[komplet]100-150?

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Minister
Posty: 29
Rejestracja: piątek 25 lis 2011, 00:32
Lokalizacja: Białystok

[komplet]100-150?

Post autor: Minister »

Witam serdecznie.

Od razu powiem, że jestem kompletnym laikiem, więc jeśli będą jakieś wyjaśnienia, to proszę tak żebym zrozumiał :grin:

Zastanawiam się nad kupnem takiego zestawiku jak w temacie. Na razie orientuję się ile trzeba wydać na coś, co będzie miało jakiś wyraźny efekt w porównaniu do Mactronica Dif-1w :razz:

Zacznę od tego co sam znalazłem - ładowarka + akumulator 18650. Nadaje się? Finanse mam ograniczone i zastanawiam się czy wystarczy jeden akumulator czy nie - ale to będzie uzależnione też od tego na ile wystarczy taki jeden, czyli głównie od rodzaju latarki. Najwyżej potem zastanowię się czy będzie potrzebny drugi.

Teraz uchwyt - w zasadzie nie ma co się rozpisywać - byle się trzymało i nie było drogie.

I najważniejsza kwestia - latarka. Jakiegoś miecza świetlnego nie potrzebuję, chociaż przy tych pieniądzach i tak bym nie dostał :mrgreen: Im lepszy stosunek ilości światła do ceny tym lepiej. Jedna z ważniejszych rzeczy to tryby świecenia - na pewno odpada jeden. Mocny + słaby to najlepszy kompromis, chyba, że wpadłby jeszcze średni.

Za samą ładowarke i akumulator jest 40-45zł. Powiedzmy, że zostaje 100 na latarke+uchwyt, ale to na prawdę ostateczna ostateczność. 60-70? Fajnie by było.

To chyba tyle - troszkę się rozpisałem, ale jak się wydaje pieniądze, bądź co bądź dla mnie duże to trzeba wszystko rozważyć.

Liczę na pomoc, pozdrawiam :wink:
Awatar użytkownika
po100
Posty: 144
Rejestracja: sobota 21 lut 2009, 12:36
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: po100 »

Witaj!!
Takich teamów był tutaj moc, ale....

Ładowarka może być, co do aku to to co podałeś to nigdy w rękach nie miałem ale nie wygląda zachęcająco. Polecał bym TrustFire Protected 18650 ewentualnie TrustFire Protected 18650 ( Blue)

A co do latarki to po niewielkim przesmarowaniu pastą termo:
UltraFire WF-502B Cree XPE-WCR5 320-Lumen
Uchwyt to już kto inny niech poleci.

W budżecie się na pewno zmieści.
Minister
Posty: 29
Rejestracja: piątek 25 lis 2011, 00:32
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Minister »

Z tego co wyczytałem to jest w niej tylko jeden tryb pracy, a na 100% przecież w mieście na oświetlonych drogach jeździć nie będę, bo szkoda baterii.

Są jakieś specjalne pasty termo do tego typu rzeczy czy na przykład taka do montazu chłodzeń w komputerach się nada?
sou
Posty: 153
Rejestracja: wtorek 02 lis 2010, 17:17
Lokalizacja: 3City

Post autor: sou »

stosuję ZALMAN ZM-STG2 - fajne parametry i cena przyzwoita, ale inne też się nadadzą
Minister
Posty: 29
Rejestracja: piątek 25 lis 2011, 00:32
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Minister »

Z pastą to nie ma problemu. Troszkę się orientuję, to już bym sobie na własną rękę wybrał. Kwestia latarki, bo jak już napisałem, tamta ze względu na jeden tryb pracy odpada.
mkorbel
Posty: 208
Rejestracja: czwartek 19 lis 2009, 18:18
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: mkorbel »

Kup coś na XML np.WF 501B XML cena podobna, a zupełnie inna jakość (oczywiście trzeba podokręcać i posmarować).
Pozdrawiam,
Michał
Minister
Posty: 29
Rejestracja: piątek 25 lis 2011, 00:32
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Minister »

O, niemal o to mi chodziło. Niemal, bo aż takiej mocy nie potrzebuję, na rower wystarczy pewnie low do miasta i medium na nieoświetlone drogi - ale high też się pewnie przyda do innych zastosowań.

Teraz ile tak "na oko" by to świeciło w poszczególnych trybach? W zasadzie chodzi mi o te 3 pierwsze. Jest to o tyle dla mnie ważne, że nie wiem ile akumulatorków kupić.

