Alternatywa dla iTPlight SA2 Eluma - może jednak mod ?

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
deratus
Posty: 27
Rejestracja: środa 15 gru 2010, 23:49
Lokalizacja: Wrocław

Alternatywa dla iTPlight SA2 Eluma - może jednak mod ?

Post autor: deratus »

Nosiłem się z zamiarem zakupu tytułowej SA2 Elumy,ale właśnie podrożały.Czy jest może latarka,która w podobnej kategorii cenowej byłaby lepsza?(max.120 pln)
Priorytety to
-długość działania,
-nie jest bardzo ważna dalekosiężność ,ale bardziej zależy mi na ilość światła bliżej mnie,
-zmienna ogniskowa (niekoniecznie)
-ponieważ mam już ładowarkę AA,najlepiej coś właśnie na takie akumulatorki (np. 3 lub 4)
-max długość nie więcej niż 20cm
Ostatnio zmieniony środa 29 gru 2010, 10:57 przez deratus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
clorox
Posty: 230
Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 19:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: clorox »

Proponuję pogadać na PW z milhunt_pl. Dla forumowiczów zawsze jest jakaś zniżka. ;)
clorox
deratus
Posty: 27
Rejestracja: środa 15 gru 2010, 23:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: deratus »

W tej kategorii znalazłem również UltraFire U4-MCU.Jak ona wypada w porównaniu do SA2 Elumy ?Czy dłużej poświeci?
Awatar użytkownika
clorox
Posty: 230
Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 19:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: clorox »

Ultrafire jest zasilana z m.in. z 3xAAA. Pisałeś, że wolisz zasilanie AA. W Ultrafire tylko 2 tryby stałe + strobo. iTP Eluma SA2 ma dużo większe możliwości konfiguracji jasności, a co za tym idzie czasu świecenia (3 stałe tryby, strobo i płynna regulacja jasności z pamięcią). Za tą samą cenę masz też dodatkowe akcesoria: klips, pokrowiec, smycz, oringi i włącznik. Moim zdaniem jeżeli chodzi o zasilanie 2xAA to najlepszy zakup w tej kategorii cenowej.
clorox
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Hej,

Po pierwsze, to iTP SA2 nie podrożała, ale z tego co widzę po prostu wróciła do standardowej ceny. Pewnie promocyjne sztuki "wyszły" i tyle. Trzeba czujnym być, jak ważka... ;)

Ale faktem jest, że jak zagadasz z milhuntem to możesz dostać rabat by zmieścić się w cenie jaka Cię interesuje. Warto popróbować... ;)

Co do alternatywy - zwracam uwagę na dwa fakty - U4-MCU pokaże pazur dopiero z litowym ogniwem 18650 a do tego to całkiem inna latarka - wielkość, proporcje. design... Zależy co kto szuka ;)
Ostatnio zmieniony czwartek 23 gru 2010, 23:15 przez Pikom, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdr.
Pikom
deratus
Posty: 27
Rejestracja: środa 15 gru 2010, 23:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: deratus »

Gdyby jednak zmienić zasilanie na 18650 to jaka latarka zaświeciła by lepiej "po nogi" od SA2? (może coś z CREE XPG ?)
Awatar użytkownika
hagrid
Posty: 167
Rejestracja: piątek 24 wrz 2010, 22:57
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: hagrid »

To może Ultrafire A10B + mod na XP-G?
deratus
Posty: 27
Rejestracja: środa 15 gru 2010, 23:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: deratus »

A propos zmodowanej Ultrafire A10B to czy rzeczywiście może ona mieć w najmocniejszym trybie około 400 lumenów, czas pracy ok. 1 godz. 40 min. w średnim trybie około 140 lumenów, czas pracy ok. 7 godz. a w najsłabszym trybie około 35 lumenów, czas pracy ok. 30 godz?
Czegoś takiego bym właśnie szukał,ale najchętniej bez moda i stosunkowo dobrym wykonaniu
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

deratus pisze:A propos zmodowanej Ultrafire A10B to czy rzeczywiście może ona mieć w najmocniejszym trybie około 400 lumenów, czas pracy ok. 1 godz. 40 min. w średnim trybie około 140 lumenów, czas pracy ok. 7 godz. a w najsłabszym trybie około 35 lumenów, czas pracy ok. 30 godz?
Czegoś takiego bym właśnie szukał,ale najchętniej bez moda i stosunkowo dobrym wykonaniu
I najlepiej w cenie do 100 PLN... :) Takie rzeczy tylko w Erze :P
Pozdr.
Pikom
MikeKilo
Posty: 145
Rejestracja: niedziela 08 sie 2010, 12:20
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: MikeKilo »

A Tank TK-566-3 w wersji 2xAA z DXa? Zobacz recencje, dobrze wykonana latarka, na 2 aku 1,5 godziny poświeci na max, 5 trybów. Przy czym świeci dość punktowo-ale w cenie z DXa można ją czymś uzupełnić.
Pozdrawiam!

