Maglite XM-L

co i jak zrobiłem...
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Maglite XM-L

Post autor: midi »

Witam, oto przerobiony Maglite, dioda XM-L, driver pochodzi z DX-a zapewnia w max 4A w diodę przy zasilaniu 8,4V. Reflektor został wymieniony na aluminiowy z Tiablo A9, oryginalny skupia bardzo dobrze z tym że mnóstwo światła nie jest w pełni odbita i przechodzi przez plastikowy reflektor co skutkuje bardzo dużą stratą na jasności. Moduł na którym siedzi dioda i umieszczony jest driver został nagwintowany i jest wkręcany w korpus co pozwoliło na dość precyzyjne ustawienie ogniskowania diody w nowym reflektorze. Właściciel chciał by latarka z zewnątrz wyglądała jak oryginał więc zastosuje zasilanie 2x32650 lub doraźnie 2x18650 wraz z redukcją by akumulatory siedziały centralnie w środku rękojeści. Latarka świeci bardzo przyjemnie, widać sporą moc a promień jest dość poprawnie skupiony, uważam że ref od Tiablo A9 można spokojnie używać do pracy z XM-L, nie jest to co prawda super thower jednak beam jest całkiem przyjemny. Ja na tę chwilę zrobił bym jeszcze jedną przeróbkę, obciął bym latarkę za włącznikiem i dorobił krótszy i grubszy korpus który pomieścił by koszyk na 4 aku 18650.
Tu http://www.youtube.com/watch?v=ReaKHQt9Wt8 można zobaczyć latarkę w akcji.
Obrazek
Pozdrawiam.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Ładnie zrobione, gratki :) I sporo tego światła... ;)
Pozdr.
Pikom
Awatar użytkownika
jezjacek
Posty: 305
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2009, 10:23
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: jezjacek »

Możesz opublikować jakieś fotki z wnętrzności latary?
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Hej, niestety, brak czasu nie pozwala na pamiętanie by fotografować wszystko po kolei, wewnątrz jest wszystko spasowane tak że gdyby zabrakło 1mm to latarka nie mogła by się poprawnie skręcić. Sam driver jest bardzo wysoki http://www.dealextreme.com/p/8-4v-sst-5 ... ghts-50025 co stanowiło troszkę problem bo ref od A9 jest sporo głębszy niż oryginał w wyniku czego trzeba się dobrze rządzić przestrzenią wewnątrz body. Tak jak pisałem wcześniej, w środku jest gwintowana piguła na której siedzi dioda a w środku wmontowany jest driver, całość wkręcona w nagwintowany korpus latarki. Dodatkowo moduł jest skontrowany gwintowanym pierścieniem co powoduje że ciepło lepiej oddawane jest przez gwint jak i zapewnia to stabilność położenie diody względem refa. Jako że latarka świeci fajnie sam zrobię sobie takie światełko, jednak zastosuje zasilanie 3x18650, inny driver ( pasuje tu nowy driver z kontrolą temp. )co powinno zaowocować ciekawym kształtem latarki :wink: jak i całkiem długim czasem pracy.
Pozdrawiam.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
ledmocy
Posty: 151
Rejestracja: sobota 13 lis 2010, 11:00
Lokalizacja: W-w

Post autor: ledmocy »

4A w diodę? to jakątemp. osiąga body podczs pracy?? Można toto utrzymać ? :D
Awatar użytkownika
wolfj23
Posty: 172
Rejestracja: czwartek 24 lip 2008, 03:46
Lokalizacja: Polska

