Sprzedawcy na Aliexpress - tak różni

....nie pasujące gdzie indziej...
Mocarny
Posty: 399
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Sprzedawcy na Aliexpress - tak różni

Post autor: Mocarny »

Witajcie. Ostatnie zakupy na Ali zrobiły na mnie takie wrażenie, że aż postanowiłem się nimi podzielić z wami.

(I uznałem za słuszne podać nazwę sklepu - chyba na to zasługują)

Kupiłem drewniany zegarek marki Bobo Bird ze sklepu
https://bobobirdwoodwatch.pl.aliexpress ... 7303ndIayO

za 90zł. Wszystko fajnie, ale jak przyszedł (bardzo szybka wysyłka, był po niecałych 2 tygodniach) to te małe wskazówki od chronografu były nie na 0 i nie dało się tego zmienić, po wciśnięciu reset wracały na miejsce w okolicach godziny 4. Datę też się zmieniało mozolnie, bo się zacinała i wiele razy trzeba było próbować. No i pod szkiełkiem były śmieciki które latały w środku. Z chronografem się uporałem, napisałem do sklepu i wysłali mi jakieś tam ich instrukcje do ustawiania.

Ale data i śmieciki zostały. Napisałem do nich żeby mi powiedzieli jak zdjąć szybkę. Odpisali, że to bardzo trudne i żebym poszedł do zegarmistrza. No ok, to spytałem znów jak ją zdjąć, to powiem zegarmistrzowi chociaż żeby nie kombinował. Odpisali to samo, żebym poszedł do zegarmistrza i to strasznie skomplikowane. Chyba sami nie wiedzieli jak to zrobić.

Ok. No i bym poszedł, bo strasznie irytujące. Spytałem sklep czy jak pójdę to mi zwrócą tak z 15 zł. Odpisali, że dadzą mi 5 kodów rabatowych na kolejne zakupy - standard na Aliexpress. Ale ja na to, że nie, bo już kupiłem co chciałem i na razie nie planuję kolejnych zakupów - 15 zł wystarczy.

Na co oni: Ok, wyślemy ci nowy zegarek

...

No...ok, może wyślecie mi inny ze zniżką, zamiast ten sam za darmo?

Nie, już wysłaliśmy

YHM

...

Myślałem, że to nieprawda, wiecie. Wysłaliśmy zegarek, a ty na niego czekaj, w tym czasie minie ci czas na założenie sporu i po sprawie.

Dzisiaj doszedł. Taki sam. Bez śmiecików. Chronograf ustawiony. Data działa. Nie sam zegarek przyszedł - pudełko drewniane i wszystko inne też.

I co? Czuję się źle z tego powodu. Nie chciałem nowego zegarka, nie mam teraz co z nim zrobić. A poza tym nie chciałem od nich wyciągnąć kasy, tylko żeby dali mi te 15 zł za zegarmistrza. A z resztą...nie chodziło nawet o te 15 zł, tylko chciałem wiedzieć, czy sklep jest uczciwy.

Przemyślenia?

1. Nie wszyscy na Aliexpress są nieuczciwi i chcą za wszelką cenę zaoszczędzić. Miałem tak z pierwszym zakupem. Jeśli ktoś cię oszukał, nie "karaj" za to kolejnych sprzedawców, chcąc pełnego zwrotu o jakieś błahostki - "bo przecież wszyscy Chińczycy są tacy sami".

2. Nie mam komu dać drugiego zegarka.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 16 gru 2019, 13:41 przez Mocarny, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sprzedawcy na Aliexpress - tak różni

Post autor: Dziubek »

Mocarny pisze:Przemyślenia? Nie mam komu dać drugiego zegarka.
viewforum.php?f=38 ;)
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Kurcze, kupuje na ali od około 2012 roku. Dopiero w tym roku pierwszy raz dostałem zwrot od samego sprzedawcy bez zakładania sporu. Zawsze chodzi o to samo-zawyżone parametry, niedziałające, fatalnie spakowane itd. Ja wychodze z założenia, że jedna jaskółka wiosny nie czyni. Tak przeglądając to co kupiłem, co 3 sprzęt idzie na spór. Ostatni miałem o żarówkę na filamentach. W opisie 30W, 18 ledów. W rzwczywistości 11W i 15 ledów. Napisałem do sprzedawcy, olał temat. Zażądałem zwrotu kasy o tyle procent o ile zawyżyli parametry i tyle dostałem.
ILPT
Mocarny
Posty: 399
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Mocarny »

Ciekawe czy oni są jakoś karani za ilość założonych sporów. Bo wydaje mi się nielogiczne, że wolą mi wysłać nowy zegarek zamiast zwrócić część kasy.

