Rzutnik slajdów WERSJA FINALNA!!

...czyli nasze światełka okiem obiektywu... Tu chwalimy się naszymi latareczkami i wszystkim innym , co rozświetla nasze życie ;-)
Awatar użytkownika
jjelement
Posty: 62
Rejestracja: sobota 02 lut 2008, 18:22
Lokalizacja: Kraków

Rzutnik slajdów WERSJA FINALNA!!

Post autor: jjelement »

Witam, jak rzucalem sie zamiarem zbudowania projektora opartego na mini lcd ,tak stworzylem rzutnik slajdow, sila z q4 daje odpowiedni obraz dla slajdow ,niestety bedzie za malo mocy na ekran lcd ktory pozera od 70%-95% swiatla ,wiec na ekranik lcd oraz odpowiednio mocna diode przyjdzie odpowiedni czas i odpowiednie pieniadze, narazie tyle .

Nie zbudowal bym tego bez waszej pomocy , i wiedzy na forum wiec ogromne podziekowania dla wszystkich ktorzy pomogli , wysluchali durnych pytan z mojej strony, wiele sie nauczylem od was i bardzo sie ciesze, wiem ze taki rzutnik to nic wielkiego ale spedzilem troche czasu na wgryzanie sie w tematy zasilania diod , odpowiednich soczewek skupiajacych , itd itd ,


wersja finalna, wiecej na flick.com/diamondjef


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

tutaj
Awatar użytkownika
tboniasty
Posty: 52
Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 08:11
Lokalizacja: Łopole

Post autor: tboniasty »

Pewnie odgrzewam kotleta, ale moim zdaniem przepiękne wykonane. Myślę, że gdybyś odsprzedawał i wystawił na ebay ze słowem "steampunk", ludzie by się o to chyba pobili :)
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

jest piękny...że ja go wczesniej nie widziałem.... :-|
Awatar użytkownika
jjelement
Posty: 62
Rejestracja: sobota 02 lut 2008, 18:22
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jjelement »

Dzieki wielkie, kotlet troche juz stary i w tym momęcie w częsciach, styl steampunk fajny ale kolejne projekty beda stricte minimalistyczne, w planach oczywiscie wersja odtwarzajaca filmy ale wiadomo troche czasu brak ,funduszy i zajmuje sie teraz konczeniem fonntany/poidla miejskiego na uczelnie, tabletu i szklanego komputera starcjonarnego.:D
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

I ja tez tego nie widzialem..
Piekne to :D Ze ja nie mam takich skarbow u siebie :(
Powiedz mi, w jakis sposob chcialbys zrobic projektor filmowy? Chyba nie wyswietlacz od MP4 albo monitor?
Pozdrawiam
DNF
Awatar użytkownika
swietlik
Posty: 489
Rejestracja: sobota 22 lis 2008, 22:39
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: swietlik »

Przednie nóżki wymiatają :D
A kluczyk? Co robi kluczyk?

Projektor można zrealizować w oparciu o LCD w technice (trans)refleksyjnej, tylko one mają niestety dosyć bezwładne piksele...
Awatar użytkownika
Volt
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 26 mar 2009, 21:40
Lokalizacja: Bydgoszcz/W-wa

Post autor: Volt »

Ej... ja też tego nie widziałem, więcej takich kotletów proszę :D Obudowa robi wrażenie, te wzorki na górnej pokrywie, nie wspominając o nóżkach, ah... steampunkowe to, podoba mi się :wink:
Ostatnio zmieniony poniedziałek 01 lut 2010, 18:02 przez Volt, łącznie zmieniany 1 raz.
Midi custom @ XM-L :: RC-G2 @ 15880 1/2/3 AA :: UF C3 @własny driver :: Tank007 E06 :: UF A10 :: UF C1 :: Solarforce Skyline 2 @ 4xAMC :: Skyline 1 :: XTAR A01
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Swietlik, jasne ze mozna, tylko nie zapominaj o kosztach malutkich matryc w takiej rozdzielczosci
Awatar użytkownika
jjelement
Posty: 62
Rejestracja: sobota 02 lut 2008, 18:22
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jjelement »

No na matrycy od mp4 mialo działac, nawet takowa mialem, obraz niewielkich rozmiarów całkiem do przełkniecia , tylko popierwsze za slaba jasność secudno nieodpowiednie soczewki i winietowanie sie pojawiło...

Ha kluczycz robił za on/off mały zamek przyciskał włacznik poprostu i zostawał w tej pozycji , technologia sredniowieczna ale działa.:D

Jakoś odświeżenie tematu podrzuciło mi szatański plan zagospodarowania tygodnia ferii studenckich na zaprojektowanie kolejnej wersji rzutnika slajdów w oparciu o p7 albo mc-e
oczywiscie w nowej stylistyce, akurat dostep do lasera tnacego niedawno sie pojawił wiec technologicznie może uda mi się ciekawie to zrealizowac siadam za tem jutro do solidWork'a i cos wymysle:)
Awatar użytkownika
swietlik
Posty: 489
Rejestracja: sobota 22 lis 2008, 22:39
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: swietlik »

DNF, ale dla zabawy/testu można zejść z rozdzielczością. Taka matryca z palmtopa Palm m505 (160x160) kosztuje grosze.

Ciekaw jestem, jak będzie wyglądał nowy projekt :)
Awatar użytkownika
jjelement
Posty: 62
Rejestracja: sobota 02 lut 2008, 18:22
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jjelement »

mialem mp4 odtwarzacz do tego celu przystosowany matryca 320 na 240 mniejwiecej na 2,2cala , taka z paltopa to bez sensu montowac no i wszystko musi byc jak by tak powiedziec w calosci odtwarzacz/urzadzenie bo owszem nie twierdze ze sie nie da uzyc samej takie matrycy ale to tak klopotliwe ze gra nie warta swieczki.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Swietlik, do testow i zabawy mozna zejsc. Matryca-ok, ale potrzeba do tego sterowanie, a tego raczej sam nei zrobisz. Poza tym brak polaczenia wideo-tylko mozliwosc odpalenia z karty pamieci. Troche lipa, ale mozna tez to przelknac dla testow. Mialem kupe czasu temu pewna MP4 no-name o rozdzielczosci 240x320. Niby kolory dobre, ale film lecial szybciej niz dzwiek..
Takie przesuniecie juz jest raczej nie do przelkniecia nawet dla testow.
Pozdrawiam
DNF
ODPOWIEDZ