Post autor: wolfj23 »

pewnie można bo mag to spory kawał blachy :)
szczęśliwy posiadacz: Fenix LD10 (Cree XR-E Q5) + Diffuser Tip + LD20 body | Fenix E01 | TrustFire F20 (XR-E) | Bocialarka (SSC P4) | Quark Mini AA (Cree XP-G R4 neutral tint 4C/4D) | MagLite 2D | Mag 2C+ (Cree XM-L T5 4B)
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Mimo że to sporo mocy to Mag nie ma najmniejszego problemu od strony termicznej, myślę że dwie takie diody mogły by spowodować że temperatura była by odczuwalna. Zwróćcie uwagę że nawet SST90 nie sprawia wielkich problemów, z tego co pamiętam Greg się tym zajmował i nawet są w jego temacie pomiary temperatury.
Pozdrawiam.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Tomeqp
Posty: 954
Rejestracja: niedziela 22 lis 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tomeqp »

Odgrzeję trochę wątek. To jest Maglite 2D? Mieszczą się do niego 2x18650 bez przeróbki tego modułu włącznika?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jezjacek
Posty: 305
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2009, 10:23
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: jezjacek »

Tak ale tylko niezabezpieczone i to też z trudem tzn. ciężko przykręca się "dupkę"
Awatar użytkownika
wolfj23
Posty: 172
Rejestracja: czwartek 24 lip 2008, 03:46
Lokalizacja: Polska

Post autor: wolfj23 »

Tomeqp pisze:Odgrzeję trochę wątek. To jest Maglite 2D? Mieszczą się do niego 2x18650 bez przeróbki tego modułu włącznika?
Można zrobić tak chociaż to nie koniecznie bo można na siłę zamknąć 2x18650 bez żadnych modyfikacji - zedrzyj wewnątrz zakrętki anodyzację (np. za pomocą wiertarki i ściernicy trzpieniowej) będziesz miał kontakt a sprężynkę zwężoną stroną włożysz do wewnątrz, szerszą w stronę li-iona - do akumulatora będzie dotykać skierowana do środka poprzeczna końcówka sprężyny (o ile masz tą wersję sprężynki, ja mam maglita wyprodukowanego w 2009 roku) na kaidomain były też kiedyś krótsze sprężynki do modowania, ale nie ma ich od dawna... możesz też posłużyć się inną sprężynką np. z jakiejś latarki z tesco za 9zł włożysz do wewnątrz zakrętki może będzie ok :) Będzie się dużo łatwiej zamykać, ale ciągle będzie wystarczająco ciasno żeby akumulatorki nie latały

No i jeszcze jedna sprawa, niektóre modele maga nie działaś z li-ionem z płaskim "+" jakaś kropla cyny może się przydać...
szczęśliwy posiadacz: Fenix LD10 (Cree XR-E Q5) + Diffuser Tip + LD20 body | Fenix E01 | TrustFire F20 (XR-E) | Bocialarka (SSC P4) | Quark Mini AA (Cree XP-G R4 neutral tint 4C/4D) | MagLite 2D | Mag 2C+ (Cree XM-L T5 4B)
mateusz
Posty: 68
Rejestracja: piątek 24 wrz 2010, 19:59
Lokalizacja: jaworzno

Post autor: mateusz »

jaki jest koszt takiego projeku?
Awatar użytkownika
gregor
Posty: 39
Rejestracja: piątek 28 lis 2008, 08:03
Lokalizacja: CHOJNA
Kontakt:

Post autor: gregor »

Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

gregor, reflektor od A9 jest za mały, ma 41mm średnicy. Mag ma głowicę 52mm.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
gregor
Posty: 39
Rejestracja: piątek 28 lis 2008, 08:03
Lokalizacja: CHOJNA
Kontakt:

Post autor: gregor »

greg, wiem że jest za mały :), koledze chodziło o projekt z tego tematu, a ów projekt jest właśnie na takim refie :).
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Znacznie lepszym wyjściem jest reflektor od Tiablo A10-G lub Solarforce MPP lub Trunite Catapult. Po drobnej modyfikacji (podtoczeniu) pasują idealnie. A skupienie XM-L z tych refów jest na prawdę niezłe. Tu przykład.
ODPOWIEDZ