YT-120A czyli zoom z DX-a 3AAA

Oświetlenie montowane na głowie
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

YT-120A czyli zoom z DX-a 3AAA

Post autor: Calineczka »

dzisiaj do mnie dojechała, pierwsze wrażenia mocno pozytywne jak na DX-a.
Nie mogłem się oprzec, co by nie rozkręcić.
Dlaczego?
Fotki powiedzą co nieco ...resztę opowiem później ;-)



Obrazek
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.29435

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



obejrzeliście?
Co mnie zaskoczyło to regulacja, płynna :!: prądu leda tym wichajstrem-dźwigienką na pojemniku z bateriami :!: Zmierzony przeze mnie prąd to 40-640mA (zasilanie 3 razy alkaline). Regulacja na egzotycznym UCT4611. Druga niespotykana sprawa-LED JEST chłodzony :!: Fotki pokazują spory kawałek jakiegos odlewu, nie wiem co to jest dokładnie ale nagrzewa się wyraźnie jak daję większy prąd. Po dodaniu większej ilości pasty i dokładnym wpasowaniu leda nagrzewa się bardziej i szybciej niz przed poprawkami. Przydało by się leda wkleić choćby na fujika ale czasu mi teraz brakuje. Wycentrowanie leda w optyce do bani, ale pewnie mozna poprawić. W terenie raczej nie przeszkadza. Ciekaw jestem, jak będzie z trwałościa kabli i szczelnością. Pokrywka na zasilaniu jest gumowa i giętka-zdejmuje się ją po prostu na siłę i tak samo zakłada. Koszyczek-przemyślany! Trzyma AAA-zobaczcie na fotce dlaczego, między bateriami sa...listki, profile w które bateryjki trzeba włożyć....


to na dzisiaj wszystko... ;-)
Załączniki
UCT4611_DS.pdf
(1.05 MiB) Pobrany 395 razy
Ostatnio zmieniony czwartek 22 paź 2009, 23:37 przez Calineczka, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

Hmm NPN + pot ? - choć prąd minimalny - można by było potem 0-10ohm ;D
Ostatnio zmieniony czwartek 22 paź 2009, 23:31 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Nie no szczujesz ;P
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

lennin pisze:Nie no szczujesz ;P
foty dodawałem a nie chciałem żeby mi pisanie wcięło, sorki ;-)

widzę na fotce z DX-a że to centrowanie to taka loteria ;-)
Obrazek

po rozbebeszeniu składało się to do kupy ciuuut paaaskuudnie,....ale jestem mocno pozytywnie zaskoczony. Mozna by tam spróbowac pocudować z innym ledem i optyką....mogło by być ciekawe działko fotonowe :mrgreen:
Dominik pisze:Hmm NPN + pot ? - choć prąd minimalny - można by było potem 0-10ohm ;D
tak jak widać na fotce-serducho w załączniku dałem :mrgreen:
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Fu ale beam nieładny nie daje się tego jakoś poprawić? Kupa elektroniki jak na chińczyków trzeba przyznać.
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

lennin pisze:Fu ale beam nieładny nie daje się tego jakoś poprawić?
pewnie się da ale nie chciałem kolejnej nocki zarywać :razz:
Trzeba by leda przykleić, pisałem chyba wyżej..... Mimo tego i tak całkiem udana czołówka jak na DX :mrgreen: Kolejne wady wyjdą w praniu... w 60 stopniach :mrgreen:
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

W wolnej chwili zobaczysz jak prądy wyglądają przy zasilaniu a akumulatorków?
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Lennin, sorki, zapomniałem podać. Na akkusach max jest 450mA w mojej. Aktualnie bawi się nią Voit-ma się podzielić wrażeniami. W czasie "oględzin" wypadł nam wichajster od zooma-trzeba było na kropelkę wkleic bo gwint odparował...nie wiedziec czemu :mrgreen:
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Czyli niskie Vf diody dobrze poskładać i za 20$ chyba całkiem niezła czołówka. Z naciskiem na "całkiem" ;)
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Chavez
Posty: 18
Rejestracja: środa 28 lis 2007, 22:35
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Chavez »

