Światełko do wody - podejście drugie

...czyli nasze światełka okiem obiektywu... Tu chwalimy się naszymi latareczkami i wszystkim innym , co rozświetla nasze życie ;-)
Poozon
Posty: 21
Rejestracja: niedziela 27 lip 2008, 08:33

Światełko do wody - podejście drugie

Post autor: Poozon »

Witam,

Moje drugie podejście do latarki dla nurka ;-)
W środku driver U257 od Ledima.
Soczewka Rocket-3
Aku żelowy 12V 2,2Ah

Obrazek

Pozdrawiam,
Poozon

[ Dodano: 20 Luty 2010, 20:49 ]
Liczyłem na wasze uwagi, komentarze ... a tu nic.
Życie zweryfikowało moją konstrukcję.

Po pierwszym nurkowaniu zalana ;-(
Dotarła raptem na 8 metrów.
Venom
Posty: 120
Rejestracja: sobota 12 gru 2009, 11:01
Lokalizacja: Centrum Śląska

Post autor: Venom »

Daj więcej Fotek! :)
Gdzie to przeciekło?
Awatar użytkownika
night_82
Posty: 335
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 20:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: night_82 »

proponowałbym zrobić uszczelki z silikonu tylko że każdorazowe otwarcie wiąże się z założeniem nowych a raczej z nałożeniem nowego silikonu a silikon się przyczepi na zasadzie adhezji, sklei a raczej połączy przez oddziaływanie międzycząsteczkowe, 8m to zaledwie 0,8atm
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

...piiii..., jedna fotka i już, dawaj więcej z każdej strony, tak to nie bardzo coś widać, jak możesz pokaż co w środku i jak rozwiązałeś sprawy techniczne. Gdzie doszło do przecieku, rozumiem że w głowicy czy może w zasobniku na aku, widzę włącznik, czy się sprawdza i co to za włącznik. Jak co nie co o niej napiszesz, pewnie dojdzie do większej dyskusji a tak sam widzisz, jedna fotka nic nie mówi i co nie co drażni :wink: . Tak więc opisz swoją konstrukcję, proszę.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Poozon
Posty: 21
Rejestracja: niedziela 27 lip 2008, 08:33

Post autor: Poozon »

Znalazłem pewną wadę w uszczelnieniu głowicy.
Po przetoczeniu pierścienia dociskającego oringi uszczelniające zrobię kolejny test.

Po testach napiszę coś więcej i powieszę kilka fotek ;-)
Awatar użytkownika
romanroman
Posty: 67
Rejestracja: piątek 26 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: warszawa

Post autor: romanroman »

no i świetnie. ja właśnie zaczynam. nabyłem od czarnego kruka emiter 7 x xpg u257 ledima w wersji 1A. i zaczynam robić palnik. zasobnik na aku robię z nierdzewki pakiet aku planuję kupić w BTO złącza kupiłem od loli. ponieważ pracuje w bazie nurkowej macam wszystkie firmowe latarki. w połowie tygodnia pierwsze foty. napisz co przeciekło. jak chcesz mogę ci wysłać foty uszczelnień. w sumie wszyscy rozwiązują to podobnie.
fajnie by było dać razem nurka nocnika
Poozon
Posty: 21
Rejestracja: niedziela 27 lip 2008, 08:33

Post autor: Poozon »

Dzisiaj latarka jest po testach basenowych.
Na razie jest sucho. Głębokość 3,6 m.
Za tydzień zamoczymy ją głębiej i zobaczymy czy coś z tego będzie.

Jak będzie ok podeślę kilka fotek ze szczegółami z informacją gdzie był problem.

W okolicach Wawy jest jakieś ciekawe miejsce na nocnika ?
Awatar użytkownika
romanroman
Posty: 67
Rejestracja: piątek 26 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: warszawa

Post autor: romanroman »

najbliżej białe 100km ale płytko 30m. warto by było zabrać ją nad hańczę i zrobić 50. ja jwój palnik na pewno przetestuję do 100 zamiast modułu i elektroniki wsadzę do środka papier toaletowy i po wyjściu wysuszę rozbiorę i zobaczę, jak będzie ok to na 5 dychach dędę spokojny.
powodzenia. trzymam palce

