UltraFire H6 XM-L T6 800lm

Oświetlenie montowane na głowie
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

UltraFire H6 XM-L T6 800lm

Post autor: tty5150 »

Hej,

Czy ktoś już miał w łapkach UltraFire H6 XM-L T6 800lm?

http://www.ultrafire-shop.net/UltraFire ... ategory=12#

Wygląda na bardzo fajne i uniwersalne światełko, ale na budgetlightforum poza dobrymi ocenami narzekali bardzo na PWM, grzanie się i zimne światło.

Może da sie to to jakoś zmodyfikować?
Awatar użytkownika
donpablox
Posty: 99
Rejestracja: niedziela 29 lis 2009, 22:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: donpablox »

Latarka jak na zasilanie 18650 z normalnym włącznikiem (nie typu twist) ma rekordowo małe wymiary i jest bardzo lekka. Strumień światła przechodzi łagodnie ze spota w spil. Tryb maks ma zabezpieczenie termiczne albo czasowe bo po paru minutach zmienia na niższy. Strobo można ''odpalić'' dwu klikiem w dowolnej chwili. Tryb maks to około 2,5A. Latareczka przypadła mi do gustu także polecam.
Kupiłem taką na kaidomain.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 03 wrz 2012, 10:39 przez donpablox, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Przy tak małej wadze nie ma co modyfikować - latarka jest stanowczo za mała, aby mogła dobrze oddać taką ilość ciepła. Przy 800 lumenach, jakie ma ta latarka osiągać, w diodę idzie przynajmniej 3A. Moja modyfikowana latarka, RC-U4 przy xml i 2,9 A w diodę po chwili jest gorąca, a od tej jest większa i to sporo.
ILPT
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Dzieki za info, chyba się na nią skuszę. Wygląda super i jest malutka.

Z modyfikacji myślałem głównie o wymianie drivera, tak by był bez PWM i z innymi trybami. 25% na start to za dużo, do czytania 3-4% było by OK. Taki układ 3-25-50-100. Te 2,5 A na max to może pewnie za grzałkę robić, jak człowieka lawina zasypie :-)
Awatar użytkownika
donpablox
Posty: 99
Rejestracja: niedziela 29 lis 2009, 22:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: donpablox »

Zrobiłem pomiar powtórnie i wyszły mi takie wartości:
Akumulator nr 1 napięcie 4,13V
0,03
0,42
0,75
1,75
Akumulator nr 2 napięcie 3,83
0,02
0,32
0,55
1,3
Driver przestał mi się podobać ;)
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Hej, dzięki za pomiary.

Na budgetlightforum http://budgetlightforum.com/node/13165 pojawiła się świeżutka recenzja. Bardzo pochlebna i co więcej z ciekawym linkiem do sklepu dającym cenę promocyjną i darmową wysyłkę (nie testowane)
http://www.ultrafire-shop.net/UltraFire ... roduct=133

Gość rozdłubał światełko i widać driver - znaczy się modować się da. Jakieś podpowiedzi, co tam można by wsadzić, głównie by poprawić tryby i pozbyć się PWM?
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

donpablox pisze:Driver przestał mi się podobać
sądząc po fotkach to zwykły PWM. Nie wysilili się ze sterownikiem. Dobry akumulator w połączeniu z ledem z niskim Vf może zagotować lampkę, jak sądzę.

donpablox, weź dobry akku i wtedy mierz prądy, o ile Ci na ilości światła zależy.
Awatar użytkownika
donpablox
Posty: 99
Rejestracja: niedziela 29 lis 2009, 22:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: donpablox »

Akumulator nr 1 to Panasonic 3100 bez zabezpieczenia z dystrybucji gregowej. Naładowałem do pełna i przy napięciu 4,17 wyszły dokładnie te same wartości. Akumulator nr 2 to 3 letni AW 2200.
Pomiary robione na zakrętce. Nie odlutowywałem diody także to prąd pobierany z aku a nie w diodę. Nie wiem jak to się stało ze wcześniej wyszło mi 2,5A.

Zależy mi na stabilizacji, bo światła jest wystarczająco dużo:)
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Donpablox, przewidujesz możliwość spotkania się? :) Obadałbym tą lampkę :D
No i w końcu bym poznał Kolegę z Bydgoszczy :)
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Panowie, spotkanie z pewnością będzie owocne. Jak by się udało dopasować lepszy sterownik pasujący do elektronicznego włącznika i bez PWM to może to być doskonała baza do modowania. Czekamy na sprawozdanie.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Hmm elektronik ze mnie kiepski, ale nie mogę jakoś sobie wyobrazić zmiany jasności bez PWM.
Chyba, że jakieś przerzutniki i regulacja jasności załączanymi kolejno stabilizatorami, ale to przerost formy nad treścią..
Szybki PWM i na niskich trybach nie będzie migotania.
Pozdrawiam
DNF
koniorc
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 05 lis 2012, 19:59
Lokalizacja: Parczew

Post autor: koniorc »

Witam wszytkich serdecznie w swoim pierwszym poscie. Szczegolnie witam moderatora ktory skazowal mojego poprzedniego posta bo sie w nim nie przywitalem. Czy ktorys z milych uzytkownikow moglby podzielic sie wiedza jakie akumulatorki bede pasowac do tej latareczki? Moje drugie pytanie brzmi szy ta latarka ma zabezpieczenie przed zbyt duzym rozladowaniem akumulatora czy trzeba zakupic akumulator "protected"?
Ostatnio zmieniony niedziela 11 lis 2012, 19:02 przez koniorc, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
W związku z danymi odnośnie prądów, należy przypuszczać, ze zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem raczej jest nieobecne, a jeśli jednak jest, to bym mu nie zaufał...
Nic nie zastąpi świadomego korzystania z latarki, ale w sumie zawsze warto zakupić ogniwa z ochroną.

Pozdrawiam

PS: Regulamin... jeśli wejdziesz między wrony, musisz krakać jak i one ;)
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
andzrej02
Posty: 9
Rejestracja: środa 18 sty 2012, 12:12
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: andzrej02 »

Idąc za tropem tty5150 zakupiłem lampeczkę w miejscu wskazanym (nie ma się co obawiać ,przyszła cała i zdrowa a cena niewiele przekroczyła 120 PLN- oczywiście darmowa wysyłka).
Aż niewiarygodne że takie maleństwo generuję takie światło.
To moja druga czołówka mam też tikke xp petzla i do niej porównuje. 4 tryby w zupełności wystarczają, tak naprawdę to są 3 i turbo które wyłącza się po około 5 minutach.
Plusy czołówki to światło i rozmiar natomiast do minusów na pewno pasek (jest cieniutki i podczas biegu czuć jak lampka "lata" na głowie (będę musiał coś dorobić na górę).
Resumując za te cenę jak najbardziej na plus chociaż stwierdzenia że to czołówka bez wad nie poprę ze względu na pasek.
Ostatnio zmieniony wtorek 22 sty 2013, 08:32 przez andzrej02, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Hej,

Ja swoją H6 nadal chwalę, ale powoli dojrzewam do modowania. Coś cieplejszego i sterownik z szybszym PWM. Niestety wyłącznika się nie da powiększyć.

do biegania pasek nie za bardzo, ale na rower OK.
ODPOWIEDZ