Latarka z biedronki - szperacz itp - ktoś widział ?

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Latarka z biedronki - szperacz itp - ktoś widział ?

Post autor: skaktus »

Witam.

Można od pewnego czasu w Biedronce zakupić szczperacz diodowy, nieznanej firmy.

Podstawowe funkcje to światło główne, dodatkowe typu "do namiotu" oraz awaryjne czerwone.

Dioda światła głównego dość nietypowa - obudowa jak w Edisonach, natomiast chip przypominający ten z XPG - widać wiele struktur. Pierwszy raz widziałem tak zaawansowaną technologię w takich latarkach :P

Obrazek


Obrazek

Ktoś coś wie o tej latarce ? Jak świeci, jaka to dioda, jakie ma osiągi ?
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Wiem tyle, że leżą w koszu tak jak leżały tydzień temu. Drogie, plastikowe także nikt tego nie kupuje.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

U mnie zniknęły praktycznie wszystkie w pierwszych dniach a była też tego kopa w tych ich "koszach" co stoją po środku sklepu...

Tak więc temat nieaktualny ;)
ILPT
nogger
Posty: 19
Rejestracja: środa 13 kwie 2011, 15:10
Lokalizacja: łódź

Post autor: nogger »

Podepne się ponieważ mowa jest o latarkach z biedronki. Kupiłem sobie latarke bo zobaczyłem że ma diodę Cree 3W :] Nie znam się w sumie na latarkach i jeśli ktoś może się wypowiedzieć czy ten sprzęt warty jest 40zł to będę wdzięczny. Jeszcze jej nie rozpakowałem i nie sprawdzałem jak świeci...
Obrazek

Link do większego zdjęcia:
http://www.swiatelka.pl/upload_img/obra ... 3e8186.jpg
Awatar użytkownika
ledmocy
Posty: 151
Rejestracja: sobota 13 lis 2010, 11:00
Lokalizacja: W-w

Post autor: ledmocy »

To że jest dioda cree 3W to jedno ale to ile faktycznie idzie w nią mocy to zupełnie inna sprawa, jak gdzieś pisałem mam też latareczki z cree Q3, pomierzyłem i z tego co pamiętam w trybie max w moich szło w diodę 1W czyli ok 100lm światła daje. Cene widzę mam lepszą niż biedronka :cool:
Ostatnio zmieniony piątek 20 maja 2011, 15:44 przez ledmocy, łącznie zmieniany 1 raz.
Serkules
Posty: 323
Rejestracja: sobota 19 sty 2008, 21:16
Lokalizacja: Świdnica Śl.

Post autor: Serkules »

Jak już rozpakujesz, to rozkręć głowicę i spójrz z jakiego materiału jest wykonany reflektor (aluminium, czy plastik).
Thrower to nie wszystko - czasem trzeba światła blisko ;)
nogger
Posty: 19
Rejestracja: środa 13 kwie 2011, 15:10
Lokalizacja: łódź

Post autor: nogger »

No właśnie waham się czy rozrywać opakowanie czy po prostu zwrócić latarkę do sklepu...
rolex24
Posty: 101
Rejestracja: czwartek 07 sty 2010, 15:16
Lokalizacja: Elblag

Post autor: rolex24 »

kupilem ją do tuningu pod xm-l
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/641 ... d118c.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/817 ... 5fc59.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0c8 ... 7f259.html
dioda prawdopodobnie xr-e q5 6500-7000K low vf 3.2V-0.7A
driver step-up 730mA beztrybowy na diodzie przy 2A ssanych z 2x 1.5v więc kiepska sprawność
ref i szybka oczywiście z plastiku( ref nie przepuszcza światła więc powłoka jest niezła,skupienie rasowy szperacz)
głowica ciężka ,latarka jeszcze bardziej
powłoka wytrzymuje delikatne traktowanie srubokrętem, oringi wszędzie oprócz szybki( nie rozkreciłem więc nie jestem pewien, pod diodą sporo silikonu
gwinty przyzwoite i tez przesmarowane
dwie baterie w zestawie
gwarancja producenta(importera) 2 lata
nogger
Posty: 19
Rejestracja: środa 13 kwie 2011, 15:10
Lokalizacja: łódź

Post autor: nogger »

Czy ten biedronkowy wynalazek zaświeci lepiej od mojego wysłużonego maglite'a na 4 baterie R20? I co się kryje pod tajemniczym skrótem x-ml? ;>
Awatar użytkownika
Nightmare
Posty: 1263
Rejestracja: sobota 26 lut 2011, 00:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Nightmare »

nogger pisze: co się kryje pod tajemniczym skrótem x-ml
Typ diody firmy Cree
nogger pisze:Czy ten biedronkowy wynalazek zaświeci lepiej od mojego wysłużonego maglite'a na 4 baterie R20
Tak nawet ten wynalazek powinien świecić lepiej :)
MPP-1 / Skyline I / L2P T6 / LL P7 / RC-39@XR-E R2 1.05A / C2 HA-III@T6 2.8A / Niwalker NWK600N1/ UF WF-501B / Balder SE-2@U3 3.04A / Shadov TC500 / SF M9
Tomeqp
Posty: 954
Rejestracja: niedziela 22 lis 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tomeqp »

XiJaro pisze:Tak nawet ten wynalazek powinien świecić lepiej :)
Najwyżej mocniej. :wink: Jakoś mam obawy co do awaryjności takich wynalazków, a Maglite pod tym względem jest o wiele lepszy. Chyba, że ma być tak do poświecenia po podwórku to może i lepsze "to coś". :razz:
Pozdrawiam
nogger
Posty: 19
Rejestracja: środa 13 kwie 2011, 15:10
Lokalizacja: łódź

Post autor: nogger »

Hmm, chyba nawet z czystej ciekawości sobie ją zostawię :] Dzięki za info! rolex24 - jeśli uda Ci się ten tuning to byłbym zainteresowany jego wynikami!
Tomeqp
Posty: 954
Rejestracja: niedziela 22 lis 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tomeqp »

nogger pisze:Hmm, chyba nawet z czystej ciekawości sobie ją zostawię :]
Maglite to czołg wśród latarek. Prosta konstrukcja dająca słabe, ale niezawodne światło. A jeśli nie jesteś czymś takim zainteresowany to Mag jest też fajną bazą do modów. Ale to już rozmowa na inny wątek. :wink:
Pozdrawiam
nogger
Posty: 19
Rejestracja: środa 13 kwie 2011, 15:10
Lokalizacja: łódź

Post autor: nogger »

Ok, to w którym dziale mam założyć wątek o przeróbce maglite'a? :D
Marian
Posty: 68
Rejestracja: wtorek 01 wrz 2009, 10:35
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Marian »

Też posiadam ten sprzęt z biedronki :mrgreen: . Wykonanie jest niczego sobie, pod względem konstrukcyjnym poprawna. Duuuża, od kiedy ją mam nawet większe latarki wydają się malutkie. Kupiłem z myślą o zmodowaniu na coś potężnego.Aczkolwiek szperacz jest z tego niezły. Rolex24 chcesz poprostu wrzućić tam XM-L i sterownik? Czy może coś więcej, myślałem o kilu xm-l ale jaką optykę do tego. Jest jakaś optyka wieloledowa, która daje rade z xm-l która w miare wąsko świeci?
ODPOWIEDZ