Czym oświetlić ogród

Domowe, energooszczędne instalacje LED, HID, halogenowe etc. Światło w stacjonarnych aplikacjach codziennego użytku.
Awatar użytkownika
bulwa11
Posty: 305
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2011, 00:43
Lokalizacja: Brzesko

Czym oświetlić ogród

Post autor: bulwa11 »

Witam. Potrzebuje lampę(lampy), które dadzą wystarczającą ilość światłą, aby użytkować ogród nocą. Teren, który chcę naświetlić to prostokąt 9x15 metrów.
Dało by się to zrobić lampą, bądź dwiema typu halogenowa zewnętrzna z czujnikiem. Ale czy jest coś takiego na ledach ? Zasilanie z sieci.

(W zasadzie jakbym dokupił ze dwa solarforcy ze sklepiku to by stykło ale wolałbym coś na stałe zamontować :P)

Jak nic nie ma takiego, to pewnie zamontuje lampę halogenową, no ale jak mówiłem wolałbym coś na mocnych ledach żeby prądu nie żarło tak strasznie :)

Pozdrawiam
Piotr
upek
Posty: 347
Rejestracja: wtorek 17 mar 2009, 21:55
Lokalizacja: Lubań

Post autor: upek »

Myślę, że po świętach będę miał coś dla ciebie ;)

~35W 1800lm (czyli tyle co standardowa żarówka o mocy 150w) w aluminiowej obudowie i w miarę przystępnej cenie

pzdr
upek
Awatar użytkownika
bulwa11
Posty: 305
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2011, 00:43
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: bulwa11 »

o fajnie, to czekam w takim razie cierpliwie :)
Byle by "góra" się zgodziła fundusz przeznaczyć to będzie dobrze ;p
Obrazek

Solarforce L2 XM-L T5 4B mod Grega || X1 XM-L2 T6 3C mod Grega || 3x MH 150W @CDM-T 942 || MH HQI-BT 400W/D
Awatar użytkownika
Saud
Posty: 115
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 21:01
Lokalizacja: Z miasta stu mostów

Post autor: Saud »

Witam
Możesz spróbować czegoś takiego

Z tego co wyczytałem niestety ledy maja problemy przy niskich temperaturach

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
fredek
Posty: 372
Rejestracja: poniedziałek 03 maja 2010, 13:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: fredek »

Saud pisze:Z tego co wyczytałem niestety ledy maja problemy przy niskich temperaturach
Możesz rozwinąć tą myśl, jakiś link ?
Awatar użytkownika
seba_x
Posty: 202
Rejestracja: środa 27 sty 2010, 08:26
Lokalizacja: strzegom

Post autor: seba_x »

3 sztuki xm-l z soczewkami 60 stopni , prąd 2.8A , można tym oświetlić plac 40x20 , a jak dasz dwie takie lampki to już całkiem miodzio .
Awatar użytkownika
Saud
Posty: 115
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 21:01
Lokalizacja: Z miasta stu mostów

Post autor: Saud »

fredek pisze: Możesz rozwinąć tą myśl, jakiś link ?
Na stronie Dealextrame jeden z "certified owners" wypowiadał się w tej kwestii migotania przy niskiej temperaturze "produktu "

Znaleźć nie mogę po przebudowie strony...
Dodatkowo gdzieś coś mi przemknęło na rosyjskiej stronie

i postanowiłem wykorzystać okazję ;-) może ktoś coś słyszał-widział

Informacje traktujcie jako nie potwierdzoną plotkę :mrgreen:

Pozdrawiam
upek
Posty: 347
Rejestracja: wtorek 17 mar 2009, 21:55
Lokalizacja: Lubań

Post autor: upek »

Witam!
Zrobiłem reflektor LED o mocy światła ~2400lm (~1800 realnie po odliczeniu strat), moc pobierana z sieci 30W (zasilanie z 230V). Lampa ma bardzo szeroki kąt świecenia. Źródłem światła są trzy diody SSC P7 zasilane prądem 2,5A. Waga obudowy w wyniku zastosowania solidnych radiatorów wzrosłą dwukrotnie(do 1kg)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Poglądowy beamshot - nie udało mi się zmieścić w kadrze całego beamu :mrgreen:

