Romisen RC-T5 odkręcenie głowicy

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
sq_
Posty: 1
Rejestracja: środa 29 gru 2010, 21:36
Lokalizacja: Poznan

Romisen RC-T5 odkręcenie głowicy

Post autor: sq_ »

Witajcie
Dzień dobry, jestem tutaj nowy;) Używam latarek sporadycznie, głównie w celach sportowo-rekreacyjnych;)

Przeszukałem forum wzdłuż i wszerz i nie znalazłem wśród Was wielu entuzjastów Romisena RC-T5. Jedyny post jaki rzucił mi się w oczy to DIY Calineczki ale też tam nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie, które brzmi:
Jak do ....... rozkręcić Romisenie głowicę żeby wymienić soczewkę? :evil:

Zupełnie nie wierzę w nadludzką siłę narodu chińskiego ale opór jaki napotkałem jest ponad moje siły. Szukałem też od wewnątrz jakiejś blokady i..nic :/ :-|
Ostatnio zmieniony środa 29 gru 2010, 22:21 przez sq_, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

sq_, witaj ;-)
Czy zdjęcia z recki Pawlasz nic Ci nie podpowiadają?
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t ... ight=rc-t5

Jeśli nie, postaram się odkopać ją gdzieś w pracy i pstryknąć fotkę...
KszKsz
Posty: 26
Rejestracja: środa 20 sty 2010, 17:13
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: KszKsz »

głowica jest za pewne na jakimś kleju termoprzewodzącym. Na forum było już kilka razy na temat odkręcania takich głowic. Albo trzeba podgrzać głowicę hot airem (powinna puścić) albo odwrotnie - wystawić na mróz. W mojej bocialarce klej termoprzewodzący po świeceniu na mrozie się skrystalizował i puścił... Głowice do odkręcenia najlepiej okręcić np starą dętką rowerową i wkręcić w jakieś imadło.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

..o ile pamiętam nie miałem żadnych problemów z rozkręceniem, ale to było daaawno temu i po prostu nie pamiętam. Nie znaczy to, że jeśli moja nie była klejona, to że inna nie jest. Próbuję sobie przypomnieć, czy widziałem jakiegoś Romisena klejonego i chyba nie.....
ODPOWIEDZ