Ona - niedroga i przyzwoita... Czołówka

Oświetlenie montowane na głowie
Tomassimo
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 03 sty 2012, 10:39
Lokalizacja: Katowice

Ona - niedroga i przyzwoita... Czołówka

Post autor: Tomassimo »

Cześć Wam!

To jest mój pierwszy post. Znalazłem Wasze zacne grono i mam nadzieję na małą pomoc w wyborze budżetowej czołówki:
- cena do 60zł, nowa bądź używana
- kilkadziesiąt lm wystarczy >50
- zasilanie (prawie) dowolne, z wyjątkiem rozwiązań na jedną baterię, preferowane 2/3xAA
- współpraca z aku
Po spędzeniu wielu godzin na forum oraz na torch.pl oraz przejrzeniu ofert z alledrogo, wytypowałem parę modeli, oto one:
1. Model: 6611 ZOOM CREE 3W
2. model 6601 dioda X-RE Q5 CREE 5W
3. Latarka 749 CZOŁOWA dioda CREE 3W ZOOM
4. CREE Q4-WC 3-Mode 150-Lumen
i jej dwa klony:
5. tańszy ZOOM XRE Q5 6608
6. droższy CREE Q5 220lm ZOOM z poziomym zasobnikiem

Najbardziej przekonany jestem do 4-ki, ale czy wydaje mi się, czy 5 i 6 mają nowsze i mocniejsze diody? Korci mnie również, by przetestować model 1, ale może warto dołożyć 15zł do 2-ki?
Czy powyższe czołówki na AAA można zasilać ogniwem 18650? Dziękuję za pomoc :)
upek
Posty: 347
Rejestracja: wtorek 17 mar 2009, 21:55
Lokalizacja: Lubań

Post autor: upek »

Witaj!

Bawiłem się czołowkami typu 4, 5, 6, cóz - straszna tandeta, nie mówiąc o nędznej przydatności zooma.

Wiem, że przekraczam budżet dwukrotnie, ale jeśli nie doprowadzi cię to do głodówki to warto dozbierać i kupić np. https://www.hurt.com.pl/latarka-czolowa ... p8341.html

pzdr
upek
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 638
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 10:47
Lokalizacja: Tychy

Post autor: bandit »

robertgl17
Posty: 175
Rejestracja: niedziela 30 sie 2009, 19:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: robertgl17 »

Popieram upeka.
Cena wyższa , ale jakość lepsza i pewność, że po tygodniu Ci się nie rozleci co będzie skutkować zakupem kolejnej i w tym momencie cały plan kupienia taniej latarki "wziął w łeb". Poza tym masz serwis w kraju bo i producent/dystrybutor polski.
Mam tego Mactronica i ogólnie jestem zadowolony. Wcześniej miałem kilka "czołówek" które same się rozsypały.

TU masz trochę do wyboru

http://allegro.pl/listing.php/search?st ... =0&order=p

to są wersje z silniejszą diodą niby 165 lm.

Jak ma starszą wersję 80 lm a światła i tak jest dosyć.
Tomassimo
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 03 sty 2012, 10:39
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Tomassimo »

upek, myślę, że jeśli nawet, to krótka głodówka nie zaszkodzi ;D a poważnie dzięki za podsunięcie dobrego pomysłu :) Ilość światła jest imponująca! Czasy świecenie są również bdb. Apropo, nie wydaje Wam się dziwne, że różnica w czasie między maksymalnym trybem a średnim, wynosi tylko x2, podczas gdy ilość światła spada czterokrotnie? Co ciekawe, proporcje między 2 a 3 trybem są już zachowane. I pytanie na koniec, czy czołówka świeci liniowo, czy też pozbawiona jest stabilizatora napięcia i stopniowo świeci co raz słabiej?

Czas świecenia

- na najwyższej mocy - 11h (165 lumenów)

- średnia moc -22h (42 lumeny)

- niska moc -44h (21 lumenów)

- tryb pulsacyjny - 38h

bandit, podałeś link do starszego modelu, o nowym nic nie ma
robertgl17, polowanie czas zacząć, jest licytacja :)
Generalnie, przekonaliście mnie i za to Panowie dziękuję :smile:
cosin
Posty: 69
Rejestracja: wtorek 09 lut 2010, 13:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cosin »

ja też moge polecić wyroby mactronica (od jakichś 2 lat mam k2SL ze zmienioną diodą) i na święta kupiłem ojcu K2R
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Tomassimo pisze:Czas świecenia

- na najwyższej mocy - 11h (165 lumenów)

- średnia moc -22h (42 lumeny)
coś nie bardzo wierzę w te czasy. Chyba, że to czas świecenia a nie czas świecenia z zadeklarowaną mocą-weź to pod uwagę, Wystarczy policzyć bilans mocy, tzn ile jej ma zasilanie a ile wymaga dioda by owej jasności dostarczyć....
robertgl17
Posty: 175
Rejestracja: niedziela 30 sie 2009, 19:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: robertgl17 »

Tomassimo.

Czasy są raczej przesadzone.
W mojej stare wersji z czasem jasność spada, ale w niektórych sytuacjach takie coś jest lepsze niż nagła ciemność np. w środku lasu i gorączkowe szukanie w plecaku zapasowych baterie "na macanego".

Ostatnio byłem na Mini Nocnej Masakrze 2011 kilka godzin po ciemku i w lesie i było OK.


PS.

