Zakupy w USA

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
clorox
Posty: 230
Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 19:10
Lokalizacja: Warszawa

Zakupy w USA

Post autor: clorox »

Czy ktoś korzystał z pośrednictwa jakiegoś serwisu oferującego wysyłkę do Polski rzeczy zakupionych w USA w sklepach, które nie wysyłają poza stany (np tylkowusa.com, polamer.com). Kombinuję jak zassać najtańszego Kindla z Amazon.com (z reklamami), którego nie wysyłają do Europy. Do wersji bez reklam Amazon zaczął doliczać VAT więc raczej cienko to wychodzi ($160).
clorox
Awatar użytkownika
toms_
Posty: 281
Rejestracja: poniedziałek 17 sie 2009, 10:05
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: toms_ »

Chyba każdy tego typu "serwis" pobiera 10-20% prowizji. Dodatkowo koszty przesyłki, itp. Z tego co widziałem, to na allegro można go kupić poniżej 400zł. Fajny gadżet, dobrze wykonany. Materiał obudowy też ciekawy, taki trochę gumowaty. Do pełni szczęścia przydałoby się jeszcze podświetlenie ekranu.

A co do doświadczenia z serwisami pośredniczącymi, to jakieś 5 lat temu korzystałem z http://www.gtallianceusa.com
Dobry kontakt, wszystko przebiegło sprawnie. Tyle tylko, że w ogólnym rozrachunku, za przedmiot o wartości 60$ na ebay, zapłaciłem jakieś 450zł. Na ale swoje też ważył (około 12kg).
kodi
Posty: 482
Rejestracja: piątek 07 gru 2007, 16:42

Re: Zakupy w USA

Post autor: kodi »

clorox pisze:Czy ktoś korzystał z pośrednictwa jakiegoś serwisu oferującego wysyłkę do Polski rzeczy zakupionych w USA w sklepach, które nie wysyłają poza stany (np tylkowusa.com, polamer.com). Kombinuję jak zassać najtańszego Kindla z Amazon.com (z reklamami), którego nie wysyłają do Europy. Do wersji bez reklam Amazon zaczął doliczać VAT więc raczej cienko to wychodzi ($160).
Nie wiem czy jest sens - jak patrzę - w tej chwili najtańszy Kindle bez reklam to 106$, nawet doliczając 23% VAT to wychodzi 130$ z wysyłką. Ta wersja z reklamami ma też inną wadę - w/g Amazona niemożliwe jest załadowanie dokumentów na niego bez dostępu do Internetu. Na próbę zalogowałem się na Amazona i podając kraj dostałem ostrzeżenie, że będzie VAT doliczony, ale do zapłaty miałem 106$, więc nie wiem kiedy to doliczają...
Awatar użytkownika
clorox
Posty: 230
Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 19:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: clorox »

toms_ pisze:Chyba każdy tego typu "serwis" pobiera 10-20% prowizji. Dodatkowo koszty przesyłki, itp. Z tego co widziałem, to na allegro można go kupić poniżej 400zł.
Na allegro poniżej 400 zł jest do kupienia dokładnie ta wersja z reklamami, a wysyłka ze stanów więc to zwykły dropshipping i nie dam komuś zarobić na tym co sam mogę załatwić.

toms_ pisze:Do pełni szczęścia przydałoby się jeszcze podświetlenie ekranu.
Cała zaleta e-papieru polega właśnie na tym, że ekran nie świeci. Do podświetlania mam UF H2B.
kodi pisze: Nie wiem czy jest sens - jak patrzę - w tej chwili najtańszy Kindle bez reklam to 106$, nawet doliczając 23% VAT to wychodzi 130$ z wysyłką. [...] Na próbę zalogowałem się na Amazona i podając kraj dostałem ostrzeżenie, że będzie VAT doliczony, ale do zapłaty miałem 106$, więc nie wiem kiedy to doliczają...
No niestety wyglada to tak, że najtańszy kindle bez reklam to $159,88.

Obrazek
kodi pisze:Ta wersja z reklamami ma też inną wadę - w/g Amazona niemożliwe jest załadowanie dokumentów na niego bez dostępu do Internetu
To dziwne, bo po podłączeniu kindle do PC widać go jako dysk więc wrzucasz co chcesz. Masz może linka do tej informacji?
clorox
Awatar użytkownika
toms_
Posty: 281
Rejestracja: poniedziałek 17 sie 2009, 10:05
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: toms_ »

clorox pisze:
toms_ pisze:Chyba każdy tego typu "serwis" pobiera 10-20% prowizji. Dodatkowo koszty przesyłki, itp. Z tego co widziałem, to na allegro można go kupić poniżej 400zł.
Na allegro poniżej 400 zł jest do kupienia dokładnie ta wersja z reklamami, a wysyłka ze stanów więc to zwykły dropshipping i nie dam komuś zarobić na tym co sam mogę załatwić.
Czy dasz zarobić komuś na allegro czy firmie pośredniczącej w zakupach, to pewnie na jedno wyjdzie. No chyba, że pośrednik wyśle Ci to statkiem z czasem oczekiwania miesiąc-dwa.

