Potrzebuję pomocy. Poszukuję latarkę do ASG (szeroki kąt św)

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
DODO_gdansk

Potrzebuję pomocy. Poszukuję latarkę do ASG (szeroki kąt św)

Post autor: DODO_gdansk »

Hello

Potrzebuje latarkę do ASG, sportu pokrewnego do paintball'a w którym będę ją miał podwieszoną pod bronią. Będzie używana do oświetlenia wnętrza budynku, pomieszczę, a także do poruszania się po lesie bądź innym terenie (np łąki).

Nie potrzebuję zasiegu kilkuset metrów bo i tak tam mój wzrok nie bedzie sięgał, 50m to raczej max na jaki będę ją używał, zasięg rzędu 30-40m także mi wystarczy. Czyli raczej niewielki zasięg efektywny.

Ale za to potrzebuję mieć szeroki kąt światła, tak rzędu 30* (na odległości 10m skupienie kręgu światła śr. 8m; odl. 20m śr 16m; itd). Nie wiem czy wogule taki istnieje, ale potrzebuję dość szeroki kąt światła do oświetlenia jak największej przestrzeni w jednym czasie.

Samo światło potrzebuję jak najbielsze i najjaśniejsze.

Co do kształtu i wymiarów to:
- jeżeli zasilane będą ogniwami typu 18650 to srednica i tak będzie niewielka, a te ogniwa to aktualnie chyba najlepsze rozwiązanie
- a długość nie ma znaczenia, czy to będzie jedno ogniwo czy 3, nieistotne. Co jednak będzie miało znaczenie na jasność świecenia i żywotność...

Większość latarek ma włącznik z tyłu, taką też szukam. Ale chciałbym zainstalować do niej włącznik na kablu (dotykowy), co wydaje mi się ze niemożliwe jest posiadanie w tym przypadku kilku trybów świecenia. (mogłyby być tryby, ale nie muszą..)

Kwotę jaką chcę na to przeznaczyć to w okolicach 200 zł na cały zestaw (latarka, ogniwa, ładowarka)

Potraficie mi doradzić z taką latarką?
Bardzo bym prosił o pomoc
Hoffer007

Post autor: Hoffer007 »

Witam,
Najpierw wypadało by się przywitać.

Jest już taki temat na forum, wystarczy poszukac.

Pozdrawiam
DODO_gdansk

Post autor: DODO_gdansk »

OK, dzięki za pomoc... :(
A czy mogłbym prosić kogoś innego o wypowiedź w tej sprawie, kto uważa ze każda sprawa jest indywidualną sprawą, bo każdy jest inny i każdy potrzebuje latarkę do innych celów.

Sam nie znalazłem postu gdzie ktoś już poszukiwał takiej latarki (mały zasięg, duży kąt światła), ale jeżeli faktycznie był taki post to proszę o linka do niego.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Witaj. Potrzebujesz więc latarki wykonanej na kolimatorze a nie na reflektorze (większy kat skupienia, jednolity strumień na bliskie średni dystanse).
Ostatnio zmieniony piątek 11 kwie 2008, 23:12 przez Bocian, łącznie zmieniany 1 raz.
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Szeroki ref też dobry chłopak potrzebuje duzo światła widać i szeroko. Może jakiś wieloled, ala maczuga :)

Moja propozycja to:
Conqueror M-C3 50$
http://www.newexcite.com/shop/index.php ... cts_id=120 za włacznik z węzykiem doplata 5.5$ , akusy radze poczekac bo z tego co mi wiedomo w zalerzności od partii światełek jedne chodzą tylko na crkach a drugie tylko na 18650.
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
ODPOWIEDZ