[ Dodano: 1 Marzec 2010, 00:33 ]
napisz jak uszczelniłeś szkło
Awatar użytkownika
m-blue
Posty: 385
Rejestracja: czwartek 31 lip 2008, 02:39
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: m-blue »

hej,
zapodaj wiecej zdjec, bo wszyscy ciekawi a nic nie wiadomo:) konstrukcje glowic i kanistrow sa w miare podobne. Co do pytania o uszczelnienie glowicy, z tego co widze, to szyba lezy na oringu i jest dokrecona przez pierscien? co do wylacznika to pod wode najlepiej sie sprawdza kontaktron z magnesem i tranzystor.
JA wyrzezbilem kiedys cos podobnego ale na3xp7. Teraz mam prawie skonczone 4xp7 ale kompaktowe - w obudowie o ile pomietam technisuba alulight. JAk skoncze to alegro bo musze zaczac grzebac przy hidzie, co to mi lezy juz rok na biurku...
Pozdrawiam,
Michał
Poozon
Posty: 21
Rejestracja: niedziela 27 lip 2008, 08:33

Post autor: Poozon »

Witam,

Sorry za ciszę z mojej strony ... praca, praca.

Poskładałem światełko raz jeszcze z drobnymi poprawkami.
Oddałem koledze na testy. Zbierze światełko na 120 metrów !!!

Zobaczymy co z tego będzie.
Jak się sprawdzi to powieszę więcej zdjęć ze szczegółami.
Jak będą chętni to podzielę się moimi rozwiązaniami.

Pozdrawiam,
Poozon
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

powodzenia, i czekamy na relacje ;-)
Awatar użytkownika
romanroman
Posty: 67
Rejestracja: piątek 26 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: warszawa

Post autor: romanroman »

trochę trudno o 120m w polsce. tylko bałtyk i to z wypłynięciem łodzią.
mam do dyspozycji mokrą komorę i mogę ci sprężyć latarkę do jakiej głębokości chcesz. w warszawie.
pozdrawiam
Poozon
Posty: 21
Rejestracja: niedziela 27 lip 2008, 08:33

Post autor: Poozon »

Witam ponownie,

Tak więc w całej tej mojej zabawie ze światełkiem do wody pojawiła się wreszcie pozytywna informacja ;-D

Światełko dotarło do 90 metrów i co najważniejsze nie zamokło i dalej świeci :-D
Nie było to co prawda obiecywane 120 metrów ale jak na pierwszego konkretnego nurka (nie liczą falstartu) to chyba nie jest źle.
Światełko testowane było w Chorwacji.

Poniżej kilka fotek po nurkowaniach ... sł

Dodano: 11 Maj 2010, 21:15
Witam ponownie,

Tak więc w całej tej mojej zabawie ze światełkiem do wody pojawiła się wreszcie pozytywna informacja ;-D

Światełko dotarło do 90 metrów i co najważniejsze nie zamokło i dalej świeci :-D
Nie było to co prawda obiecywane 120 metrów ale jak na pierwszego konkretnego nurka (nie liczą falstartu) to chyba nie jest źle.
Światełko testowane było w Chorwacji.

Poniżej kilka fotek po nurkowaniach ... słona woda zrobiła swoje, co widać na zdjęciach.

To co mnie miło zaskoczyło to czas świecenia ... wg. informacji które dostałem to latarka była na ponad 30 nurkowaniach po ok. 30 min każde (czas uśredniony) bez ładowania.
Po powrocie do kraju dalej świeci ;-)
W środku aku żelowy 12V 2,2Ah



Pozdrawiam,
Poozon
Ostatnio zmieniony wtorek 11 maja 2010, 22:00 przez Poozon, łącznie zmieniany 4 razy.
Piotrek K.
Posty: 602
Rejestracja: wtorek 29 lip 2008, 02:49
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Piotrek K. »

Nie widać fotek!
Edytuj swojego ostatniego posta i odznacz opcję

Kod: Zaznacz cały

Wyłącz BBCode w tym poście


[ Dodano: 11 Maj 2010, 21:58 ]
Poozon pisze:To co mnie miło zaskoczyło to czas świecenia ... wg. informacji które dostałem to latarka była na ponad 30 nurkowaniach po ok. 30 min każde (czas uśredniony) bez ładowania.
Po powrocie do kraju dalej świeci ;-)
W środku aku żelowy 12V 2,2Ah
Jeżeli akumulator żelowy (kwasowo-ołowiowy) będzie głęboko rozładowany (poniżej 10,8V) to bardzo szybko się zasiarczy. Sprawdź napięcie i jeżeli będzie <12V jak najszybciej podłącz do ładowania (jak będzie poniżej 10,8V i był w takim stanie przez ponad 24h to prawdopodobnie już stracił sporo swojej pojemności :-| ).
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Oto zdjęcia z postu wyżej:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
ODPOWIEDZ