kolimatory do XP-G - testy

...warsztat małego eksperymentatora, czyli jak gnębiliśmy różne rzeczy żeby je lepiej poznać ...
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

kolimatory do XP-G - testy

Post autor: midi »

Kolimator 7xXP-G
350mA
Obrazek
700mA
Obrazek
1A
Obrazek
1,5A
Obrazek

Kolimator 4xXP-G 35mm
350mA
Obrazek
700mA
Obrazek
1A
Obrazek
1,5A
Obrazek

Niedługo wstawię Khatoda 25mm 4xXP-G z takim samym kadrowaniem.
Pozdrawiam.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Kris_1
Posty: 127
Rejestracja: sobota 03 sty 2009, 19:34
Lokalizacja: Otwock

Post autor: Kris_1 »

Czy miałeś WB ustawiony na jakąś konkretną wartość?
Brak Exif - stąd pytanie.
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Balans bieli ustawiony na światło dzienne, tak samo jak na każdym inny zdjęciu, czas 6 sekund przysłona 6. Patrząc w rzeczywistości soczewka z czterema diodami ma dość mocny akcent w stronę niebieskiego, soczewka z siedmioma ledami ma ładniejszą barwę, biel jest bardziej neutralna jednak delikatne naleciałości w stronę niebieskiego można zaobserwować, porównuje to do diod R5 od Edima, ich kolor to podobno S2 , pewność będę miał jak mi to Edim potwierdzi, jego ledy jak na moje oko maja bardzo ładny kolorek. Jak widać im większy prąd tym bardziej zimny odcień, być może MCPCB nie daje rady i przy wyższych prądach dochodzi do przegrzewania struktur, pewność będę miał jutro, Edek dysponuje kamerą termo i sprawdzi te moduły, jak widać już przy 1A jest znacznie chłodniej niż przy 700mA.
Ostatnio zmieniony piątek 12 mar 2010, 08:06 przez midi, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
czarny_kruk

Post autor: czarny_kruk »

midi, sprawdz WB, bo wg mnie na fotkach conajmniej cos nie halo. Diody uzyte w tych modulach sa te same R5 1D, a ponadto wdaly sie dodatkowe niescislosci -- modul 7led tak samo jak modul 4led na 1,5A swieci cieplej niz na 1A.
Swoja droga dla modulu 39mm 7x prad 1,5A w leda nie jest dobrym pomyslem.
Dodalbym tez opis jaki kat optyki -- modul ktory masz ode mnie 39mm 7x ma kat +-20*, 35mm 4x +-7,5*. Khatod 4x 25mm ~+-11,5*.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

midi, przepraszam, ale przepalasz te foty. Zdjęcie powinno oddawać w miarę rzeczywisty odbiór oświetlenia rejestrowany przez oko ludzkie. Czy robiąc te fotografie widziałeś przed sobą wielką białą plamę zamiast kupki kamieni?
Na jaką odległość po gruncie skierowany jest środek promienia lampki? Wg fotografii poniżej 10m, na rowerze przy takim ustawieniu oświetlenia można się hmmmm... "skaleczyć"? ;)
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Ok, proszę napiszcie jakie parametry aparatu mam nastawić i wtedy zrobię zdjęcia jeszcze raz :wink:
Pozdrawiam.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
czarny_kruk

Post autor: czarny_kruk »

Hmm niebo czarne jak smola, a ze kamienie sa biala plama to pewnie byly jesli w nie bylo wycelowane swiatlo i sa one 5metrow od aparatu. Takze jak dla mnie OK.
Kadrowanie i punkt w ktory swieca moduly (10metrow+) bym poprawil, no i balans bieli.
Piotrek K.
Posty: 602
Rejestracja: wtorek 29 lip 2008, 02:49
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Piotrek K. »

greg pisze:Zdjęcie powinno oddawać w miarę rzeczywisty odbiór oświetlenia rejestrowany przez oko ludzkie.
Aparaty mają gorszy "zakres tonalny" (chyba tak to się nazywa) i nie mogą odwzorować tego co widzi oko ludzkie :wink:

[ Dodano: 14 Marzec 2010, 12:37 ]
midi, a może zrobiłbyś jeszcze porównanie tych modułów np. do świateł samochodu :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Spokojnie, niebawem znajdę troszkę czasu i zrobię kolejne fotki :wink: .
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Proponuję test w stylu Dominika. Nie kupa kamieni 5 metrów od aparatu, lecz ścieżka rowerowa lub droga leśna. To zbliży nas do realnych warunków terenowych panujących przy jeździe rowerem nocą.
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Tak ale widziałeś na ścieżce rowerowej znaczniki odblaskowe co dziesięć metrów czy piec? :D Rownie dobrze można ustawic czas naświetlania na 30 sekund. Nie ma idealnego sposobu oddania realiów świecenia lampek na drodze. to tylko poglądowe sposoby majace oddac różnice nic więcej ;P
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Lennin, wydaje mi się, że wiesz, o czym piszę :)
Gdybym, jadąc nocą w lesie, z prędkością spacerową 20km/h, zauważył przed sobą w odległości 5m lśniącą śnieżną bielą, wielką stertę kamieni ogrodowych, nie zdążyłbym się nawet przeżegnać w myślach... ;) :mrgreen:
czarny_kruk

Post autor: czarny_kruk »

greg pisze:Gdybym, jadąc nocą w lesie, z prędkością spacerową 20km/h, zauważył przed sobą w odległości 5m lśniącą śnieżną bielą, wielką stertę kamieni ogrodowych, nie zdążyłbym się nawet przeżegnać w myślach... ;) :mrgreen:
buahaha.... mogloby byc ciezko, ale moze masz refleks;) 5metrow przy 20km/h to hmmm mialbys na to 1 sekunde.
ODPOWIEDZ