HID'a czas zacząć

...wszystko związane z lampami wyładowczymi, HID i nie tylko...
Awatar użytkownika
matemaciek
Posty: 31
Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 22:21
Lokalizacja: Bialystok / Warszawa
Kontakt:

HID'a czas zacząć

Post autor: matemaciek »

Jakoś tak się stało, że przyszła wypłata i wczoraj popełniłem zakup zestawu HID na alledrogo.pl: H7, 6000K. Tak więc serce mam nadzieję będzie już w pryszłym tygodniu, teraz "tylko" pozostają oczy (reflektor/soczewka), mięśnie (zasilanie) i skóra (obudowa).

I tu pytanie do Was: co polecacie, co sugerujecie?

Jeśli chodzi o skórę to coś wymyślę (Mam za sobą jedną latarkę z obudową robioną od podstaw... Jak tylko aparat wróci z wakacji to obfotografuję i opiszę. Jest hm... nietypowa) (;

Jeśli chodzi o oczy to jedyne co przychodzi mi do głowy to kupić jakiś szperacz i przerobić... Zależy mi właśnie na możliwie najbardziej skupionym beamie. Na DX widzę tylko reflektorki do diod... Jakieś pomysły?

No i mięśnie. Żelówka albo duuużo 18650 (4S+4P?). Skłaniam się jednak bardziej w stronę akumulatora - cięższy w ręku, ale lżejszy dla portfela.
Error 404: signature not found.
Awatar użytkownika
bosss
Posty: 111
Rejestracja: czwartek 15 lis 2007, 21:56
Lokalizacja: jestem?

Post autor: bosss »

matemaciek przerabiałem ten temat proponuje kupić duży szperacz i wykorzystać z niego elementy.Polecam przeczytać To a jeśli coś będzie nie jasne to zgłoś sie do mnie...
EDC: Nitecore Sens Mini CR2
Backup: Fenix PD12 CR123
Czołówka: Fenix HP05
Thrower: SkyRay KING
Rower: Nitecore P25 Smilodon
Awatar użytkownika
matemaciek
Posty: 31
Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 22:21
Lokalizacja: Bialystok / Warszawa
Kontakt:

Post autor: matemaciek »

bosss pisze:matemaciek przerabiałem ten temat proponuje kupić duży szperacz i wykorzystać z niego elementy.Polecam przeczytać To a jeśli coś będzie nie jasne to zgłoś sie do mnie...
Topic o Twojej przeróbce już znam prawie na pamięć (; Myślałem nad czymś oryginalniejszym, ale pewnie skończy się na tym - za ~200zł mam wtedy obudowę, zasilanie i szkło. Jak myślisz, H7 tam wejdzie?
Error 404: signature not found.
Awatar użytkownika
bosss
Posty: 111
Rejestracja: czwartek 15 lis 2007, 21:56
Lokalizacja: jestem?

Post autor: bosss »

W rwflwktor na 100% ale będziesz miał ten sam problem co ja upchnąć wszystko w środku :twisted:
EDC: Nitecore Sens Mini CR2
Backup: Fenix PD12 CR123
Czołówka: Fenix HP05
Thrower: SkyRay KING
Rower: Nitecore P25 Smilodon
Awatar użytkownika
matemaciek
Posty: 31
Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 22:21
Lokalizacja: Bialystok / Warszawa
Kontakt:

Post autor: matemaciek »

bosss pisze:W rwflwktor na 100% ale będziesz miał ten sam problem co ja upchnąć wszystko w środku :twisted:
A to największa frajda (:

[ Dodano: Czw Lip 17, 2008 11:42 pm ]
HID powstaje (: Dzisiaj rano dotarł zestaw, po południu więc dokupiłem kilka drobnych elementów... Ostatecznie kupiłem żelówkę, 12V, 7Ah. No i wieczorem udało się odpalić - nic nie wybuchło, ale po waszych przestrogach odpalałem zza rogu (; No cóż... Wciąż nie mam soczewki/reflektora, więc mogę powiedzieć tyle, że było jasno (;

Nie mam też ładowarki... Chyba coś sam zmajstruje. Przeszukuję elektrodę, ale informacji tam multum. Jakby ktoś znał jakiś prosty układzik, to ja chętnie (:

Jak na razie całość kosztowała mnie ~140zł. Myślę, że w 300zł się zmieszczę.

http://picasaweb.google.com/matemaciek/LTBEMLHID - tu jest troszkę zdjęć.
Error 404: signature not found.
Awatar użytkownika
bosss
Posty: 111
Rejestracja: czwartek 15 lis 2007, 21:56
Lokalizacja: jestem?

