MacTronic JML2940- opinie.

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

MacTronic JML2940- opinie.

Post autor: Ebola »

Witam.
Pewien znajomy, fan offroadu poszukuje mocnej latary. Ponieważ będzie ona przewożona w samochodzie wiec wymiary nie mają znaczenia. Ogólnie szuka czegoś dużego, ciężkiego i dającego po gałach. Przeglądając internet znalazłem tą oto latareczkę:

http://www.ceneo.pl/1205715?se=ML692-dn ... 3godJRkAQA

Według danych żarówka ma moc 100W, akumulator 12V 7Ah, czas pracy 50min. Tyle teorii, a jak w praktyce? Miał ktoś doczynienia z tym modelem? Czy dorówna on mocą przeciętnemu HIDowi? Ewentualnie co innego możecie polecić, ale tylko w rozmiarze MAXI :twisted: w cenie do 300zł.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Co z tego że żarówka ma 100W, skoro dioda może zaświecić podobnie. Do 300 zł to tylko kupić najtańszą latarkę na H3, do tego wpakować HIDa i pakiet akumulatorów ewentualnie coś na MTG2 ale to koszta większe (przerobienia).
ILPT
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

Tylko chodzi o to aby nic nie przerabiać, tylko kupić i używać. Wiem że wiele mniejsza latarka diodowa może zaświecić podobną mocą, lecz tu pojawia się problem z chłodzeniem. Z resztą tu duże wymiary nie są wadą a wręcz zaletą. A i na plus jest zasilanie 12V. W razie czego można podpiąć pod aku w samochodzie i świecić dalej. Z ogniwami lit-lion już tak prosto nie jest.
A co do MacTronica to głównie chodzi mi o to czy można się spodziewać czasu pracy w okolicach 50min, i jak wypada w porównaniu z przeciętnym HIDem.
Awatar użytkownika
Power2Nite
Posty: 169
Rejestracja: czwartek 19 lis 2009, 19:48
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Power2Nite »

Żarówka 100W w tej latarce daje pewno z 2000 lm, z czego po stratach na reflektorze i szkle wychodzi 1500 lm, co jest w zasięgu latarek 3xXML. Nie mniej jednak JML2940 ma bardzo duży zasięg światła, w praktyce do 500 metrów i nie każda diodowa latarka w tej cenie będzie miała taki "wygar".

Szperacz ma dwa włączniki i dwa żarniki bo to H4, więc można używać "świateł mijania" 55W i "długich" 100W, co jest zaletą. Z tymi 50 minutami to przesada, spodziewałbym się 30-40 minut póki jasność nie zacznie spadać.

Jeśli porównywać to do HID-a w tej samej średnicy lustra, to... właściwie nie ma czego porównywać bo poza znacznie większą jasnością, HID w tym refie ogniskuje się w silną, błękitną "szpilę" z ładną koroną dookoła, spot ma postać gwiazdy i świeci na co najmniej 1 km. Mniejszy HID będzie miał znacznie jaśniejszą i szerszą koronę kosztem jasności samego spota.

Jeśli mam podsumować, JML2940 ma sens tylko jeśli masz chęć przerabiać to na HID-a. W innym wypadku lepiej kupić dobrą latarkę na XM-L.
Z zaświeconą latarką mniej widzisz ty, a bardziej widać ciebie.
ODPOWIEDZ