Ja przeważnie dostaję dobre rzeczy z Ali, ale jak zamówiłem hub USB i 1 z 4 portów nie działał, to też chciałem 1/4 kwoty zwrotu. No, chyba że bym potrzebował konkretnie 4 i nie mniej, to bym chciał cały zwrot.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Ponoć za ileś tam sporów mogą wylecieć z Ali. I to nawet było by nie dziwne, w końcu negatywne opinię rzutują na cały portal.
Biorąc pod uwagę że trzepią to na miliony sztuk, a koszt produkcji jest tak niski że hej (i mają to na własnym podwórku) nie dziwne raczej że wolą wysłać nową sztukę niż kasę oddać.
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Panowie, PRC to kraj cudownych wynalazków w cenie często uwłaczającej zdrowemu rozsądkowi - przykładowo i to w Polsce https://sklep.co-unity.eu/produkt/zarowka-led-par30/ - zjazd z 88 na 20 gdzie realnie za 1000 sztuk cena 1 sztuki to 1,49 dolara ...
Stąd macie "cenność i koszt" dziwadeł typu zegarki czy tanie cokolwiek ...
Oczywiście są produkty których cena nie spadnie poniżej pewnych granic ale jeśli nie ten to inny chinol skopiuje w setkach egzemplarzy i sprzeda za bezcen ...
Mocarny
Posty: 399
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Mocarny »

Ale jednak większość chce zarobić jak najwięcej. Kupowałem ładowarkę samochodową od sklepu od którego rok temu kupiłem inną ładowarkę. W tej poprzedniej była drobna wada wyświetlacza, więc poprosiłem o rabat przy tej - dali mi tylko $0,5 taniej i to po kilku dniach czatowania, pytania, wykręcania się i wysyłania zdjęć.

Mój pierwszy zakup kiedyś kiedyś wyglądał tak, że nie chcieli mi zwrócić całej kwoty, bo "$8 zapłaciliśmy za wysyłkę (która dla ciebie była "darmowa"), więc to nie cena produktu i ci nie zwrócimy".

Co do zjazdów cen, to są sklepy z odzieżą, często turystyczną, w których są wieczne przeceny na wszystko i nic nie kupisz po normalnej cenie. A jak pytam dlaczego takie promocje, to mi odpowiadają, że to stare modele sprzed kilku lat. A na metce było napisane "Wyprodukowano w 2018" - czyli kilka miesięcy temu, bo ta sytuacja była jakoś na początku 2019. Więc w takie promocje na żarówki i na inne rzeczy nie wierzę.
A swoją drogą...jedyne realne promocje są w Decathlonie.
marekwoj
Posty: 487
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 14:40
Lokalizacja: Jaktorów (k. Żyrardowa)

Post autor: marekwoj »

Mocarny pisze:Ostatnie zakupy na Ali zrobiły na mnie takie wrażenie
Na mnie wrażenie zrobiła ostatnia negocjacja z Banggood. Dostałem nieco poobijaną latarkę Convoy L6. W promocji była za 40$. Wysłałem zdjęcia i napisałem, że chcę 10$ (25% ceny) zwrotu za to uszkodzenie. Odpisali, czy zgadzam się na 500 punktów (+ opis, jakie te punkty super ...) Ja na to, że nie chcę punktów, mam ich ponad 4 tyś i nic z nimi zrobić nie mogę, bo na promocji nie działają, a bez promocji nic nie kupuję. I ponownie, że chcę 10$. W odpowiedzi czy zgadzam się na refund 70 zł !! (płaciłem w PLN 154 zł). No cóż, zgodziłem się, a oni te 70 zł zwrócili :mrgreen:
ODPOWIEDZ