotów do każdego chyba sposobu i typu lutowania jaki można sobie wymyśleć.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Niedroga lutownica precyzyjna

Post autor: marmez »

Kupiłem T245 OSS Team i ogólnie jestem bardzo zadowolony, ale mam jeden problem, bo zamówiłem oprócz jednego oryginalnego grotu JBC jeden nieoryginalny i on cyklicznie pokazuje brak połączenia i jakieś wielkie wartości temperatury. Nagrałem tutaj zachowanie:

https://www.youtube.com/watch?v=T81TWI9naac

Przesłałem ten filmik sprzedawcy i zgodził się wymienić grot, przysłał nowy, ale zachowuje się identycznie... Co robić? Zwrócić? niby przy zakupie przez internet mimo użycia mam możliwość zwrotu... najwyżej nie dostanę pełnej kwoty...

Ogólnie to niby grot działa, ale wkurzające jest to piszczenie i niepokojące te wielkie wahania temperatury...

To ten grot za 80zł : https://katemedia.pl/pl/strona-glowna/2 ... o-jbc.html

A co do pracy na oryginalnym grocie, to super. Momentalnie jest zadana temperatura i nie zauważyłem by w czasie pracy spadała :D

@ElSor dzięki za tę propozycję zakupu :) Jeszcze tylko w przyszłości jakieś oryginalne groty dokupię i będzie super :D

Pozdrawiam, marmez
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Re: Niedroga lutownica precyzyjna

Post autor: ElSor »

Gdzieś widziałem info, że groty muszą się wygrzać aby dobrze działały ale to trwa kilka sekund po założeniu nieużywanego (nowego). Może zamienniki tej firmy działają po prostu źle ... Ja mam tylko ori u siebie (poza tą 1 sztuką dodawaną do stacji) i chyba tylko nowe groty działały "dziwnie" przy pierwszym rozgrzewaniu ale już nawet nie pamiętam dokładnie. Jeśli ori działają dobrze to brać JBC a tamten zwrócić albo ew próbować innej firmy.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Niedroga lutownica precyzyjna

Post autor: marmez »

@ElSor, dzięki, tak zrobię.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
ODPOWIEDZ