Za mało światła...

Domowe, energooszczędne instalacje LED, HID, halogenowe etc. Światło w stacjonarnych aplikacjach codziennego użytku.
Awatar użytkownika
Umberto
Posty: 187
Rejestracja: czwartek 20 gru 2007, 22:55
Lokalizacja: Środkowopomorskie
Kontakt:

Za mało światła...

Post autor: Umberto »

W końcu dobiegają końca moje remonty...
Niestety zrobiłem ten błąd, że diody kupowałem "na zapas" w czasach jak o maritexie nikt jeszcze nie słyszał a jedyne dostępne były p4 xr-e. Wsadziłem to w oprawki halogenowe z dx-a. Podłączyłem w jednym z pomieszczeń (ok 10-12m^2) 10szt takowych i wg mnie jest trochę ciemnawo! Zasilacze z maritexu 700mAh. Oprawki te mają za mały kąt rozsyłu...
To sypialnia, więc jeszcze tragedii nie ma
W drugim pokoju mam xp-e 3500K i xp-e lub xp-g 4500k w ilościach 4szt tych pierwszych i 5 szt tych drugich. Jeden z zasilaczy z maritexu drugi na 4500k mean well. Tu światła jest więcej, ale z mean weelem jest taki probem, że światło "zapala" się dokładnie po 3sekundach od włączenia włącznika. W tym pokoju jeszcze tragedii ze światłem nie ma, ale zastanawiam się czy nie dać w sypialni zasilaczy 1050mAh mean walla? Halogenki po ok 0,5h świecenia "na oko" mają ok 50-55 st.
Najgorzej będzie w przedpokoju i łazience zapewnę bo diody wkleiłem w oprawki ze szła szronionego! Katować te diody 1050mAh czy zostawić jak jest? Na szczęście w dużym pokoju będzie mój patent który świeci o niebo lepiej niż te oprawki... jeszcze nie podłączone.
ja też mam swoją lampke:)
Luigi
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 03 lut 2011, 15:35
Lokalizacja: Wawa/Kania Nowa

Post autor: Luigi »

700mAh? Zasilasz je z akusów?
Jeśli chodzi o chłodzenie to prostym i skutecznym rozwiązaniem będzie mały i cichy wiatraczek np. ten
http://allegro.pl/listing.php/search?st ... &country=1
Awatar użytkownika
seba_x
Posty: 202
Rejestracja: środa 27 sty 2010, 08:26
Lokalizacja: strzegom

Post autor: seba_x »

Mean Well włączają się bardzo szybko , mam kilka na 1050mA , z Maritexu szybko włączają się też EagleRise .

Zasilacze tej firmy to tragedia , włączają się jak pisałeś po 2-3 sekundach : HK (www.zhhkdz.com) - lepiej ich nie kupujcie .


Czy światełka uzbroiłeś w jednego leda ? Ja w pomieszczeniu 9m2 mam 12 sztuk "oczek" po 3 ledy CLN6A , na podłodze jest około 130LUX , jak miałem 8 szuk to było ciemnawo . Wydaje mi się że musisz dać więcej ledów a nie zwiększać prąd .
Awatar użytkownika
Umberto
Posty: 187
Rejestracja: czwartek 20 gru 2007, 22:55
Lokalizacja: Środkowopomorskie
Kontakt:

Post autor: Umberto »

Możliwe że pomyliłem i ten chińczyk tak długo się zapala...
Człowiek zmęczony już tym remontem...jak się wraca późno...to samo tyczy mAh kolego Luigi

Na tym samym zasilaczu xp-g z optyką z maritexu świeci dużo jaśniej- chyba będzie trzeba zaczynać budować to od nowa...:(( Czyli patent ala Midiego z toczonymi obudowami w oprawki halogenowe...:(
ja też mam swoją lampke:)
ODPOWIEDZ