Czołówka do gier terenowych (paintball, ASG) do 150zł

Oświetlenie montowane na głowie
esco
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Czołówka do gier terenowych (paintball, ASG) do 150zł

Post autor: esco »

Mój pierwszy post na forum, dlatego też najpierw chciałbym się przywitać.

Od jakiegoś czasu "biernie" przeglądam tematy na forum związane z czołówkami, ale mam jeszcze parę pytań, dlatego też postanowiłem założyć ten temat.
Znalazłem na forum 2 latarki, które chyba spełniają moje wymagania, ale nie jestem pewien czy do końca :mrgreen:, ale o tym na końcu.

1. Potrzebuję latarki "w teren". Głównym ale nie jedynym kryterium jest cena :oops: mam do wydania max 150zł, jednak jeśli warto "trochę" dopłacić to mogę jeszcze pooszczędzać i kupić coś lepszego.
2. Kolejnym kryterium jest czerwone światło - filtr lub osobna dioda.
3. Najlepiej, żeby była pyło- i kroploszczelna (nie wiem czy prawidłowo to określiłem?).
4. Dobrze by było, żeby umożliwiała oświetlenie obiektów oddalonych do 30-50m.
5. Zasilanie, z tym mam problem, bo na elektronice/elektryce się nie znam :oops:. Nie chcę nosić ze sobą mnóstwa baterii. Jeśli będzie współpracować z aku, to super.

A teraz to co wyszukałem na forum. Znalazłem 2, które spełniają cześć kryteriów:

1. K2 HLS-K2SL PRO
2. HLS-K4 Diffuse

Bardziej jestem przekonany do HLS-K4, jednak zasilana jest ona tylko jednym "paluszkiem" i nie wiem czy, i jak będzie pracować na aku. :( Czy coś jeszcze możecie mi polecić?

Pozdrawiam
esco
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Witaj ;-)
No cóż, rozumiem, że chcesz czołówką oświetlać tak odległe obiekty?
Jest szansa, że K2 HLS-K2SL PRO sie do tego nada, bo światła z niej sporo i jest dość skupione jak na czołówkę. Dobrze by było, gdyby udało Ci się ją u kogoś obejrzeć ...
Ta mniejsza odpada. "mało w niej prądu" ;-)
Jeśli chodzi o czołówki w tych granicach cenowych chyba będzie trudno znaleźć coś, co pasuje bardziej.
esco
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: esco »

Widocznie przesadziłem z wymaganiami. :)
Z "zasięgu" mogę zrezygnować :). Najważniejsze jest dla mnie przede wszystkim cena i czerwone światło plus oczywiście "białe". Oprócz czołówki mam jeszcze 2 źródła świstała: na "broni" oraz zwykłą "ręczną".

Ta mała najbardziej mi pasowała ze względu na czerwone światło :(. Widziałem u znajomych Tikkę i TacTikkę - może w te warto zainwestować?
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

reckę
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=1974
widziałeś?
Skoro na zasięg juz masz czym świecić to rozumiem, że czołówka przede wszystkim na ręce i ew. pod nogi-będzie ok. Skoro czerwony led jest wazny-z testów Dominika wynika, że w mactroniku swieci całkiem dobrze. Petzle będą lepiej wykonane mechanicznie, lepsza elektronika...ale niekoniecznie więcej światła. Porównaj jeszcze czasy świecenia....moze to zadecyduje?
esco
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: esco »

Tak, tak. Od tej recki zacząłem moje rozważania. :)
Szkoda, że jest taki krótki czas świecenia, no ale coś za coś. Dzięki za uświadomienie :) pewnie zdecyduję się na to maleństwo i po prostu będę nosił więcej aku.
ODPOWIEDZ