Tytan vs Stal

....nie pasujące gdzie indziej...
Blaz
Posty: 7
Rejestracja: sobota 17 mar 2012, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Blaz »

Jednak nie, bo dla mnie jeśli tytan, to utwardzany i w czarnym kolorze. :wink:

Zwykły tytan się szybko i mocno rysuje. Ma mniejszą twardość niż stal nierdzewna. :wink:
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Stal nierdzewna jest znacznie trwalsza i wytrzymalsza niż tytan.

Zaletą tytanu jest niski ciężar właściwy w połączeniu z dość dobrą wytrzymałością (lepszą od aluminium). Stąd zastosowanie w lotnictwie itp.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Blaz
Posty: 7
Rejestracja: sobota 17 mar 2012, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Blaz »

greg pisze:Stal nierdzewna jest znacznie trwalsza i wytrzymalsza niż tytan.

Zaletą tytanu jest niski ciężar właściwy w połączeniu z dość dobrą wytrzymałością (lepszą od aluminium). Stąd zastosowanie w lotnictwie itp.
Dokładnie. :wink:

Oczywiście jeśli bierzemy pod uwagę zwykłą stal i zwykły tytan. :wink:
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Tytan choć się rysuje łatwo jest lekki , latarki z nierdzewki są ciężkie.
elektroda.pl
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

krzycho123 pisze:[...] latarki z nierdzewki są ciężkie.
Zwłaszcza iTP A3 SS ;) :mrgreen:
Awatar użytkownika
Saud
Posty: 115
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 21:01
Lokalizacja: Z miasta stu mostów

Post autor: Saud »

Witam
Żaden z panów ani słowem nie wspomina o " jego KIEPSKIEJ " przewodności cieplej

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UmnhospF ... ure=relmfu[/youtube]

A "wytrzymalośc" tytanu zależy tylko i wyłącznie od stopu i dalszej obróbki termicznej (jaką strukturę krystaliczną uzyskamy dzięki wtrącenią )
Ile Tytanu w Tytanie i z czym ... :mrgreen:

Podrawiam
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

Tak, waga zapewne ma duże znaczenie przy tych masach rzędu 30 gram. :wink:
Różnica wagi wraz z ogniwem na pokładzie pomiędzy wersją A3 stalową (34g), a aluminiową A3 (24g) osiąga zatem niebotyczną masę 10g :mrgreen: i konia z rzędem temu kto tą różnicę zauważy przy pęku kluczy z A3.

Tytanowa A3 jest teraz trudno dostępna (jeżeli w ogóle) i jest też najdroższa (cena ponad 100zł) o dziwo rysuje się najłatwiej z wszystkich trzech wersji, ot taki fun ;-) , że mamy coś tytanowego w kieszeni.
Na wersji SS ewentualne ryski są najmniej widoczne i zaczep na dupce jest tu najsolidniejszy (ma najwięcej "mięsa" w tym miejscu), ale trzeba przyznać iż anodyzacja wersji A3 z aluminium jest naprawdę wysokiej jakości i nie rysuje się tak łatwo, po za tym gwinty (a co za tym idzie zmiana trybów) "chodzą" w niej z najmniejszym oporem.
Jedyna wada tej wersji (alu) to jak już ktoś wspomniał wcześniej dzyndzelek do zaczepiania kółeczka łącznikowego, bo otwór jest wywiercony najczęściej tak blisko krawędzi tegoż cypelka, że sprawia wrażenie, iż szybko może ulec przetarciu.


___
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Jestem posiadaczem stalowej wersji A3 i nie powiedziałbym, że w cypelku na smycz czy kółeczko jest dużo mięsa..
A co do gwintów to fakt. W aluminiowej chodzą pięknie, u mnie mimo nasmarowania już mniej ładnie.
Poza tym, ta lampka jest świetna :D
A jeśli chodzi o małego byka, to może Olight i1 + przeróbka na driver powiedzmy 6xAMC?
Blaz
Posty: 7
Rejestracja: sobota 17 mar 2012, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Blaz »

Saud pisze:Witam
A "wytrzymalośc" tytanu zależy tylko i wyłącznie od stopu i dalszej obróbki termicznej (jaką strukturę krystaliczną uzyskamy dzięki wtrącenią )
Ile Tytanu w Tytanie i z czym ... :mrgreen:

Podrawiam
stal nierdzewna - 150-220 Hv
zwykły tytan - 170-200 Hv
stal tegimentowana - 800-1200 Hv
TIC (titanium carbide) - 1000-1200 Hv
DLC (diamond-like carbon) - 1000-1400 Hv

Mam zegarek robiony z TIC, więc wiem praktycznie co to znaczy - kilka malutkich rysek po roku noszenia. :o :mrgreen:
DNF pisze: A jeśli chodzi o małego byka, to może Olight i1 + przeróbka na driver powiedzmy 6xAMC?
Tu w grę wchodzi jeszcze jeden, mało istotny, czynnik, ale mimo wszystko istniejący: latarka ma mi się podobać wizualnie. :wink:

I jeszcze jeden czynnik, humorystyczny: nie kupię latarki Olight tak samo jak diody Osram. Tak mam. :mrgreen:

A tak poważnie to rozważam wersję taką, że kupię Raptora RRT01 i poproszę o zmodowanie go na ciepły tint. :wink:
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Wygląd się liczy, to jest oczywiste :) Mnie Olight się podoba, do tego to jedna z najmniejszych lampek :D
Z modem Raptora może być o tyle kłopot, że prawdopodobnie piguła jest klejona.
Pozdrawiam
DNF
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

To fakt tytan tytanowi nie równy, ja również gustuje w tytanowych gadżetach typu np. zegarki

Mam juz właściwie trzeci tytanowy zegarek i o ile Casio Lineage był wykonany (zarówno koperta jak i ogniwa paska) z bardzo twardego stopu .

Ledwo się rysował ale formy nie zmieniał to najnowsza Adriatica mam wrażenie jakby była aluminiowa z tytanową powłoką , rysuje się łatwo a przy zdejmowaniu pokrywki zostały wgniecenia choć robiłem to bardzo ostrożnie :neutral:

Stal nierdzewna ma to do siebie że nawet jak się porysuje to można ją wypolerować na lustro , z tytanem tak nie idzie.
elektroda.pl
Blaz
Posty: 7
Rejestracja: sobota 17 mar 2012, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Blaz »

krzycho123 pisze:To fakt tytan tytanowi nie równy, ja również gustuje w tytanowych gadżetach typu np. zegarki

Mam juz właściwie trzeci tytanowy zegarek i o ile Casio Lineage był wykonany (zarówno koperta jak i ogniwa paska) z bardzo twardego stopu .

Ledwo się rysował ale formy nie zmieniał to najnowsza Adriatica mam wrażenie jakby była aluminiowa z tytanową powłoką , rysuje się łatwo a przy zdejmowaniu pokrywki zostały wgniecenia choć robiłem to bardzo ostrożnie :neutral:

Stal nierdzewna ma to do siebie że nawet jak się porysuje to można ją wypolerować na lustro , z tytanem tak nie idzie.
Jeśli mogę kontynuować ten OT, to na świecie tylko trzy firmy produkują zegarki z utwardzanym tytanem. Casio Lineage nie jest z utwardzanego stopu, choć Casio produkuje takie (modele Oceanus i Manta). Tu po pół roku używania mój Oceanus (ten czarny) i po miesiącu Oris ze stali nierdzewnej:

Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