Konkurencyjne zamienniki LED halogenów 35-50W GU10 MR16

Domowe, energooszczędne instalacje LED, HID, halogenowe etc. Światło w stacjonarnych aplikacjach codziennego użytku.
Awatar użytkownika
carlos69
Posty: 6
Rejestracja: sobota 26 lut 2011, 20:48
Lokalizacja: Chojnice

Konkurencyjne zamienniki LED halogenów 35-50W GU10 MR16

Post autor: carlos69 »

Witam,

proszę o propozycje modułów oświetleniowych dostępnych na rynku, opartych na diodach LED, które mają zastąpić lampy halogenowe o mocy 35-50W. Wymagana temperatura barwowa ciepła ok 3000K ,mocowanie GU10 lub MR16, światło rozproszone.
Pozdrawiam
carlos69
Awatar użytkownika
MariuszB.
Posty: 266
Rejestracja: czwartek 24 lip 2008, 18:43
Lokalizacja: Mała mieścina

Post autor: MariuszB. »

Niedawno przerabiałem ten sam temat i w moim przypadku zastosowałem żarówki LED firmy Osram GU10, tam gdzie miałem oprawki MR16 powymieniałem na GU10......
http://www.pekar.pl/produkty/osram,350/ ... _16_35,381
oraz G4 również firmy Osram......
http://www.pekar.pl/produkty/osram,350/ ... ed_pin,395
Zanim zakupiłem miałem możliwość przetestowania różnych żarówek firmy Osram, na placu boju pozostały te do których podałem linki.
Pozdrawiam
Mariusz
Jeśli pomogłem Ci w Twoim temacie to kliknij na "pomógł" przy moim poście....... to nic nie kosztuje ...... Wielkie Dzięki :)
Marcin S.
Posty: 435
Rejestracja: piątek 12 wrz 2008, 10:11

Post autor: Marcin S. »

Potwierdzam, mam PAR16 20 i jestem bardzo zadowolony. Mam porównanie z Anserem - jeden już się popsuł :-)

Ale ceny w tym sklepie to jakaś pomyłka, kupiłem w Leroyu po 45PLN.

Pozdrawiam
M.
Awatar użytkownika
MariuszB.
Posty: 266
Rejestracja: czwartek 24 lip 2008, 18:43
Lokalizacja: Mała mieścina

Post autor: MariuszB. »

Nie podawałem że zakupów dokonałem w tym sklepie, po prostu Google tam znalazło te modele żarówek których szukałem :mrgreen: ja w hurcie płaciłem po 25 zł za sztukę :razz:
Pozdrawiam
Mariusz
Jeśli pomogłem Ci w Twoim temacie to kliknij na "pomógł" przy moim poście....... to nic nie kosztuje ...... Wielkie Dzięki :)
Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 963
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pegasus_sis »

ANS-y świecą trochę zimniej niż zwykłe halogeny, bardziej jak te "diamond" czy "crystal" - trochę zimniej ;)
Są tańsze od OSRAM, ale zakupie trzeba je otworzyć i zobaczyć, czy PCB z diodami jest prawidłowo zamocowane. U mnie było krzywo włożone i nie stykało się całością z radiatorem. Wystarczyło przesunąć i dokręcić ;)To nie jest dużo pracy.

Wczoraj oglądałem też zamienniki 30W Philipsa z jedną diodą. Żarówka mimo świecenia na wystawie była prawie zimna... Podali też trwałość 15 000h - w porównaniu do OSRAM z 35 000 h ;) Widać producenci znaleźli sposób na skrócenie żywotności diod - smażenie :lol:

Kupując LEDy trzeba patrzeć na kąt świecenia. Reflektorek mający 3W będzie zamiennikiem 20W halogenu gdy ma 35 stopni. A dla 25 stopni będzie odpowiednikiem 35W.

Porównywałem taki ANS http://spectrumlight.pl/zarowka-ansligh ... p-592.html ze zwykłym halogenem 35W :
LED świeci trochę słabiej, ale ma lepszy kolor i daje bardziej rozproszone światło poza główną wiązką - coś jak halogeny z mlecznymi bańkami
Awatar użytkownika
MariuszB.
Posty: 266
Rejestracja: czwartek 24 lip 2008, 18:43
Lokalizacja: Mała mieścina

Post autor: MariuszB. »

Modernizacja oświetlenia prawie zakończona więc mogę podzielić się uwagami odnośnie zamiany oświetlenia ze zwykłych żarówek halogenowych MR16 NA GU10 żarówki Led, gdzie miałem instalację 12V a obecnie jest 230V, nie robiłem pomiarów ponieważ nie mam czym tego dokonać, ale opierałem się na porównaniu wzrokowym, okazało się i jest to zdanie całej rodziny że po przejściu na oświetlenie Led z wykorzystaniem żarówek Osram jest widniej niż na wspomnianych żarówkach halogenowych mimo że ilość pozostała ta sama, jedynie po zastąpieniu żarówek G4 o mocy 10W każda żarówkami Led Osram okazało się że jest minimalnie ciemniej, także ja jestem zadowolony ze zmiany.
Pozdrawiam
Mariusz
Jeśli pomogłem Ci w Twoim temacie to kliknij na "pomógł" przy moim poście....... to nic nie kosztuje ...... Wielkie Dzięki :)
tomoa
Posty: 23
Rejestracja: sobota 02 sie 2014, 15:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tomoa »

Odświeżam temat. Mamy koniec roku 2015 i w oświetleniu LED sporo się zmieniło.

Miałem do tej pory w łazience cztery halogeny po 50W, kupiłem zamienniki 5W COB 40st 3000K na allegro za 15 zł i są za mocne w porównaniu ze zwykłymi halogenami i niestety 3000K to nie dla mnie.

Pomyślałem o czymś takim:

Samsung LED GU10 3,3W 230V 210lm kąt 40 stopni biały ciepły 2700K

SI-M8W04SBD0EU

Czy ktoś może je ma, to proszę o ocenę lub może ktoś ma jakieś inne ciekawe zamienniki halogenów 50W.
Tomek
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

tomoa
Posty: 23
Rejestracja: sobota 02 sie 2014, 15:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tomoa »

Znalazłem coś takiego:

OSRAM LED VALUE PAR16 35 36° 4W

Myslę, że to będzie fajne światło
Tomek
tomoa
Posty: 23
Rejestracja: sobota 02 sie 2014, 15:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tomoa »

Na bogato jest super :)

Jednak 930 daje trochę za zimne dla mnie światło, dlatego znalazłem coś takiego

Philips LEDspot MV D 5.4-50W 927 40D GU10 (MASTER)

Myślę, że to światło jest super :)
Tomek
ODPOWIEDZ