Post autor: bosss »

jedz z koksem do przodu i imformuje na bierzaco :mrgreen:
EDC: Nitecore Sens Mini CR2
Backup: Fenix PD12 CR123
Czołówka: Fenix HP05
Thrower: SkyRay KING
Rower: Nitecore P25 Smilodon
Awatar użytkownika
matemaciek
Posty: 31
Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 22:21
Lokalizacja: Bialystok / Warszawa
Kontakt:

Post autor: matemaciek »

Dziś rano dotarł reflektor z Allegro (64zł/para), jeszcze nie wymyśliłem, jak w nim dobrze umocować palnik (ale jakoś już siedzi). Dodałem też mały gadżet w postaci woltomierza.

Na http://picasaweb.google.com/matemaciek/LTBEMLHID wrzuciłem trochę nowych zdjęć, między innymi to, jak świeci.

Nie chciałem za dużo świecić, bo akumulator na wyczerpaniu, a ładowarka jeszcze nie gotowa (; Biorę się za to: http://www.aaroncake.net/circuits/charger2.asp

Jak na razie koszta: ~180zł latarka, ~50zł ładowarka.
Error 404: signature not found.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

trzymam kciuki :mrgreen:
Super, że prace zdecydowanie posuwają się do przodu, jestem bardzo ciekaw efektu końcowego.
:wink:
Hoffer007

Post autor: Hoffer007 »

Czesc, też jestem od dłuższego czasu na etapie produkcji własnego HID-a
Widze Twoje zmagania i nieźle Ci idzie, możesz powiedzieć jakie rozmiary mają reflektorki ktore kupiłeś?
Jak wygląda u Ciebie zasięg? mam mała zbędną soczewke ktora orginalnie pracowała z HID-em jest całkiem niezła zamieniłem ją na większa ale nie wiem czy Ci sie przyda.
Jak coś to pisz.
Bardzo dobrze HID działa z reflektorami z wojskowego sprzetu.
Awatar użytkownika
matemaciek
Posty: 31
Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 22:21
Lokalizacja: Bialystok / Warszawa
Kontakt:

Post autor: matemaciek »

Hoffer007 pisze:Czesc, też jestem od dłuższego czasu na etapie produkcji własnego HID-a
Widze Twoje zmagania i nieźle Ci idzie, możesz powiedzieć jakie rozmiary mają reflektorki ktore kupiłeś?
Jak wygląda u Ciebie zasięg? mam mała zbędną soczewke ktora orginalnie pracowała z HID-em jest całkiem niezła zamieniłem ją na większa ale nie wiem czy Ci sie przyda.
Jak coś to pisz.
Bardzo dobrze HID działa z reflektorami z wojskowego sprzetu.
Reflektor mam raczej mały - ok. 8cm. Bardzo chętnie zmieniłbym na coś innego (: Zasięgu nie sprawdzałem, ale rewelacji się nie spodziewam. Tak więc soczewkę chętnie kupię/dostanę (:
Error 404: signature not found.
Hoffer007

Post autor: Hoffer007 »

Zaraz wrzuce fotki to sobie zobaczysz :)

Jak bedziesz zainteresowany to moge Ci sprzedać wszystko co do tej pory uklepałem /ewentualnie czesci ktore Ci sie spodobają, kończe ze światełkami nie będe sie już tym bawił.

Edek:

Tutaj masz foteczki takie ogolne http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=596
Wrzuce wiecej fotek na imageshack to sobie po oglądasz i jak bedziesz zainteresowany to zapraszam na PW.
ODPOWIEDZ