pojedynek GIGANTÓW czyli Romisen R-1A01 vs Ultrafire 602C

...czyli nasze światełka okiem obiektywu... Tu chwalimy się naszymi latareczkami i wszystkim innym , co rozświetla nasze życie ;-)
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

pojedynek GIGANTÓW czyli Romisen R-1A01 vs Ultrafire 602C

Post autor: Calineczka »

Pan Miodosław pyta, Pan Miodosław dostaje odpowiedzi.
;-)
Kolega chciał sobie kupić Romisena R-1A01( no juz dłuższej nazwy nie mogli wymyślić,?Np. R-xwo76TXwoh02-7687-XXAV?) lub Ultrafire 602C.
A ze mam obie...porownanie latareczek:


beamshoty na sufit, po lewej Ultrafire, skręcona głowica daje taki dziurawy beamshot

Obrazek


to samo tylko w Ultrafire(po lewej) tak rozkrecilem glowiczke by max skupiała promień
Obrazek

do ściany, Ultrfire po prawej
Obrazek

do drzwi, Ultrafire po prawej

Obrazek



porównania...Romisen większa, ma kolimatorek i chyba diodkę Luxeona jakąś(nie udało mi się łatwo rozkręcić), Ultrafire na Seoulku ponoć...
Ultrafire ma szeroki promień boczny

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


jak wygląda noszony w torebce Ultrafire-widzicie
pobór prądu...więc Romisen-1,7A (koszmar)
Ultrafire -1A
pomiary orientacyjne...nie testowałem w czasie ...
Romisen zamienia się w grzałkę dość szybko...;-)
Na dzisiaj wystarczy...;-)
Miodosław
Posty: 601
Rejestracja: piątek 16 lis 2007, 14:22
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: Miodosław »

No! Rzeczywiście GIGANTY! :-D
Serdeczne dzięki Calineczka!
Jak widać romisen świeci znacznie mocniej, ale te 1,7A przeraża! Wyssie toto taką małą bateryjkę w mgnieniu oka ;-) Przy ultrafire piszą, że można ją zasilić z aku 10440 (ciekawe, ile wtedy dawałby światła). A romisen?

[ Dodano: Pon Lut 11, 2008 7:57 am ]
"Na szybko" próbowałem znaleźć strony producentów i nie udało się! :-(
Dubito ergo sum!
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

...nie sprawdzałem, czy mozna zasilac je napieciem wyzszym niz 1,5V, a Ty szukales tych informacji?
Na DX cos pisza?
Do Romisena boje sie bez sprawdzenia podlaczyc 3,6V, dla mnie te 1.7A to masakra, bedzie zabijalo akkusy/baterie....a wyzsze napiecie moze to z dymem puscic.
Sprobuje jeszcze raz, w pracy, z lepszymi narzedziami, rozkrecic Romisena-zobaczymy co za cudo tam wstawili jako driverek...
Miodosław
Posty: 601
Rejestracja: piątek 16 lis 2007, 14:22
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: Miodosław »

Na DX wyraźnie napisane jest, że 602C można zasilać z akusa li-ion! Nawet sprzedają komplet: latarka+2 aku+mała ładowarka. Żadnej takiej informacji o romisenie nie ma, więc ... Sam wiesz ;-)
Jak już pisałem, probowałem znaleźć strony internetowe producentów, ale nie udało się :-(
Dubito ergo sum!
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

...w Ultrafire nie bardzo pasuje mi beamshot, z dziura pośrodku.
Jest mozliwość kręcenia głowiczką, można skupić promień ale obawiam się, że jak się zostawi latareczkę z taką lekko odkręconą głowiczką to może się bardziej odkręcić, bo obraca się toto dość luźno, chyba, że by oringi wstawić grubsze....przyjrzę się.
To światło z kolimatorka w Romisenie jest całkiem przyjemne
Awatar użytkownika
Steff.k
Posty: 401
Rejestracja: niedziela 06 sty 2008, 13:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Steff.k »

Zamierzam kupić Ultrafire 602C i mam pytanie. Jest w te latarence pamięć ostatniego trybu? Czy żeby ją wyłączyć muszę kliknąć 4 razy i przelecieć przez wszystkie tryby czy jest jakiś inny sposób?
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Fajne porównania Arku :wink: 1,7A :shock: A tą dokręconą głowicą to rzeczywiście lipa (trzeba szukać optymalnej pozycji), ktoś chyba przyspał projektując tą latarkę
Sometimes darkness can show you the light
Miodosław
Posty: 601
Rejestracja: piątek 16 lis 2007, 14:22
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: Miodosław »

Steff.k, o jakiej 602C myślisz? Dokładnie przejrzałem DX w poszukiwaniu małych latareczek. Okazuje się, że pod nazwą UltraFire 602C kryje się kilka różnych latarek! Najbardziej zaciekawiły mnie:
- 602C z seoulem na bateryjkę AAA lub Li-ion 10440 (http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.6121)
- 602C z cree Q5 na CR123A lub 16340 (http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.10806).
Ta pierwsza (chyba nieco nowszy model od pokazanego przez Calineczkę) nie ma trybów(!), jest chyba najmniejszą latareczką i włącza się przez kręcenie głowicą, ta druga ciut większa 5 trybów (5-Mode Tail Clicky), ale nic nie piszą o pamiętaniu trybów.
Dubito ergo sum!
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Ja mam tą z Seoulem....
Awatar użytkownika
Steff.k
Posty: 401
Rejestracja: niedziela 06 sty 2008, 13:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Steff.k »

Midodosław pisze:Steff.k, o jakiej 602C myślisz? Dokładnie przejrzałem DX (...)
Chodzi mi o ta druga, z trybami na Q5. Kolejna której zakup rozważam to TAKA. Jest piękna :D na Rebel'u, ale już troszkę dłuższa i droższa.

Masz coś innego, ciekawego na cr123 i max 8 cm długości na oku?
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

Uważaj na zasilanie, niby nie zalecają akusów 3.6V- znaczy trza nabyć inne 3V a do nich jest inna ładowarka
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

mam Emr1, uzywalem z akkusami 3,6V-bylo ok.
teraz mam inny driverek :mrgreen:
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Dzisiaj przy okazji zamiany kluczami z Wife zajrzalem w paszcze 602C, hmm, ze tez wczesniej sie nie przyjrzalem dokladniej-jak nic Luxełon siedzi, zaden Seoul.Jesli kogos w blad wprowadzilem-przepraszam.
ODPOWIEDZ