Silva LX II

Oświetlenie montowane na głowie
wojtek
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 29 lis 2009, 00:19
Lokalizacja: poznań

Silva LX II

Post autor: wojtek »

Witam wszystkich,
to mój pierwszy post na forum. Od razu przyznaję, że w temacie konstrukcji i modowania lamp jestem kompletnym laikiem. Niedawno padła mi stara lampa rowerowa cataya i postanowiłem kupić gotową, uniwersalną, mocną czołówkę z możliwością mocowania na kierownicy.
Chciałem wydać do 300 a wyszło 499 zł ;). Kupiłem Silvę LX 2 i wydaje mi się, że zrobiłem gruby błąd. Kierowałem się tym, że LX 2 ma diodę 5W, co jak sądziłem przekłada się prosto na jasność i zasięg lampy. (Za to nie ma mocowania na kierownicę)
Jednak po przejrzeniu wątków na Forum, mam wrażenie, że kupiłem model z diodą poprzedniej generacji, zasilany z małych akumulatorków 2.0 Ah (zamiast 4.5 Ah, które były w modelu LX 1)
Lampę kupiłem przez internet w polskim sklepie turystycznym i mogę ją w ciągu 10 dni zwrócić.
I teraz mam pytanie do ekspertów. Chciałbym jak najmocniejszą lampę (może rowerową, ale z możliwością zamocowania na głowie) do 500 zł, z dużym akumulatorem. Czy są konstrukcje dużo wydajniesze? Jeśli tak to jakie?
Czy może kupiona Silva jest jednak całkiem dobra i powinienem tylko kupić duży zestaw akumulatorów?
Sorry za długość posta mam nadzieję, że ktoś pomoże :)
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

wojtek, LX2 jest oparta o ledy Luxeon K2 TFFC - dla 5W w leda co jest jak najbardziej realne dla Silvy daje to jakieś 260 lumenów

Płacisz za markę, dobre chłodzenie, gwarancje, etc... Specjalnie więcej się z tej lampki nie wyciśnie o ile nie zastosować ledów Cree XP-G. Tak SSC U2 jak i Cree XR-E Q5 dadzą przy tej mocy 20-30 lumenów więcej co będzie prawie niewidoczne.
Ostatnio zmieniony niedziela 29 lis 2009, 12:51 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.
ixjakub
Posty: 131
Rejestracja: piątek 28 lis 2008, 23:32
Lokalizacja: Polska

Post autor: ixjakub »

wojtek pisze:Sorry za długość posta
Nie ma za co przepraszać. Po to jest forum, żeby na nim pisać. Są tu dużo dłuższe wypowiedzi. ;-) Witam!
wojtek
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 29 lis 2009, 00:19
Lokalizacja: poznań

Post autor: wojtek »

Dominik dzięki za szybką odpowiedź :)
To lampę zostawiam ale zostaje problem ze zbyt małym akumulatorem . Podane przez producenta 4 godziny świecenia w najjaśniejszym trybie to dla mnie za mało, bo wszędzie poruszam się rowerem i potrzebuję zapasu światła. Firmowy akumulator Silvy 4.5 Ah 6V
kosztuje 320 zł ale wydaje mi się, że można taki zrobić samemu znacznie taniej. Nie wiem tylko jak ze złączką, czy gdzieś można takie kupić?
A może polecacie jakieś inne zasilanie, bardziej wydajne i wytrzymalsze na zimno?
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

wojtek, możesz sobie zrobić pakiet Li-Ion 7,2V - korespondowałem w tej sprawie z Silvą kiedyś, powinno działać bez problemu.

Tu masz realnie pakiet Li-Ion 6,6Ah 7,2V :
http://www.allegro.pl/item830793106_can ... oclaw.html

I ładowarkę :
http://www.allegro.pl/item830954195_lad ... 10_fv.html

Trzeba tylko kabelki dorobić :mrgreen:
użytkownik zbanowany za niekoleżeńskie zachowanie (m.in. wykasowanie wartościowych treści ze swoich postów)
wojtek
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 29 lis 2009, 00:19
Lokalizacja: poznań

Post autor: wojtek »

Fajny pomysł, a co do kabelków pochwalę się, że znalazłem złączki do baterii silvy. To są standardowe 2pinowe złączki firmy Molex. Do kupienia za ok. 2 euro w dobrych sklepach turystycznych (np. na Słowacji ale już nie w Polsce). Jak bym znalazł taki model w polskim katalogu Molexa byłoby za grosze w kraju, ale i tak nie jest drogo:) Na razie zadebiutuję z lutownicą modując baterię, ale na tym się na pewno nie skończy ;) Dzięki za pomoc :)
allonitium
Posty: 330
Rejestracja: środa 14 maja 2008, 14:21
Lokalizacja: W-wa

Post autor: allonitium »

Jeśli to standardowy Molex to pewnie dostaniesz w lepszym sklepie elektronicznym. Pytałeś na Kwiatowej/Łąkowej? Podaj jakiś namiar na to złącze i/lub wklej zdjęcie - może to nie jest jakieś nietypowe złącze i dostaniesz na miejscu.
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Jak nie będą mieli w Analogisie (tym do góry) na Kwiatowej to uderz do Gembary , on Ci sprowadzi jak będą tylko dostępne .
elektroda.pl
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Na ul. Chełmońskiego kawałek od Lutronika jest sklep specjalizujący się w złączach i kabelkach, mają dużo ciekawych rzeczy popytaj.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
ODPOWIEDZ