Akumulatorki StarPower 3800 mAh

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Akumulatorki StarPower 3800 mAh

Post autor: murgrabia1410 »

Zakupiłem do latarki kryptonowej 4 akumulatorki Ni-MH. Pięknie napisane jest na nich 3800mAh. Sprzedawca zarzekał się, iż faktycznie mają taką pojemność. Że jest to nowa technologia wykonania. I takie tam ble, ble, ble....... Po wadze stwierdziłem, że może coś w tym jest. Dosyć ciężkie w porównaniu z moimi starymi PANASONIC 1800mAh. Dla pewności, zostały sformowane procesorową ładowarką SONY BCG-34HRMD. Ładowarka, nie byle co. Więc mam pewność o prawidłowym procesie formowania. Po zastosowaniu ich w latarce, jestem pełny rozczarowania. Żarówka kryptonowa 2,2V 0,47A świeciła ok. 75 minut. Po czym gwałtownie zgasła. Nawet nie było objawów, zmniejszonego świecenia. Czyli rzeczywista pojemność tych akumulatorów to - zaledwie ok. 800mAh. Zdegustowany tym wynikiem, udałem się do sklepu z reklamacją. Sprzedawca, bardzo niechętnie wymienił je na inne sztuki. Po ponownym teście już całkowicie zwątpiłem w akumulatorki StarPower. Wynik zbliżony do pierwszego. Wniosków nie trzeba pisać.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

murgrabia1410, bo musisz wiedzieć, że ze względu na skład chemiczny / budowę / objętość akumulatorek NiMH typu 14500 / R6 jest ograniczony do ok 2800mAh pojemności.

Dodatkowe mAh to tylko reklama :twisted:
użytkownik zbanowany za niekoleżeńskie zachowanie (m.in. wykasowanie wartościowych treści ze swoich postów)
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Post autor: murgrabia1410 »

A tego nie wiedziałem. Dzięki za info. Poruszyłem temat tych pseudo akumulatorków. Chyba bardziej dla przestrogi kupujących. Ale powiem, że w lampie błyskowej TOPCA, całkiem się sprawują. I raczej tam już zostaną :razz: Więc zależy gdzie je chcemy wykorzystać. Ale ogólnie to lipa, chała, tragedia, itp. itd.
ODPOWIEDZ