Na 3 NiMH AAA świeci przyzwoicie i się za szybko nie ściemnia? Wiesz może jak wypada długość świecenia na alkalicznych do akumulatorków?
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Voit z nia biega :mrgreen:
Voit
Posty: 259
Rejestracja: piątek 05 gru 2008, 19:56
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Voit »

Calineczka pisze:Voit z nia biega :mrgreen:
...Na razie na krótkich dystansach.
:lol:

W zabawie wypada świetnie.
Czasu pracy na 3xAAA nie miałem okazji sprawdzić. Obiecuję jutro.

[ Dodano: Nie Lis 01, 2009 9:43 am ]
Czołówka jest wierną kopią latarki Led Lenser H7.
Oczywiście wierną na tyle, na ile pozwoliły „małe chińskie rączki” składające to wszystko w jedną całość.
Spodziewam się również różnic w jakości materiałów użytych do produkcji, ale tego już nie miałem możliwości porównać.
W każdym razie „z zewnątrz” latarki różnią się chyba tylko napisami na taśmie i nazwą firmy na pojemniku na baterie.
Wszystkie rozwiązania techniczne LedLensera zostały przeniesione „żywcem” do skośnookiej siostrzyczki.
Niestety słabo zogniskowana niweczy trud niemieckich inżynierów od optyki, ale w terenie nie jest to aż tak dokuczliwe jak podczas testów domowych.
I zapewne można diodę zogniskować poprawnie, jeśli komuś to bardzo przeszkadza, choć chyba łatwe to nie jest.
Za ułamek ceny oryginału otrzymujemy fajne światło na czoło.
Latarka jest tak mała i lekka, że można zapomnieć że coś mamy na głowie. A to chyba spory plus.
Świeci naprawdę bardzo przyzwoicie. To drugi plus.
Płynna regulacja ogniskowej i siły światła to bardzo fajne i przydatne rozwiązania. To trzeci plus.
Jedyny minus, moim zdaniem, to sposób zasilania latarki.
Trzy ogniwa AAA to z mojego punktu widzenia kiepski pomysł.
Akurat nie posiadam akumulatorów tego rodzaju więc muszę kupować baterie, a te przeważnie pakowane są po dwie lub cztery.
To mało wygodne rozwiązanie.
Czas pracy na komplecie baterii - trudno ocenić, bo tu wiele zależy od baterii.
Po dobrych dwóch godzinach świecenia, światło osłabło i różnica pomiędzy trybem maksymalnym a minimalnym jest mniej widoczna.
Ale świeci nadal.

Latarka w ogólnej ocenie wypada bardzo interesująco.
Panie i Panowie - brać i świecić. :grin:
Za te pieniądze warto.
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Dostałem swoją sztukę. :D Podłączenia w środku są inne. Szczegół. Dioda była wycentrowana idealnie po moim składaniu już nie jest. To druga czołówka przy której tak ie na bluźniłem przy składaniu. :evil: Zaskoczyła mnie jej wielkość a właściwie małość. Może być jako awaryjny sprzęt plecakowy.
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

do mnie też dojechały dwie następne. Każda inaczej wycentrowana, iny spot, inny kolor, jedna reguluje jasność tylko od połowy pozycji i nie grzeje się za bardzo-może led nie jest dobrze ułozony, nie wiem. Nie chce mi się póki co ich otwierać, Lennin jak widze wie dlaczego :mrgreen:
Voit, dzięki za podzielenie się wrażeniami. Też uważam, że po poprawkach warto ja mieć, jestem tylko ciekawy co w tych dwóch kolejnych jest do poprawienia.... :|
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

Ja czekam na Princetona, Mammuta TX1, Fenixa 10... chyba sobie odpuszczę klona H7 ;)
użytkownik zbanowany za niekoleżeńskie zachowanie (m.in. wykasowanie wartościowych treści ze swoich postów)
ODPOWIEDZ