I kwestia uchwytu - jaki będzie pasował?

Jeszcze pytanko - jeśli w opisie na DX jest 2-pack, to cena jest za cały dwupak czy tylko jedną sztuke?
Awatar użytkownika
po100
Posty: 144
Rejestracja: sobota 21 lut 2009, 12:36
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: po100 »

Ja nie wiem jak ja patrzyłem! Przepraszam!
Chodziło oczywiście o Ultrafire WF-502B Cree XPE-WC-R2 5-Mode
Minister
Posty: 29
Rejestracja: piątek 25 lis 2011, 00:32
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Minister »

Niestety teraz mam poważny dylemat :mrgreen:

Albo nieco droższy WF-502B z lepszymi moim zdaniem trybami:
Hi 280LM 1200mA > Mid 200LM 800mA > Low 120LM 500mA

albo WF-501B na XM-Lu z dziwnymi trybami:
2%/30%/100% - brakuje czegoś pomiędzy 30 a 100.

Sam już nie wiem.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Minister pisze: albo WF-501B na XM-Lu z dziwnymi trybami:
2%/30%/100% - brakuje czegoś pomiędzy 30 a 100.
A bo ja wiem.... to jest bardzo rozsądnie dobrana różnica, a za to pomiędzy 1200mA a 800mA bardzo mała, a już Low 500mA to jakaś pomyłka.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Minister
Posty: 29
Rejestracja: piątek 25 lis 2011, 00:32
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Minister »

W sumie racja, 500 to okolo 40%, a na low to za duzo. Takze juz podjalem decyzje. A jak to jest z tym dwupakiem na DX. Cena jest za 2 akumulatory?
mantech
Posty: 166
Rejestracja: czwartek 30 gru 2010, 20:20
Lokalizacja: warszawa

Post autor: mantech »

Tak,cena jest za 2 sztuki. Płacisz podaną cene za 2 sztuki akumulatorów a nie podaną cene x 2 :)
Sorry ,troche łopatologicznie ale mam nadzieje że zrozumiale :mrgreen:

Pozdrawiam
Minister
Posty: 29
Rejestracja: piątek 25 lis 2011, 00:32
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Minister »

Jak słońcę i bardzo dziękuję. Wolę łopatologicznie, niż Wam 2 razy gitare zawracać :razz:

Dobra, to mam to pewne:
http://www.dealextreme.com/p/ultrafire- ... 8650-55241

http://www.dealextreme.com/p/oem-2-1865 ... v-ac-13820

http://www.dealextreme.com/p/trustfire- ... pack-20392


Latarka ma średnice 3cm, uchwyt minimum 2,2cm. Ze zdjęć w internecie widzę, że jest to dość rozciągliwe, więc powinno się trzymać - nie mylę się?
http://www.dealextreme.com/p/universal- ... mount-8274
mantech
Posty: 166
Rejestracja: czwartek 30 gru 2010, 20:20
Lokalizacja: warszawa

Post autor: mantech »

Witam,
Ja używam tego uchwytu (od 2 miesięcy)z latarką o średnicy 25mm,trzyma bardzo dobrze. Też go kupiłem na DX i myślę że za te1,8$ warto(na początek)jak się nie ma nic innego.Choć dzisiaj gdybym nie miał i miałbym kupować to wziął bym:

http://allegro.pl/led-lenser-uchwyt-row ... 35330.html

Ze względu na możliwość regulacji ustawienia latarki(cena trochę wysoka,ale podobno lepsza jakość gumy,no i regulacja).Ja niestety ze względu na geometrię kierownicy mam snop światła odsunięty trochę od osi jazdy ,niewiele i da się z tym żyć :) ale...trochę to wkurza.

Ale reasumując:
Ponieważ i tak zamierzasz zamawiac na DX to jak najbardziej ,zamów i ten uchwyt, za te pieniądze -warto

P.S Są tu dużo bardziej doświadczeni ,może polecą coś w podobnej cenie ,lepszego.

Pozdrawiam
Minister
Posty: 29
Rejestracja: piątek 25 lis 2011, 00:32
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Minister »

Po niedzieli będą zamawiał, więc jakby ktoś miał jeszcze coś do zaproponowania to bardzo proszę :wink:

Bardzo dziękuję za pomoc wszystkim i pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