Obrazek

pzdr
upek
Ostatnio zmieniony poniedziałek 26 gru 2011, 20:54 przez upek, łącznie zmieniany 2 razy.
pawel4090
Posty: 158
Rejestracja: czwartek 25 lut 2010, 15:26
Lokalizacja: k. Kielc

Post autor: pawel4090 »

Podoba mi się... :) może masz fotki z wewnątrz reflektora ? Może coś więcej o projekcie ?
Teraz nabrałem większej ochoty na takie światełko przed domem, ale może na jednej diodzie... tak aby tylko oświetlić teren przed wejściem i ciut dalej.
Pozdrawiam Paweł
Awatar użytkownika
bulwa11
Posty: 305
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2011, 00:43
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: bulwa11 »

Upek - a ile za takie cudo trzeba by zapłacić ;) ?

Bardzo solidnie wygląda ta lampa, super :)
Obrazek

Solarforce L2 XM-L T5 4B mod Grega || X1 XM-L2 T6 3C mod Grega || 3x MH 150W @CDM-T 942 || MH HQI-BT 400W/D
Awatar użytkownika
Saud
Posty: 115
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 21:01
Lokalizacja: Z miasta stu mostów

Post autor: Saud »

Witam
Fajnie - Fajnie ale wynieś to - to przed dom na ulice zawieś 3 metry nad ziemią i zrób zdjęcie ...
będziemy mogli coś powiedzieć (nie widzę głębi na zdjęciu)

Ten radiator to trochę dziwnie odstaje od obudowy a diody są głęboko w niej , ogród będzie oświetlany również latem a to potrafi bardzo dużo zmienić ...

Nie czepiam się (zaraz ktoś mi zarzuci :mrgreen: )ale jak coś pokazujesz jako gotowy wyrób to pokaż konkretnie będzie można ocenić za i przeciw , wyciągnąć wnioski i ewentualnie przerobić ... (może komuś pomogłem :cool: )
Pozdrawiam
upek
Posty: 347
Rejestracja: wtorek 17 mar 2009, 21:55
Lokalizacja: Lubań

Post autor: upek »

Wewnątrz lampy znajduje się elektronika zasilająca diodę i system chłodzenia. Widoczny na zewnątrz radiator ("odstający") jest połaczony termicznie z podstawą do której jest przykręcony, a ta jest jednolitą cześcią wewnętrzej konstrukcji do której przyklejone są diody. Ciepło z środka jest także odprowadzane przez obudowę lampy(za pośrednictwem aluminiowych profili). Ten zewnętrzy radiator nagrzewa się najszybciej i zapewnia odpowiednią temperaturę pracy diodom. Testy termiczne oczywiście zostały wykonane - lampa może pracować bez przerw przez cały czas. Oryginalny reflektor został przerobiony tak, aby diody znajdowały się w jego ognisku.

pzdr
upek
Ostatnio zmieniony poniedziałek 26 gru 2011, 20:55 przez upek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bulwa11
Posty: 305
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2011, 00:43
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: bulwa11 »

Jakieś zdjęcia z terenu uda się zrobić :) ?
Jaka jest barwa światła (chłodna, neutralna biel) ?

Wygląda to naprawdę świetnie (i na zewnątrz i czytając to co wewnątrz ;) )
Obrazek

Solarforce L2 XM-L T5 4B mod Grega || X1 XM-L2 T6 3C mod Grega || 3x MH 150W @CDM-T 942 || MH HQI-BT 400W/D
pawel4090
Posty: 158
Rejestracja: czwartek 25 lut 2010, 15:26
Lokalizacja: k. Kielc

Post autor: pawel4090 »

Mamy jeszcze Święta ;) dajmy koledze chwile czasu...ja również jestem ciekawy elektroniki zasilającej.
Pozdrawiam Paweł
Awatar użytkownika
bulwa11
Posty: 305
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2011, 00:43
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: bulwa11 »

tak oczywiście :) narazie i tak mi się nie spieszy po świętach ;p
Obrazek

Solarforce L2 XM-L T5 4B mod Grega || X1 XM-L2 T6 3C mod Grega || 3x MH 150W @CDM-T 942 || MH HQI-BT 400W/D
ODPOWIEDZ