Laser około 200mW

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Laser około 200mW

Post autor: Pyra »

Witam
Otóż naszła mnie chęć dołączenia do grona posiadaczy mieczy świetlnych, postanowiłem sobie zakupić coś około 200mW, tak żeby może zapałką zapaliło i kartkę przedziurawiło....
Szukałem na KD i znalazłem kilka pozycji różnych pointerów, ale też coś takiego zielony w sumie nie jest napisana moc, a zakładany budżet to około 50$.
Jest tu kilka osób obcykanych w laserach... Może jakieś inne propozycje warte uwagi?

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Tomeqp
Posty: 954
Rejestracja: niedziela 22 lis 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tomeqp »

Z mojego skromnego doświadczenia wynika, że laser takiej mocy będzie podpalał jedynie odpowiednio zogniskowany. Chyba, że zamierzałeś do tego optykę dokupić, to inna bajka. Ja do zabawy mam SDlaser 301 100mW z www.yourlasers.com. Ostatnio mam z nim problemy, ale nadal podpala. Mimo, że na obudowie jest napisane <100mW, to widziałem testy na których wychodziło około 150mW. Do zabawy jest ok, jak mi padnie to kupię drugi.

PS: Tylko, przynajmniej w przypadku tanich chińczyków, moc 200mW jest wg. mnie nieopłacalna. Są dużo droższe, tak samo szybko się psują, a różnica w porównaniu ze 100mW jest niewielka.
Ostatnio zmieniony wtorek 03 kwie 2012, 21:37 przez Tomeqp, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

W sumie to kolor nie jest tak ważny, nawet bardziej skłaniałem się ku czerwonemu, gdyż bliższy jest promieniowaniu cieplnemu, ale widoczny.
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Według wielu źródeł :
Output power: G20: 25 ~ 40mW
elektroda.pl
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

No to nie za wiele...
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Power2Nite
Posty: 169
Rejestracja: czwartek 19 lis 2009, 19:48
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Power2Nite »

Pyra, dwie rzeczy przemawiają ku opcji czerwonego lasera diodowego 650nm. Po pierwsze cena, spokojnie zmieścisz się w 50$, po drugie, istnieje szansa że faktycznie nabędziesz sprzęt o deklarowanej mocy, w odróżnieniu od tego, co dzieje się w świecie tanich laserów DPSS 532nm. Wszystkie tanie chińskie źródła oferują złom o nadzwyczaj złej jakości, o dużo zaniżonej mocy, padają częstokroć podczas pierwszej godziny pracy i emitują szkodliwe dla oczu laserowe promieniowanie podczerwone.

Z mojego doświadczenia mogę polecić TO, nie dość że moc będzie zgodna z deklaracją producenta, to i host niczego sobie. Przy tej mocy nie wiem jednak, czy nie powinieneś zadbać o ochronę oczu, koszt jakichkolwiek gogli ochronnych to też około 25$...

Z kolei TO jest laser o fali 638nm i w sumie podobnej mocy. Jest droższy i mniej opłacalny, ale wiązka będzie około 2x bardziej widoczna niż tego z linku #1, ponieważ długość fali leży bliżej maksymalnej czułości ludzkiego oka. Polecałbym jednak ten pierwszy laser jak na początek.

Oba lasery poradzą sobie z większością "tricków" z youtube gdy zostaną odpowiednio zogniskowane. :razz:

Obie strony są zaufanymi dostawcami laserów, oferują gratisową wysyłkę i sprzęt trzymający parametry.

Jednak nie oszukujmy się, miecze świetlne to to nie są, widoczność czerwonej wiązki jest niestety słaba. Najlepiej spisuje się zielony promień, albo duuużo mW z lasera 445nm..

W cenie ok. 150$ już zaczynają się lasery DPSS 532nm o realnej mocy 150-200mW lub lasery diodowe 445nm o mocy ok. 1W.
.
.
.

TUTAJ JEst najtańszy opłacalny laser zielony, możesz spróbować, może wylosujesz laser o mocy 40mW, a możesz wylosować laser o mocy 120mW. Wiązka w obu przypadkach będzie bardziej spektakularna niż w tych czerwonych, ale nie da się nim za wiele wypalać. Generalizując: czerwone lasery z racji mocy do wypalania dziur w przedmiotach dookoła :wink: , zielone lasery dla robienia wiązką wow wśród znajomych (byle nie w stronę znajomych :wink: )
Z zaświeconą latarką mniej widzisz ty, a bardziej widać ciebie.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Idąc za radami, postanowiłem kupić laserek, który nie jest typowym "pointerem" a posiadający już konkretniejszą obudowę. Mój wybór padł na posiadający zmienną ogniskową czerwony laser z KD. Zasilanie z 18650, raczej wróżyło moc deklarowaną. Czerwony <200mW
Obrazek
Ogniskowanie działa, to pora na próby. Papier gazetowy, kartki "przypominajki" itp, pięknie się palą, można sobie wzorki wycinać. Zapałka zapala się po kilku sekundach (ważne jest dobre zogniskowanie)
Obrazek
A to dotychczasowa kolekcja, teraz czerwony jest bezkonkurencyjny :twisted:
Obrazek

Dziękuję wszystkim za pomoc, i pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Power2Nite
Posty: 169
Rejestracja: czwartek 19 lis 2009, 19:48
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Power2Nite »

Super, teraz będziesz musiał kupić sobie ramkę zapałek:)

Popróbuj z łebkami o różnej barwie, np zielone. Sprawdź czy laser da radę przepalić czarne pudełko od CD-ROM, no i uważaj na oczy, jednak to już 200mW.
Z zaświeconą latarką mniej widzisz ty, a bardziej widać ciebie.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Power2Nite pisze:Super, teraz będziesz musiał kupić sobie ramkę zapałek:)

Popróbuj z łebkami o różnej barwie, np zielone.
Zapala wszystkie, nawet czerwone. Przepala papier 220g/m&#178;, co prawda trochę to trwa... ;)

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
ODPOWIEDZ