Obrazek
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Dla uzupełnienia wcześniejszej wypowiedzi - nie chcę zbyt generalizować, ale wśród wszystkich produktów z DX lub innych tego typu sklepów mogą (czasem częściej, czasem rzadziej, ale mogą), trafiać się egzemplarze wymagające poprawek. Po prostu przy takiej masówce nie da się tego uniknąć. I nie twierdzę, że nie warto kupować tam latarek - sam mam większość sprzętu z DX (ostatnio kupiłem po raz kolejny Romisena RC-N3 , bardzo fajna latarka...) ale proszę by brać pod uwagę, że po pierwsze podawane przez handlowców parametry nie zawsze są wiarygodne a po drugie, że jednak jakość i niezawodność tego sprzętu nie jest taka jak przy latarkach takich jak iTP. Skoro kolega szuka "alternatywy" dla latarki iTP SA2 Eluma i w dodatku pisze: "najchętniej bez moda i stosunkowo dobrym wykonaniu" to ja bym nie polecał sprzętu który może okazać się nieco mniej niezawodny i dla którego nie ma gwaranta na terenie kraju... Bo rozumiem że właśnie niezawodności bez potrzeby samodzielnego poprawiania w razie czego kolega oczekuje. Może i warto wejść w Romiseny lub podobny sprzęt, ale lepiej wtedy kupić u krajowego dystrybutora by w razie problemów mieć do kogo się zwrócić.
Pozdr.
Pikom
MikeKilo
Posty: 145
Rejestracja: niedziela 08 sie 2010, 12:20
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: MikeKilo »

Tu by się Pikom przydała jakaś tęga głowa, która dla w miarę dobrych marek jak Romisen albo Tank007 wyliczyła jakiś stosunek czy wskaźnik prawdopodobieństwa trafienia sztuki nieudanej do tego ile się przepłaca kupując na miejscu. Ja biorąc pod uwagę, że moje Tanki w kraju są 2-2,5 raza droższe wolałem zaryzykować i nie żałuję.
Pozdrawiam!

Obrazek
darks86
Posty: 70
Rejestracja: sobota 31 lip 2010, 22:28
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: darks86 »

Dla kolegi powyżej zamawiałem omawianego właśnie Tanka oraz 2 maluchy 701. Wszystkie wykonane bardzo ok. Ma diabelstwo to na 2xAA na pewno 160 lumenów - porównywane z innymi lampkami, w tym z Bocialarką 190 lm. Zasięg Tank ma większy, mocniejszy punkt, ale mniej światła idzie na boki - tutaj Bocialarka okazała się dużo skuteczniejsza. Grzać się Tank grzeje, ale do pewnego poziomu i potem tak sobie stoi. Na 1xAA ma te 95 lumenów - porównanie z realnie opisanym iTP A2 (80 lumenów), Tank wygrywa w zasięgu, iTP świeci szerzej. Jeśli porównać tutaj jakość A2 i tego Tanka - nie widzę jakiejkolwiek różnicy. To właśnie iTP A2 ma kwiatka w postaci śpiewającego trybu mid.

Małe tanki też mają moc taka, jak podali. Jak dla mnie firma jest porównywalna z iTP, przynajmniej jeśli mówimy o mniejszych modelach.

Wolałbym kupić za 50 zł coś takiego, a gdyby nieszczęście się trafiło kiedyś - kupić kolejną / dać komuś to do odpłatnej naprawy ściągając uprzednio diodę/driver z dx.
deratus
Posty: 27
Rejestracja: środa 15 gru 2010, 23:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: deratus »

Pozwolę sobie ponowić zapytanie czy jest jakaś godna polecenia latarka z zasilaniem 18650,diodą XP-G.Zależy mi bardziej na ilości światła "pod nogami" niż oświetleniu punktu oddalonego o np. 300m.Może to być również coś po modzie (i czy może macie namiary na osoby,które zajmują się przeróbkami i sprzedają takie ulepszone światełka np na aukcjach).Ponieważ zdaję sobie sprawę,że jeżeli ma się większe wymagania to i cena musi być większa zwiększam budżet do ok. 200 pln za całość( czyli latarka, 2x aku + ładowarka)
Awatar użytkownika
maba
Posty: 547
Rejestracja: niedziela 28 gru 2008, 02:28
Lokalizacja: PDK

Post autor: maba »

deratus pisze:i czy może macie namiary na osoby,które zajmują się przeróbkami i sprzedają takie ulepszone światełka np na aukcjach
http://allegro.pl/aurora-v6-cree-xpg-r5 ... 15476.html :wink:
ODPOWIEDZ