Jak gruby kabelek do 6V 55W?

co i jak zrobiłem...
Venom
Posty: 120
Rejestracja: sobota 12 gru 2009, 11:01
Lokalizacja: Centrum Śląska

Jak gruby kabelek do 6V 55W?

Post autor: Venom »

Witam,

Chciałbym zapytać troszkę bardziej doświadczonych, powiedzcie mi czy przedłużacz mini-jack taki kręcony/spiralny wystarczyłby do zasilania Halogenu 6V 55W?

Już mówię o co chodzi, przerobiłem szperacz halogenowy w taki sposób że akumulator mam przy pasku a w dłoni mam reflektor z żarówką, dotąd miałem zwykły kabel dosyć gruby i wszystko było ok, ale pewnie dużo wygodniejszy był by taki spiralny ale nie wiem czy on to wytrzyma?
Nie chciał bym się na pewnej wycieczce zapalić z powodu za cienkich kabelków które się stopią.
Zawsze przesadzam z grubością kabli, ale wolę dmuchać na zimne.

Taki przedłużacz ma w środku dwie izolowane żyłki + ekran.
nie potrafię takiego nigdzie znaleźć żeby wam pokazać foto. jak znajdę to zaraz pokaże


Ed. Coś jak kabelek z ładowarek samochodowych.
Z góry dzięki i Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony sobota 26 cze 2010, 20:26 przez Venom, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
55W przy 6V to około 10A, tak więc 1,5² to raczej niezbędne minimum więc taki przedłużacz na minijack nie da rady. Poszukaj dobrze czasem można trafić taki sprężysty przewód o odpowiednim przekroju, ale wtyczka to też raczej taka "zasilaczowa" by musiała być.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
toosh
Posty: 138
Rejestracja: poniedziałek 10 gru 2007, 17:03
Lokalizacja: B-stok
Kontakt:

Post autor: toosh »

Venom
Posty: 120
Rejestracja: sobota 12 gru 2009, 11:01
Lokalizacja: Centrum Śląska

Post autor: Venom »

Dzięki
Tak podejrzewałem,

A co powiecie na kabelek z CB radia? ma on 6 żyłek, mógłbym połączyć 3 żyły razem i dać na jeden biegun, wtedy by wystarczyło?
Ostatnio zmieniony niedziela 27 cze 2010, 13:11 przez Venom, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Mało prawdopodobne, aby te żyłki miały około 0,5², a raczej coś w pobliżu 0,25².....

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
ODPOWIEDZ