Stemple, naklejki i sprawy celne

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Stemple, naklejki i sprawy celne

Post autor: Fluxor »

Przyszly 2 paczki z Hong Kongu. Jedna zamawiana z Ebaya druga z DXa. Juz drugi raz w ostatnim okresie przesylka zainteresowal sie urzad celny.

Paczka dopuszczona do obrotu charakteryzuje sie odpowiednim stemplem i na tym sie konczy:
Obrazek

Pierwsza paczka z DXa, w srodku ladowarka za 42$. Przyslali pismo zeby doslac rachunki itp. Paczka przyszla ale bez cla. Koperte okleili takimi naklejkami:
Obrazek

Dzisiaj przysza paczka z Ebaya, wyglada na to ze byla otwierana na poczcie bo brakowalo sznureczka, ktory pelni role plomby. Koperta zaklejona tasma Poczta Polska. Dodatkowo pojawily sie niespotykane dotychczas stemple:
ObrazekObrazek
Obrazek
Obrazek
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
geos

Post autor: geos »

a są jakieś wnioski z takiej informacji czy chodzi tylko o prezentację nowych pieczątek?

pozdrawiam,
geos
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

1. Grzebali w srodku bo otwarli, Pan Lui Chun Lui zawsze wysylal ze sznureczkiem.
2. Na paczcie z DXa ktora przyszla dzisiaj walneli pieczatke szybkiej odprawy. Na paczce z Ebaya juz co innego.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
geos

Post autor: geos »

ok, skoro to jest istotne to zaraz poszukam swoich kopert od pana Lui Chun Lui z pieczątkami, i też coś napiszę o otwieraniu paczek. może komuś się przyda. ;D

pozdrawiam,
geos
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Nie wiem czy to przypadek czy moze za duzo paczek przychodzi do mnie i upatrzyli sobie sprawdzanie co zamawiam i czy zgadza sie z zadeklarowanym towarem.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Informacja jest ciekawa o tyle, że jak do tej pory nikt nie pisał że miał paczki dość regularnie otwierane i sprawdzane - to może świadczyć albo o tym, że faktycznie namierzyli konkretnego odbiorcę, albo że mają aktualnie za dużo czasu wolnego (z powodu kryzysu jest mniejszy import...) albo też otrzymali w UC prikaz intensywnego poszukiwania środków z należnych opłat dla Skarbu Państwa. Wniosek jest taki, że chwilowo lepiej być uważnym przy zamawianiu i nie łączyć kilku przedmiotów w jednej paczce jeśli ich wartość może przekroczyć około 50 USD...
Pozdr.
Pikom
Awatar użytkownika
m-blue
Posty: 385
Rejestracja: czwartek 31 lip 2008, 02:39
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: m-blue »

witam,
wczoraj doszły do mnie paczki z dx'a, może się mylę, bo jakiś czas nie miałem czasu nic zamówić:) ale o ile pamiętam, wcześniej nie były podawane ceny na naklejce, jedynie co zawiera, teraz jest wyszczególnione dokładnie ile $ co kosztowało a znajduje się w paczce.
Swoją drogą, miałem kopertę z deklaracją, że w środku jest 49$ i celny się nie doczepił.
Pozdrawiam,
Michał
Awatar użytkownika
glowak_71
Posty: 34
Rejestracja: wtorek 27 kwie 2010, 10:53
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: glowak_71 »

W ciągu ostatnich dwóch tygodni spłynęło do mnie 10 paczek z DX - taką przyjąłem strategię, po 1 asortymencie w paczce, żeby, jakby co, mieć jednoznaczne potwierdzenia transakcji dla UC. 7 miało stempel Urzędu Celnego, 3 nie (w tym jedna z logo DX). Na każdej wartość podana jest w walucie hągakąga, nie w hamerykanskich dolarach. Żadna nie była otwierana.
Jak na razie, bez dodatkowych kosztów.
Nie jestem leniwy, tylko energooszczędny.
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Przyszla kolejna paczka z DXa. Znowu zaklejona tasma POCZTA POLSKA. Znalazlem takze stempel "Urzad celny w Rybniku. Przeprowadzono rewizje przesylki na podstawie rozporzadzenia ministra ... w sprawie sposobu wykonywania kontroli przesylek w obrocie pocztowym."
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Oj ktoś Cię chyba wziął pod lupę ;)

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
m-blue
Posty: 385
Rejestracja: czwartek 31 lip 2008, 02:39
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: m-blue »

może za głośno muzyki słuchasz, a sąsiad w jakiejś skarbówce ew, innymi powiązanymi organami pracuje:)
Pozdrawiam,
Michał
solina75
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 17 sie 2010, 17:20
Lokalizacja: Morąg (tymczasem)

Post autor: solina75 »

Hej
Ja przedwczoraj dostałem paczkę z Hong Kongu z zamówieniem z DX. Zamówiona i zapłacona była latarka do roweru za 119 dolców amerykańskich.Też dostałem pieczątkę z UC "Urząd Celny w Warszawie . Objęto procedura tranzytu". Dodam że sam , ze w względu na wartość nie byłem pewny czy mi nie walna VATu (cła nie mogą bo cło jest od 150 euro w górę czyli około 200 dolarów) ale jakoś nic nie walnęli. Dodam również że w paczce brak jakiegokolwiek kwitka ile to jest warte rzeczywiście a na paczce podane Total Value (wartość) 96 dolarów hongkongijskich.
Ostatnio zmieniony sobota 21 sie 2010, 21:37 przez solina75, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie jestem jak klocki Lego, nie muszę do wszystkiego pasować...;)
Awatar użytkownika
Sid Gotama
Posty: 148
Rejestracja: sobota 05 gru 2009, 15:22
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: Sid Gotama »

Timmy
Posty: 125
Rejestracja: niedziela 25 kwie 2010, 16:13
Lokalizacja: Polska

Post autor: Timmy »

Mi to wszystko idzie pod stempel, nawet folie ochronne zapakowane w małą kopertę.
Na 4przesyłki wszystkie były sprawdzane :evil:
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 249
Rejestracja: środa 17 cze 2009, 16:14
Lokalizacja: Płock

Post autor: Darek »

Do mnie zawsze przechodziły paczki z logiem DX i nigdy nie miałem problemów z urzędem celnym.
ODPOWIEDZ