Na ebay'u można kupić Kindla za ~115$ (razem z wysyłką do Polski), co przy obecnym kursie dolara niewiele odbiega od ofert z allegro.
Awatar użytkownika
clorox
Posty: 230
Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 19:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: clorox »

toms_ pisze:Na ebay'u można kupić Kindla za ~115$ (razem z wysyłką do Polski), co przy obecnym kursie dolara niewiele odbiega od ofert z allegro.
No i chyba ebay bedzie najsensowniejszy. Z wysyłką USPS Priority Mail wychodzi $114,70 co przy załozeniu kursu 3,3 daje ~380zł. Najtańsza oferta z alledrogo 340zł +50 przesyłka, czyli w zasadzie tyle samo, ale płacąc przez paypal czuję się bezpiecznej niż przelewając komuś na konto. W porównaniu z ceną amazona (528zł) nie ma co się zastanawiać.

Z tego co się zorientowałem firmy pośredniczące biorą prowizję tylko jeżeli robi się przez nie zakupy. Jeżeli tylko odbierają paczkę i robią samą przesyłkę naliczana jest opłata logistyczna.
clorox
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

clorox, do zwykłego/starego modelu też zaczęli doliczać dodatkowe opłaty bo ja przez wakacje kupowałem i jeszcze nic nie doliczali oprócz wysyłki.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
clorox
Posty: 230
Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 19:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: clorox »

Dopiszę zakończenie tematu.

Zamówiłem Kindla 4 z reklamami bezpośrednio w Amazonie ($79,99) z dostawą do magazynu POLAMERA. Przesyłka lotnicza POLAMEREM do Polski $23,85 (z ubezpieczeniem do $100 i trackingiem). Czyli Kindle wyniósł mnie $103,84 (o ile nie doliczą VAT, ale to zawsze możliwe).
Zamawiałem 8.11. W magazynie POLAMER paczka była 11.11,a 12.11 została wysłana do Polski. Może komuś się ten temat przyda, bo nie ma sensu nabijać kasy gościom z alledrogo skoro można zamówić sobie taniej samemu. I rachunek jest z Amazona więc jakby co z gwarancją nie będzie problemów, bo czytnik był kupiony i wysłany na adres w stanach.
clorox
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Dzięki za info. Czekamy na wieści po otrzymaniu przesyłki.
Pozdr.
Pikom
Timmy
Posty: 125
Rejestracja: niedziela 25 kwie 2010, 16:13
Lokalizacja: Polska

Post autor: Timmy »

Korzystałem z pośrednika http://plusexpress.pl
Ostatnio (w sierpniu) zamówiłem zegarek z amazon. Za przesyłkę lotniczą zapłaciłem 12,95$. Na przesyłkę czekałem 7-8 dni. Łącznie wykonałem 4 zamówienia. Polecam plusexpress, ponieważ oni przepakowują wszystko do mniejszego pudełka, abyś zapłacił mniej.
Wszystko bez cła i vatu.
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 638
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 10:47
Lokalizacja: Tychy

Post autor: bandit »

Tak z ciekawości co oni z tego mają ? Zamawiałeś większe gabarytowo przedmioty ? Jak wygląda to w praktyce ? W jaki sposób płaci się im za wysyłkę do Polski?
Sory za ot ale myslę że nie jedną osobę to zainteresuję.
Timmy
Posty: 125
Rejestracja: niedziela 25 kwie 2010, 16:13
Lokalizacja: Polska

Post autor: Timmy »

Największy przedmiot jaki zamówiłem ważył 10,5 funtów. Za przesyłkę morską zapłaciłem 25,75$. Czekałem 7-8 tygodni. Możesz zapłacić im na konto bankowe w Polsce w PLN, albo przez PayPal w $. Jak zarabiają? Biorą od Ciebie więcej $, niż byś wysyłał u kuriera w USA taką samą paczkę. Dodam jeszcze, że na stronie wpisujesz wartość paczki i co jest w środku, co pomaga uniknąć cła, jednak nigdy nie ma 100% pewności, chociaż mnie jeszcze nigdy to nie spotkało.
Awatar użytkownika
clorox
Posty: 230
Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 19:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: clorox »

Timmy pisze:Korzystałem z pośrednika http://plusexpress.pl
Ostatnio (w sierpniu) zamówiłem zegarek z amazon. Za przesyłkę lotniczą zapłaciłem 12,95$. Na przesyłkę czekałem 7-8 dni. Łącznie wykonałem 4 zamówienia. Polecam plusexpress, ponieważ oni przepakowują wszystko do mniejszego pudełka, abyś zapłacił mniej.
Wszystko bez cła i vatu.
Ehh, szkoda, że dopiero teraz się odzywasz. Jeszcze parę dolców bym urwał. :mrgreen: Moja przesyłka już jest w dostawie i pewnie do piątku będzie u mnie.
clorox
xevf
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 27 wrz 2011, 12:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertow

Post autor: xevf »

Ze tak zapytam dotarł kundelek ? jak wrażenia ? kupiłem na zeszłą gwazdkę mojej lubej wersje 3 i jest baaardzo zadowolona i zastanawiam się czy nie nabyć i sobie... ;)
Awatar użytkownika
clorox
Posty: 230
Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 19:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: clorox »

Narazie leży w magazynie w Warszawie i czeka na odprawę celną. Niestety nie pomyślałem i podałem wartość przesyłki $80 zamiast $40 i najprawdopodobniej VAT mnie nie ominie. :cry:

edit Dostałem pocztą papierki do zgłoszenia celnego. :neutral: Chyba przejadę się osobiście, bo będzie szybciej niż odsyłać.
clorox
ODPOWIEDZ