Zakup Nichia NSPW500GS

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
kato75
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 20 maja 2010, 15:43
Lokalizacja: Śląsk

Zakup Nichia NSPW500GS

Post autor: kato75 »

Witam, posiadam starą czołówke PETZL TacTikka Plus Link i chciałbym ją ciut podrasować. Po przeglądnięciu forum doszedłem do wniosku że można wymienić ledy na Nichia NSPW500GS-K1 LED 5mm 44.000mcd Link. Czy w naszym kraju można dostać gdzieś takie diody? A może ktoś ma na zbyciu.
A może proponujecie coś innego zamiast tych ledów.


Tomek
wloczykijCM
Posty: 48
Rejestracja: sobota 07 mar 2009, 16:36
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wloczykijCM »

Czesc,

Tak jak pisałem w innym temacie (wątek diody led) Nichia GS są bezkonkurencyjne. Miałem wiele diod do porównania poczynajac od tych "70000mcd" z allegro, które miały może 15000 mcd... kończąc na yeledach 55000 mcd z Hong Kongu (te po nichiach są najlepsze). Zdecydowanie jednak polecam Nichia GS. Ja kupiłem z www.led1.de
W Polsce szukałem i niestety nie było. Z tej strony wyszło najtaniej. Musiałem jednak kupic 20 diod i z wysyłką wyszło mi około 100 zł. Koszt to 20 euro bodajże. Wtedy był gorszy jeszcze przelicznik ze złotówek.
Diody w większosci wykorzystałem, więc na zbyciu już nie mam.
Polecam jednak przeróbki z tymi diodami.
kato75
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 20 maja 2010, 15:43
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: kato75 »

Dzięki kolego. Doczytałem, że te faktycznie są najlepsze. Szkoda że u nas nie można ich kupić. Będe musiał u sąsiadów zrobić zakupy :)

pozdrawiam
wloczykijCM
Posty: 48
Rejestracja: sobota 07 mar 2009, 16:36
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wloczykijCM »

kato75 pisze:Dzięki kolego. Doczytałem, że te faktycznie są najlepsze. Szkoda że u nas nie można ich kupić. Będe musiał u sąsiadów zrobić zakupy :)

pozdrawiam
Sam się dziwię dlaczego jest tak mało dystrybutorów Nichia... Na pewno miałyby niezły zbyt.
Życzę udanych przeróbek:-)
ODPOWIEDZ