phpBB3 - nowy silnik, stare posty ...

...sprawy techniczne i organizacyjne dotyczące forum...propozycje, uwagi, wnioski, pochwały ;-)...etc
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

phpBB3 - nowy silnik, stare posty ...

Post autor: ElSor »

Witam ponownie na forum.
To, co najcenniejsze zostało zachowane ale nie wszystko działa po upgradzie tak, jak powinno.
Proszę o zgłaszanie zauważonych przez Was problemów.

Z mojej strony dodam, że wiem o tym, że nie działa w starych postach znacznik youtube i center, Użytkownicy z automatu nie dostaną dostępu do sklepiku. Upload grafiki nie generuje z automatu miniaturek ... roboty jest jeszcze sporo ale pisać o nowych rzeczach już można bez obaw.
Mocarny
Posty: 399
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Re: phpBB3 - nowy silnik, stare posty ...

Post autor: Mocarny »

Moje reakcje:

1. OJEJ ale dziwne forum...takie nowe. Wolałem tamten stary wygląd, może to kwestia przyzwyczajenia

2. Nie działa center... ! Wszystkie moje recenzje nie wyglądają jak powinny :P
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Re: phpBB3 - nowy silnik, stare posty ...

Post autor: murgrabia1410 »

Również jestem takiego samego zdania. O niebo lepiej wyglądało stare forum. Na dodatek w przeglądarce FF na XP nie mam paska z logowaniem. Pod chrome jest, na FF brak. Więc raczej słabo to wypadło. Brak szyfrowania w chrome jak i FF na XP!!
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: phpBB3 - nowy silnik, stare posty ...

Post autor: Dziubek »

Uroki technologi. Trzeba iść z duchem czasu i myślę że to jedynie kwestia przyzwyczajenia.
Szyfrowanie działa na chrome. Doszukiwałbym się bardziej problemów kompatybilności wersji przeglądarek pod XP z forum niż ogólnie błędów po stronie forum.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Re: phpBB3 - nowy silnik, stare posty ...

Post autor: ElSor »

W razie problemów z zalogowaniem proszę o wyczyszczenie plików tymczasowych i ciasteczek przeglądarki. Gdyby nie wchodziło hasło to należy wygenerować nowe > app.php/user/forgot_password
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Re: phpBB3 - nowy silnik, stare posty ...

Post autor: ElSor »

murgrabia1410 pisze: sobota 07 mar 2020, 23:11 ...O niebo lepiej wyglądało stare forum. Na dodatek w przeglądarce FF na XP nie mam paska z logowaniem. ... Więc raczej słabo to wypadło ...
Dodałem 3 opcjonalne style więc można sobie ew przełączyć w profilu na inny.
Słabo wyglądały krzaki a skoro stare php nie jest wspierane przez hostingi, Win XP przez MSa, to problemu nie widzę.
Mocarny
Posty: 399
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Re: phpBB3 - nowy silnik, stare posty ...

Post autor: Mocarny »

Skoro już jesteśmy w temacie błędów, to (ale to nigdy nie działało) nie da się zalogować klikając enter po wpisaniu loginu i hasła. Kręci, kręci i nic. Trzeba kliknąć myszką na "Zaloguj się".

A center będzie automatycznie działać poprawnie w starszych postach czy jak już zostanie naprawiony to trzeba będzie ręcznie go wprowadzać?

EDIT: Chyba mam czego pragniemy: w ustawieniach profilu jest motyw "Digi" który jednak jest przeznaczony do korzystania w nocy, ale wygląda fajnie, obrazki i użytkownicy w postach są wyświetlani po lewej, jakoś tak mi się lepiej czyta niż jak są po prawej. Jakby tylko był tryb jasny... :roll: Podobny do niego jest elegance.

EDIT2: Wstawiłem recenzję, center działa aż za dobrze, wszystko mi wyśrodkowało :P W starych wciąż nie działa, ale wystarczy edytować post i zapisać, wtedy działa.
I po co nam tyle kolorów? :P Kiedyś to było widać, że to forum dla facetów: był tylko zielony, czerwony, czarny itp. :D
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Re: phpBB3 - nowy silnik, stare posty ...

Post autor: Rysiu. »

Przy problemie z logowaniem jak wyżej ElSor wspomniał i już wszystko działa :)

Faktycznie Digi i Elegance bardzo fajne style i bardzo podobne do poprzedniego tylko logo światełek jest przykrywane logiem phpBB

https://thumbs.gfycat.com/ChillyPhysica ... mobile.mp4

Zauważyłem jeszcze że opcja zapamiętania nie zaskakuje i za każdym razem trzeba się logować tak samo jak opcja ukrywania a przynajmniej u mnie.
Ostatnio zmieniony niedziela 08 mar 2020, 18:43 przez Rysiu., łącznie zmieniany 1 raz.
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
Ari93
Posty: 70
Rejestracja: wtorek 15 lis 2016, 20:19
Lokalizacja: Pomorskie

Re: phpBB3 - nowy silnik, stare posty ...

Post autor: Ari93 »

A ja mam pytanko z innej beczki, na chwilę przed zamknięciem forum utworzyłem temat na forum z recenzją jednego wynalazku z Ali i obecnie nie ma po tym temacie śladu... ani w moich postach jak się wejdzie w profil, ani w śmietniku no i oczywiście tam gdzie został utworzony pierwotnie. Czy ten temat po prostu zaginął czy został skasowany umyślnie? Nie wiem czy jeszcze raz wstawić czy nie ma to sensu... ;p
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Re: phpBB3 - nowy silnik, stare posty ...

Post autor: ElSor »

Ari93 wyjaśnienie padło pewnie jeszcze zanim opisywałeś coś z Ali > viewtopic.php?p=269811#p269811 .
Rysiu. pisze: niedziela 08 mar 2020, 14:57 ...logo światełek jest przykrywane logiem phpBB

https://thumbs.gfycat.com/ChillyPhysica ... mobile.mp4
Ktoś jeszcze ma takie anomalie?
Jeśli tak to jaki system operacyjny i przeglądarka?
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Re: phpBB3 - nowy silnik, stare posty ...

Post autor: Rysiu. »

Firefox, Windows 7 tak samo na Androidzie 8
Kilkukrotnie czyściłem cache ale bez skutku

Aktualizacja, logo już wyświetla się prawidłowo :)
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: phpBB3 - nowy silnik, stare posty ...

Post autor: Dziubek »

Powiadomienia o nowych wiadomościach na forum wcale nie działają, czy tylko ja nie dostaję ?
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Re: phpBB3 - nowy silnik, stare posty ...

Post autor: plecho1 »

Ja też nie mam powiadomienia o nowych postach.
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Re: phpBB3 - nowy silnik, stare posty ...

Post autor: ptja »

Nie działa także pozostanie zalogowanym (FF, Chrome, Edge - na tych dwóch ostatnich odpada kwestia cookies, bo nie używałem ich do otwierania strony forum). Wystarczy nawet otworzyć kolejną kartę ze stroną (nie zamykając tej zalogowanej ani nie wylogowując się), żeby ponowne logowanie było konieczne.
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: phpBB3 - nowy silnik, stare posty ...

Post autor: Dziubek »

plecho1 pisze: środa 11 mar 2020, 06:56 Ja też nie mam powiadomienia o nowych postach.
Nieprzeczytane masz pod adresem search.php?search_id=unreadposts
Ja mówiłem o powiadomieniach o wiadomościach prywatnych.
ODPOWIEDZ