potrzebna pomoc w wyborze czolówki

Oświetlenie montowane na głowie
xyzo
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 16 lut 2010, 23:54
Lokalizacja: Kraków

potrzebna pomoc w wyborze czolówki

Post autor: xyzo »

powitanko dla całej światełkowej braci:]

stanąłem przed problemem wyboru lampki, którą przedewszyskim będę używał na rowerze, jazda 60-70% po asfalcie - teren zabudowany (nie zawsze oświetlony) a 40-30% teren głównie XC bez jakiś szaleńczych zjazdów i trudnych technicznie tras do tego wykorzystam oświetlenie słoneczne:)

Po przeoraniu rożnych forum do finałowego starcia stanęły:
1 Petzl MYO XP
2 Petzl MYO XP RXP
3 Petzl Tikka 2 XP
4 PRINCETON TEC EOS (http://allegro.pl/item924800472_czolowk ... n_usa.html)

i tu taj moja prośba o pomoc która waszym zdaniem najlepiej będzie mi służyć?

z testów Dominika wychodzi na to ze rxp góruje nad zwykła xp (http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t ... hlight=rxp)
natomiast z kolejnego zestawiania wynika ze rxp jest pokonana przez tikke 2xp (http://dominik.magma-net.pl/mod/) - większy zakres widoczności a z opisów technicznych wnioskować by można było, że rxp nie powinno dać żadnych szans swym braciszkom tudzież siostrzyczkom:]
co do 4 kandydata nie znalazłem żadnego testu porównawczego poza wyższym jej modelem apex'em (z racji dobrych opinii wziąłem też pod uwagę ten model)

proszę o wszelkie wskazówki bądź poddanie jakiegoś innego modelu wartego zainteresowania maxymalny 260 (wolał bym bliżej 200 ale jak będzie jakieś cudeńko to 260 dam)
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

Eeee.... aż musiałem posprawdzać fotki na stronie :). Tutaj zdjęcia obok siebie i w większym rozmiarze - moim zdaniem wyższość RXP widać "na oko".

RXP High - out
Obrazek

Tikka 2 XP High - out
Obrazek

Dosyć spora różnica w tle zdjęć wynika z tego, że akurat nie było prądu na 1/2 Biskupina + bezchmurne niebo.

Edytka, a dorzucę fotki pokojowe :D
Obrazek

Obrazek

Na fotce XP 2 widać od razu to na co amerykanie się bardzo wkurzają (ba nawet składają reklamacje) - druciki zasilające emiter :razz:
xyzo
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 16 lut 2010, 23:54
Lokalizacja: Kraków

Post autor: xyzo »

no tak zwracam honor, rxp jest mocniejsza :]

a mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie Dominiku na stronce porównawczej zapodałeś fotki myo xp belt i czy ona ma takie same światło jak zwykła myo xp? i która to jest wersja xp już z nową dioda (szary kolor obudowy) bo świeci słabiej niż tikka.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

xyzo, to była nowa wersja Myo XP Belt '08 (szara) z SSC P4 na pokładzie ale z binu T.

I tak, Myo XP i MyoBelt XP - to ta sama czołówka tylko Belt ma zasobnik na kablu.
xyzo
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 16 lut 2010, 23:54
Lokalizacja: Kraków

Post autor: xyzo »

to pozostaje wybór między MYO XP RXP a Tikka 2 XP (bo myo xp zostało z tyłu porównując fotki z tikka 2 xp), choć biorąc pod uwagę cena / różnica strumienia światła to mam dylemat, bo różnica jest ok 100zł (więc nie mało)

a mam jeszcze pytanko fotki myo były robione bez dyfozora?
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

xyzo, bez dyfozora - z dyfuzorem zostały by opisane.

RXP z dyfuzorem zachowuje się tak :
Obrazek
użytkownik zbanowany za niekoleżeńskie zachowanie (m.in. wykasowanie wartościowych treści ze swoich postów)
xyzo
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 16 lut 2010, 23:54
Lokalizacja: Kraków

Post autor: xyzo »

tak też myślałem, ale jak to mówią kto pyta nie błądzi:]
no to teraz to pozostaje mi przespać się z decyzją tikka czy rxp dzięki za pomoc;]
MCSubi
Posty: 538
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2009, 20:34
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Post autor: MCSubi »

xyzo, pomijając kwestie "świetlne" :mrgreen: na pewno Tikka i jej wersja z 3 paskiem Taktikka są niebywale ergonomiczne, nosząc czapkę zimą można wogóle zapomnieć, że są na głowie. Przy biegu lub szybkich stromych zejściach w górach ma to również znaczenie, z większymi czołówkami wrażenie jest takie, jakby coś chciało urwać głowę.

Z kolei na rower Tikka to trochę mało, używam jej tylko na Alleycatach, gdzie często zostawia się rower, a w sumie i tak jeździ się po mieście. W terenie - za ciemno :sad:
d0minik
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 09 lut 2010, 19:08
Lokalizacja: Szczecin- okolice

Post autor: d0minik »

kilka dni temu też nie wiedziałem, którą czołówkę mam wybrać ale po delikatnym zasugerowaniu paru "światełkowiczów" zdecydowałem się na MYO RXP. Od czterech dzionków posiadam ten model i... muszę przyznać, że wywarł na mnie piorunujące wrażenie. Do tej pory ganiałem po lasach pieszo ale i rowerem z taką lampeczką i myślałem, że to wyczyn :-|(ta lampka była typowo na rower) . Czuję się jakbym do momentu zakupu MYO RXP żył w epoce kamienia. Po pierwszych przechadzkach jestem bardzo zadowolony i aż boję się otwierać i czytać kolejne posty na tym forum. Tyle tu światła pozamykanego w tak małych pojemniczkach :o Jak widzę mody "zwykłych" lampek, które mają później opcję wypalania śniegu przed butami to mi serce szybciej bić zaczyna.
Chyba na MYO RXP się u mnie nie skończy :twisted:
ODPOWIEDZ