Bank energii

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Maras
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 02 wrz 2012, 10:24
Lokalizacja: Piła

Bank energii

Post autor: Maras »

Witam.
Ostatnio naszło mnie na zakup taniego, awaryjnego banku energii. Znalazłem coś takiego . link Posiada ktoś? Warto kupić, czy szukać czegoś innego?

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Marek
kodi
Posty: 482
Rejestracja: piątek 07 gru 2007, 16:42

Post autor: kodi »

Mam coś podobnego, ale w wersji z wyciąganym ogniwem. Daje radę, choć do kilku urządzeń musiałem robić przejściówki umożliwiające szybkie ładowanie.

a może to ? Możesz w nim ogniwa wymieniać bezproblemowo, a że są połączone równolegle to nie musisz wszystkich 4 wkładać :)
Maras
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 02 wrz 2012, 10:24
Lokalizacja: Piła

Post autor: Maras »

Chodziło mi o coś małego, podręcznego na 1x18650. To podane przez Ciebie jest trochę za duże na moje potrzeby.
Mam coś podobnego, ale w wersji z wyciąganym ogniwem.
Możesz podesłać linka?
Czyli w tym co podałem ogniwa nie można wymienić?

A może to? Link ?
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Maras też ostatnio szukałem czegoś takiego , chciałem już coś złożyć na MAX/MCP ale patrząc na ten co dołeś w ostatnim linku to chyba zaraz go zakupię :)
elektroda.pl
kodi
Posty: 482
Rejestracja: piątek 07 gru 2007, 16:42

Post autor: kodi »

krzycho123 pisze:Maras też ostatnio szukałem czegoś takiego , chciałem już coś złożyć na MAX/MCP ale patrząc na ten co dołeś w ostatnim linku to chyba zaraz go zakupię :)
Krzychu, czego nie widać na zdjęciu to to, że ten Panasonic jest wepchnięty mocno na siłę. Ogniwa protected tam po prostu nie wchodzą. Szkoda, że nie mówiłeś, że chcesz coś takiego jak byłem w PL - leżą u mnie na półce i się kurzą...
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Zamiast kupować gotowca zrób coś w tym stylu: http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=1829 :)
Pozdr.
Pikom
voromis
Posty: 37
Rejestracja: czwartek 24 mar 2011, 10:09
Lokalizacja: slask

Post autor: voromis »

a może coś takiego, może ktoś to posiada i testował ? Jestem ciekawy jak wygląda ładowanie ogniw czy ma dwa osobne kanały do ładowania.
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Voromis kolega z innego forum testował to :

http://blog.maciekn.pl/2012/07/18650-po ... 49-129750/


kodi bo sam jeszcze nie widziałem co chcę :mrgreen: Miałem ładowarkę solarną ale to szmelc totalny i teraz przydałby się jakiś power bank.

Skleciłbym coś ale patrząc na ceny tych z DXa czy Ebaya to szkoda czasu ;) , nie widzę potrzeba używania ogniwa chronionego z tą ładowarką skoro ma zabezpieczenie.

Dla mnie taka mała na 18650 to ideał , zawsze można dokupić większą pojemność jak pokaże się coś powyżej 3100mAh a i to do ładowania telefonu (1100mAh) i tabletu (~3000mAh) wystarczy z powodzeniem.


Z ciekawych sprzętów jest jeszcze Nokia DC-16 , pojemność nie szokuje ale cena dobra, na alledrogo można kupić w cenie 1szt Panasonica 3100 :)

Można też kupić samo PCB i resztę wystrugać ,co kto lubi :
http://www.ebay.com/itm/5V-2-5A-USB-Bat ... 41685b2e7f
elektroda.pl
Maras
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 02 wrz 2012, 10:24
Lokalizacja: Piła

Post autor: Maras »

Dla mnie też na 1x18650 w zupełności wystarczy - ma służyć tylko do awaryjnego podładowania telefonu, a zapasowe ogniwo zawsze mam.
Z tego wynika, że najlepszą opcją będzie ta z ebaya.
krzycho123 widzę, że już ją kupiłeś.
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Tak. Jest mała , zmieści się to torby a zawsze można wziąć 1-2ogniwa dodatkowo.

Szkoda że nie ma choć 3 ledów jako wskaźnik naładowania ogniwa ale wszystkiego mieć nie można.
Ostatnio zmieniony piątek 21 wrz 2012, 23:31 przez krzycho_, łącznie zmieniany 1 raz.
elektroda.pl
TDK
Posty: 200
Rejestracja: niedziela 24 maja 2009, 13:31
Lokalizacja: Polska

Post autor: TDK »

Tu jest latarka, która pełni funkcję banku energii. Ma wskaźnik naładowania i można wybrać diodę neutralną:

http://www.intl-outdoor.com/double-usb- ... p-365.html
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

TDK pisze:Tu jest latarka, która pełni funkcję banku energii. Ma wskaźnik naładowania i można wybrać diodę neutralną:

http://www.intl-outdoor.com/double-usb- ... p-365.html
Ciekawy gadżet. :)



___
Awatar użytkownika
megabit
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek 20 gru 2010, 11:26
Lokalizacja: Sady

Post autor: megabit »

Ja mam zamiar zrobienia powerbanku w rozmiarze XXL. Od dłuższego czasu zastanawiałem się do czego wykorzystać taką ładną obudowę aluminiową ;) Do środka wchodzi 15 ogniw 18650 i zostaje miejsce na elektronikę.

Obrazek
TDK
Posty: 200
Rejestracja: niedziela 24 maja 2009, 13:31
Lokalizacja: Polska

Post autor: TDK »

Vigo pisze: Ciekawy gadżet. :)

___

To nie gadżet, to mocna (800 lm) latarka, która potrafi daleko i długo poświecić.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Czy ktoś będzie kupował ową latarkę z powerbankiem ? miałem kilka tego typu urządzeń i były takie sobie.

ja ją kce !
Ostatnio zmieniony sobota 22 wrz 2012, 22:50 przez skaktus, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