konsternacja

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
madmun
Posty: 196
Rejestracja: piątek 18 sty 2008, 23:17
Lokalizacja: z góry

konsternacja

Post autor: madmun »

Panowie pytania do aktywnych rowerzystów światełkowców :grin:

W budowie jest lampa na 3xR2 wbudowanej w miedzianych rurach ale nie o tym teraz .. Gdzie lepiej jest umiejscowić lampę (wady-zalety bo ja nie mogę się zdecydować, gdybym miał dwie lampki to problem by znikł )
-na hełmie bojowym
-czy na kierownicy

oraz pytanie numer dwa za 1000 punktów, lampka będzie używana tylko w lesie, więc chciałbym się nie zabić na drzewie które się wyłoniło z nicości... jaką byście proponowali optykę z własnego doświadczenie :?:
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

Zależnie od optyki jaką zastosujesz - ale i tak najlepsze są 2 źródła swiatła.

1 - kierownica, rozproszone ok 15-18*
2 - kask, skupione 10*
użytkownik zbanowany za niekoleżeńskie zachowanie (m.in. wykasowanie wartościowych treści ze swoich postów)
Awatar użytkownika
Tomek210
Posty: 317
Rejestracja: piątek 15 sie 2008, 02:54
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Tomek210 »

Bazując na moich doświadczeniach śmiem twierdzić, że do lasu mocna czołowka nie bardzo się nadaje. Przynajmniej w tym lesie, po którym ja jeżdżę, wieczorami jest wilgoć w powietrzu i nawet słaba 14ledowa czołówka z Biedronki, świecąca tuż nad oczami rzuca snop światła, który wyraźnie widoczny w wilgotnym powietrzu irytuje a czasem wręcz "zasłania" widok za nim. Kupiłem ją z zamiarem przerobienia na Cree ale po kilku jazdach zrezygnowałem z pomysłu i skupiłem się na ulepszaniu lampek rowerowych a te 14led za 9,99 w sam raz je uzupełnia. 3xR2 na głowie to przegięcie :)
Obrazek
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Czemu ciepło byś miał w zime ;)
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Steff.k
Posty: 401
Rejestracja: niedziela 06 sty 2008, 13:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Steff.k »

Ja bym proponował na kierownice główną siłę ognistą ;-) , a na hełmofona tylko dodatkowo. Jak już wcześniej pisali podczas mgły czołówka robi "białą ścianę" i kompletni nic nie widać. Ale znowu jak nie ma mgły, się przydaję :mrgreen: . Ja na głowę mam malutką latareczkę, Q5 zasilaną z 16340.
madmun
Posty: 196
Rejestracja: piątek 18 sty 2008, 23:17
Lokalizacja: z góry

Post autor: madmun »

wsio będzie tylko na kierownicy, gdzie jest największy wybór optyki (okrągłej) do R2 ??

Steff.k > co myślisz o jakiejś nocnym wypadzie do wolskiego ?? :wink:
Awatar użytkownika
Steff.k
Posty: 401
Rejestracja: niedziela 06 sty 2008, 13:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Steff.k »

Ogólnie dostępna i tania optyka do Cree to DX Kaidoman i allegro.

Lasek Wolski bardzo chętnie - to mój poligon doświadczalny :wink: dla rowerolampek. W nocy po lasku jeździ kilka osób, o dziwo nawet dziewczyny :mrgreen: . Tutaj się umawiamy na nocne śmiganie ==> LINK.
ODPOWIEDZ