Modyfikacja lampki rowerowej

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
bogusław

Modyfikacja lampki rowerowej

Post autor: bogusław »

Witam. Dawno temu kupiłem sobie lampkę rowerową. Świeci ona dość dobrze, ale zbyt punktowo. Sprzedawca na allegro mówił, że zastosowane w niej diody to mini Luxeon. Ile w tym prawdy to ja nie wiem. Chciałbym ją teraz jakoś przerobić, żeby świeciła mocniej. A właściwie nie przerobić, tylko wykorzystać te diody (o ile się da) do budowy innej lampki. Dałoby się tak zrobić? Może zastosować jakieś kolimatory, albo soczewki? Proszę o pomoc. Poniżej daję zdjęcia.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

Za mini luxeon to ją sprzedawcy wetknąć w zadek i włączyć...
użytkownik zbanowany za niekoleżeńskie zachowanie (m.in. wykasowanie wartościowych treści ze swoich postów)
bogusław

Post autor: bogusław »

Dominik, nie zrozumiałem. To miała być aluzja? Chciałem jeszcze dodać, że w tych sprawach jestem zielony jak trawa na wiosnę :mrgreen:
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Dominik jest delikatny...trzeba by gratis Maglite-a dołozyć ;-)
To znaczy, że koło luxeona to nie leżało.
Bedzie trochę cięzko przerobić....przyjrzyj się Bocialite , jakis power led do środka z kolimatorem może polepszył by sprawę...ale może byc cięzko z chłodzeniem.
Jak to jest zasilane?
bogusław

Post autor: bogusław »

Zasilanie to 3 baterie AAA. Bardziej mi chodzi o wykorzystanie tych diod do budowy jakiejś mocniejszej lampki, a nie na budowaniu lampki w tej obudowie.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

...a nie wolał byś zrobić czegoś na normalnym power-ledzie a nie robić prysznica?
Do tego odpowiedni kolimator i masz ładne światełko....
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Bogusław jesteś moim "pomysłowym idolem" :mrgreen: To ma jakieś tryby? Najczęściej w wieloledówkach są załączane partiami. To jest low świeci kilka w obrębie środka, high świecą wszystkie. Z tanich lampek jakie można przerobić to tylko (Bocialite) co ja mam na power LED bo ma jakiś tam PWM jako tryb pośredni w pętli. Szczerze szkoda Twojej pracy nad tym czymś. A sprzedawcy za tego mini luxeona to załadować nie maglite a Mactronicowego HIDa co go kiedyś Bosss modował :mrgreen:

Bogusław jako że jesteś moim idolem i właśnie wygrałeś konkurs na ciekawego moda :mrgreen: oddam po kosztach graty na zrobienie Bocialite. Jak jesteś zainteresowany wal na PW :wink:

PS. Drogi Bogusławie chyba zaznajomiłeś się już trochę ze schematem naszego forum. Na tematy rowerowe to my mamy oddzielny dział. Przenoszę :wink:
Sometimes darkness can show you the light
ODPOWIEDZ