Zwróć uwagę przy kupowaniu.
Nowe wersje z tego co się orientuje mają szare paski.
Na aukcjach wszystkie są opisane jako mocniejsze wersje a zdjęcia są różne, i albo to jest nieznajomość sprzedawców, albo próba wprowadzenia klienta w błąd.
Próba sprzedaży starej,słabszej wersji jako mocniejszej.
Tomassimo
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 03 sty 2012, 10:39
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Tomassimo »

Chwilę temu napisałem email'a do Mactronica z prośbą o rozwianie wątpliwości związanych z ilością światła w czasie oraz odpowiedz na pytanie, czy nowy model posiada paski czarno-czerwone (jak niektóre na alledrogo, ale których brak chociażby na stronie importera).
wader11
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 15 gru 2011, 13:24
Lokalizacja: Szczecin

Mam taka K2R

Post autor: wader11 »

Witam
Moj drugi post ale pragne sie przywitac ze wszystkimi :) bo za pierwszym postem zapomnialem ;).
A przechodzac do rzeczy... kupilem K2R przed swietami - ma paski szare takie jak na stronie producenta
Link
Użytkuje ja od 2 tygodni..
Wrazenia:
- duza ilosc swiatla
- wygodne paski
- dobrze rozlozony ciezar
- dobra regulacja paskow
- jak dla mnie super wykonanie.
- jedynie szkoda ze nie ma dyfuzora.

Ostatnio w sylwestra uzywalem przy odpalaniu fajerwerkow - mimo braku dyfuzora jak sie ustawi odpowienio to ladnie swieci na rece.
generalnie polecam - za ta cene duza ilosc swiatla . Wiazka dosc skupiona ale ma kilka takich kol ktore swieca na nogi i pod nogi i nie jest zle.
Czasy sa dobre - ja na niej swiece juz dobre 3-4 godziny na eneloopach i dalej super a lezy na stale w samochodzie :) .
Generalnie polecam :) w razie pojawiajacych sie pytan smialo pytac :)
krzysiek33
Posty: 215
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:30
Lokalizacja: łódź

Re: Mam taka K2R

Post autor: krzysiek33 »

wader11 pisze:
. Wiazka dosc skupiona ale ma kilka takich kol ktore swieca na nogi i pod nogi i nie jest zle.
:)
Jestem ostatnio żywo zainteresowany czołówką, która by mniej więcej w tym budżecie się zmieściła. Czytam z zaciekawieniem każdą recenzję i proszę o przetłumaczenie zacytowanego wyżej zdania :mrgreen: .
Ostatnio zmieniony czwartek 05 sty 2012, 12:22 przez krzysiek33, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
clorox
Posty: 230
Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 19:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: clorox »

Tu masz zdjęcie skupienia. Poczytaj też posty poniżej.

http://www.torch.pl/forum/index.php/top ... #msg232296
clorox
robertgl17
Posty: 175
Rejestracja: niedziela 30 sie 2009, 19:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: robertgl17 »

Myślę, że już to czytał ;-)

Nawet napisał coś w tym wątku.
pabloq
Posty: 14
Rejestracja: piątek 10 wrz 2010, 12:18
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pabloq »

Hmm, zachwalacie te MacTronice na pewno nie bez powodów. Cena, serwis, nie pękający kabel ("z powodu zbyt mocnego zasilania" ;) itp.
Ja jednak poczuwam obowiązek przestrzec użytkowników używających lub dopiero napalonych na tego MacTronica, którzy liczyliby na sprawne i bezawaryjne korzystanie w nieco bardziej "terenowych" zastosowaniach. Otóż kilka osób spośród znajomych łazęgów "po dziurach" (jaskinie, sztolnie itp.) narzekało na zbyt małą średnicę komór zasilania, wszak wiadomo że akumulatorki są często nieco grubsze, niż baterie, ale dopóki sam nie sprawdziłem to nie mogłem uwierzyć, że czasem do wydobycia akumulatorków ze środka potrzebne są... kombinerki. I to nie jakieś wynalazki tylko Energizery, Sanyo itp. się tam zakleszczały. Druga rzecz to konstrukcja zatrzasku komory baterii - niska wytrzymałość mechaniczna "dynksa" trzymającego wieczko, zwłaszcza podczas użytkowania w temperaturach zbliżonych do 0 stopni lub poniżej. Odłamuje się i już nie można użytkować latarki, ani też specjalnie nie da się tego trwale przykleić. Nie pomaga też zjawisko karbu występujące w wystarczającym do pękania stopniu w tym "dynksie" - widziałem conajmniej 3 latarki uszkodzone właśnie w ten sposób.
Nie, żebym zniechęcał do naszego krajowego producenta/dystrybutora, ale raczej przestrzegam, by uważać na to: akumulatorki mogą być za grube (rada: sprawdzić czy posiadane akusy wejdą lub używać baterii) oraz ostrożnie obchodzić się z zamknięciem komory baterii, dokładnie dociskając wieczko podczas przekręcania, zwłaszcza w niższych temperaturach.
Ufam, że te mankamenty wspomnianych MacTroniców w następnych (zamawianych przez Mactronica) modelach będą uwzględnione i życzę zadowolenia z produktu z logiem firmy z mojego miasta ;)
Ostatnio zmieniony poniedziałek 23 sty 2012, 04:57 przez pabloq, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Wszystko OK z jedną różnicą , Mactronic to nie żaden krajowy produkt tylko chińszczyzna zamawiana z odpowiednim logo , zapewne różne modele pochodzą od różnych wytwórców dlatego są bardzo różnej jakości :mrgreen:

Zgadzam się w 100% ,też miałem takie przypadki z różnymi urządzeniami ża akku AA nie wchodziło o baterie tak ale jak komora jest w miarę ciasno spasowana to ma też zaletę że baterię nie latają luźno w środku .
elektroda.pl
ODPOWIEDZ