Driver do 3x XM-L i sterowanie pierścieniem. ??

problemy z doborem podzespołów, elementów, przeróbkami itp., czyli jak zrobić to co sobie wymyśliłem
wkliw
Posty: 392
Rejestracja: środa 26 lis 2008, 20:05
Lokalizacja: Mielec

Driver do 3x XM-L i sterowanie pierścieniem. ??

Post autor: wkliw »

Zafascynowany lampkami Midi'ego postanowiłem samemu coś wystrugać z aluminium. Pomysł na body już mam, materiał też mam. Tylko że chciałbym aby było to sterowane pierścieniem. I tu pojawia się problem. Jaki sterownik temu podoła i jak wygląda samo sterowanie od strony mechanicznej. Z opisów wywnioskowałem że pierścień obraca się na aluminium , w nim znajdują się magnesy (magnes) a pod są zamontowane kontaktrony? O ile potrafię sobie to wyobrazić przy przy sterowaniu trybami. Np 3 kontaktrony na które nachodzą kolejno 3 magnesy. To przy płynnym sterowaniu już wykracza to poza moją wiedzę.
oskar
Posty: 425
Rejestracja: sobota 13 lut 2010, 23:49
Lokalizacja: Polska

Post autor: oskar »

Magnes jest jeden , kontraktory dwa badż trzy, magnes jeden wystarczy większa ilość jest zbędna bo powstaną zwarcia właczysz dwa tryby jednocześnie i spalisz sterownik.
W sprawie sterownika pisz do Edima, to zdolny gość aczkolwiek jeśli będziesz chcieć kupić taki sterownik musisz się liczyć z trójcyfrową sumą.

Pozdrawiam.
Midilight 3x XM-L(gorgonzola)/JetBeam M1X/ Midilight 5x R5(puszkin)/ Biedrono mag 2D XM-L/ SF Skyline I/ MacTronic Black Eye/ JetBeam Jet III R5(zgubiona)/ Lumintop P2C/ Nitecore EX11/ Zebralight H31/ Xeno Tiger E03/ Eagletac D25LC2mini/ cdn.
wkliw
Posty: 392
Rejestracja: środa 26 lis 2008, 20:05
Lokalizacja: Mielec

Post autor: wkliw »

Rozumiem że to jedyny sensowny sterownik do takiego zastosowania?.
Mag 5D sst50 / romisen RC-C8 mod xpg / romisen RC-A4 / TIROSS mod xpg + regina /wydumka 2x18650+ XM-L + ref SMO // Mag Solitaire nichia 5mm / UniqueFire UF-DT1 Mod XM-l / "coś" 2x 16340 z xre q5 i refem SMO /UltraFire WF-501B xpg + ref SMO
Aleksiaczek
Posty: 40
Rejestracja: piątek 02 lip 2010, 10:00
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Aleksiaczek »

Ja w swoich produktach zastosowałem potencjometr elektroniczny na dwóch kontaktronach. Przytrzymuje pierścień w pozycji "+" zaczyna rozjaśniać sie powoli i przyśpiesza, analogicznie w drugą stronę. Potem tylko element wykonawczy czy to przetwornica albo i liniowiec na amc.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Hej, tak na marginesie nie jest to sterownik ogólnie dostępny, wiąże się to z trudnością jego aplikacji, są pewne trudności w poprawnym jego montażu w latarce i nie każdy jest w stanie to poprawnie rozwiązać. Taka sytuacja nie zachęca Edima do sprzedaży komercyjnej tego sterownika gdyż większość sterowników mogła by być uszkodzona z winy użytkowników podczas montażu, tu mogły by zacząć się nie kończące reklamacje w związku z takimi uszkodzeniami, a wiadomo że każdy użytkownik upierał by się że to nie z jego winy. Być może sprzeda Ci ten sterownik ale jak wspomniałem miej na uwadze to co napisałem wcześniej. Co do dostępności innych sterowników to nie bardzo się orientuje gdyż nie mam potrzeby taki stosowania, być może Maxflex ma coś w swojej ofercie co sprosta Twoim wymaganiom .
Pozdrawiam.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
wkliw
Posty: 392
Rejestracja: środa 26 lis 2008, 20:05
Lokalizacja: Mielec

Post autor: wkliw »

A mógłbyś bliżej sprecyzować te problemy z montażem ? jest to kwestia mechaniczna czy raczej coś problematycznego w jego podłączeniu? Domyślam się ze chodzi tutaj albo o poprawne ustawienie go pod magnesem (majstrowanie po 10 x i przesuwanie może uszkodzić samą płytkę) albo o odprowadzanie ciepła co też nie wydaje mi się kosmicznym problemem przy zachowaniu odrobiny myślenia.
Mag 5D sst50 / romisen RC-C8 mod xpg / romisen RC-A4 / TIROSS mod xpg + regina /wydumka 2x18650+ XM-L + ref SMO // Mag Solitaire nichia 5mm / UniqueFire UF-DT1 Mod XM-l / "coś" 2x 16340 z xre q5 i refem SMO /UltraFire WF-501B xpg + ref SMO
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Nakład się na to sporo tematów, odprowadzenie ciepła z diody (nie emiterów) , zwarcie jakiejkolwiek z nóżek termistora do masy uszkodzi driver, nie poprawne podłączenie diod do wyjść drivera ( ma kilka opcji w zależności od zasilania itd) zapytaj proszę Edima , to jego konstrukcja przez niego zaprojektowana więc udaj się do źródła proszę.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
wkliw
Posty: 392
Rejestracja: środa 26 lis 2008, 20:05
Lokalizacja: Mielec

Post autor: wkliw »

Z Edimem wstępnie już rozmawiałem. Ale Ty Midi chyba najlepiej znasz problemy jakie mogą wystąpić przy składaniu tego w całość, dlatego Twoje uwagi uważam za bardzo cenne.
Mag 5D sst50 / romisen RC-C8 mod xpg / romisen RC-A4 / TIROSS mod xpg + regina /wydumka 2x18650+ XM-L + ref SMO // Mag Solitaire nichia 5mm / UniqueFire UF-DT1 Mod XM-l / "coś" 2x 16340 z xre q5 i refem SMO /UltraFire WF-501B xpg + ref SMO
ODPOWIEDZ