Czołówka do wojska

Oświetlenie montowane na głowie
Cheveyo
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 28 gru 2017, 19:33
Lokalizacja: Zakopane

Czołówka do wojska

Post autor: Cheveyo »

Dzień dobry :-)
Im więcej czytam tym większy mętlik mam w głowie więc jako że nie jestem specjalistą, do Was zwracam się o pomoc.
Poszukuję latarki czołówki do zastosowań wojskowych. Głównie chodzi o używanie jej w trudnych warunkach w lesie, w deszczu itp. Musi mieć ona obowiązkowo czerwone światło. Byłoby dużą zaletą gdyby miała możliwość używania ogniw 18650 lub była ładowana przez usb. Jednak jestem w stanie poprzestać na AA lub AAA jeśli będzie to coś naprawdę fajnego. Do tej pory rozważałem czolówkę Petzla Tactikka+ lub Tacticca core ale ostatnio przeczytałem też pozytywne opinie o Skilhunt H03. Zastanawiam się jednak czy jej kształt nie będzie powodował zaczepiania się o nią gałęzi w lesie. Może coś zupełnie innego? Co polecacie?
Budżet do 200 zł.
ProLight
Posty: 1142
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 01:16
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: ProLight »

Witaj

H03 nie ma czerwonego światła.
Zaczepianie o gałęzie? Ryjesz twarzą w krzakach?
Ile razy Ci się zdarza dostać gałęzią w twarz w trakcie chodzenia po lesie? Przecież instynktownie chodząc po lesie, ochraniasz się rękoma tak żeby nie dostać gałęzią w twarz, a czołówkę masz na? Tak, czole więc ciężko żeby zahaczyć o gałąź.

Pozdrawiam
Główny spammer tego Forum ;)
Panjarek
Posty: 170
Rejestracja: środa 05 kwie 2017, 20:35
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Panjarek »

ProLight, widać że nie biegles tak naprawdę przez las ;)
zabol
Posty: 85
Rejestracja: środa 25 cze 2008, 18:08
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: zabol »

Nitecore HC65....tylko budżet trochę przejechany...ale ładowanie przez usb jest i czerwony też na pokładzie....i jeszcze dodatkowo biały ciepły...
Cheveyo
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 28 gru 2017, 19:33
Lokalizacja: Zakopane

Post autor: Cheveyo »

Co do biegania po lesie.... Zwykle na plecach mam wielki plecak a obie ręce trzymają karabin. Gogle się przydają do ochrony przed gałęziami stąd trochę boję się że któraś zaczepi latarkę. Często też czołgamy się i naprawdę wolałbym się zajmować karabinem i jemu poświęcać całą uwagę niż bać się jeszcze o czołówkę.
Znalazłem coś takiego. Czy ktoś może mi coś o tym powiedzieć?
https://www.decathlon.pl/lampa-czoowa-t ... 85461.html
ODPOWIEDZ