Pierwsza "poważna" latarka EDC pilnie poszukiwana!

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
W11
Posty: 9
Rejestracja: sobota 26 sty 2013, 19:25
Lokalizacja: Gdańsk

Pierwsza "poważna" latarka EDC pilnie poszukiwana!

Post autor: W11 »

Witam wszystkich forumowiczów gorąco, jest to mój pierwszy post, ale jako "anonimowy" bierny forumowicz jestem z Wami od jakiegoś czasu. Wystarczająco dużo czasu aby złapać bakcyla świecenia :)

Do rzeczy - od dawien dawna kupowałem latarki bez przemyślenia do czego mogą się one przydać, jak będzie z ich funkcjonalnością na co dzień. Jestem w posiadaniu latarki Maglite 6D, jednak ostatnimi czasy traktuję ją jako narzędzie obronne niżeli źródło światła - żarówka kryptonowa przy diodach Cree po prostu wymięka :)

Niedawno przekonałem się jaką wygodę oferują latarki oparte na diodach LED (kumpel kupił sobie "latarkę" w Lidlu - byłem przekonany że to ósmy cud techniki - myliłem się - między innymi w ten sposób trafiłem na to forum szukając jakichkolwiek informacji o świeczce z Lidla :wink: )

Moje wymagania:
* mała, poręczna, 16cm długości to maksimum, grubość nie gra roli
* minimum 750 lumenów, preferowane jak najwięcej w sytuacji gdy tego potrzeba (ratownictwo medyczne) - w tym przypadku długość świecenia nie gra roli
* czas pracy w trybie 50% najlepiej około 2 godzin, w trybie 15% im dłużej tym lepiej
* niechętnie o tym mówię ale... wolałbym aby latarka oprócz np zasilania aku 18650 mogła w sytuacji kryzysowej łyknąć popularnie dostępne ogniwa)
* szeroki kąt światła, przy czym nie chciałbym rezygnować też z zasięgu (wiem, nie da się mieć wszystkiego, to nie Era :wink:)
* żywotność :) żeby posłużyła choć 3-4 lata, albo i dłużej :)

Latareczka ma służyć jako EDC, do poświecenia tu i tam, do samochodu (stroboskop wymagany w sytuacji kryzysowej) przy czym musy być mała, wydajna i... to tyle :)

Fundusze na latarkę: 300zł ze wszelkimi akcesoriami (latara, aku, ładowarka)
W grę wchodzi wyłącznie zakup w PL.

Najbardziej pasuje mi propozycja Kolegi Greg'a - mówiąc szczerze przeczytałem wszystkie 56 stron wątku i latarka bardzo, ale to bardzo mi się podoba, a od nadmiaru "opcji konfiguracyjnych" rozbolała mnie głowa, więc przy ewentualnym zakupie będę musiał liczyć na wsparcie Greg'a :) Tak czy inaczej mam trochę większą kwotę i chciałbym kupić sprzęt "best in class" za tą cenę.

Dzięki wielkie i przepraszam że tak długo, mam nadzieję że nie będzie TL;DR :)

Dla wytrwałych i znudzonych czytaniem na poprawienie humoru - moja dotychczasowa latarka do samochodu:
Obrazek
Ultra-moc! :) Aż 9 Ledów! :) I cała przyjemność za jedyne 5zł ;)
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witaj
L2P od grega, wydaje się dla Ciebie bardzo dobrym rozwiązaniem. Sądzę, że na tym pozostanie.
Aczkolwiek... proponuję się skontaktować z... no właśnie grupa światełek 3-miejskich jest dość silna, i na pewno znajdzie się ktoś w okolicy, aby zaprezentować Tobie możliwości światełek.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
W11
Posty: 9
Rejestracja: sobota 26 sty 2013, 19:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: W11 »

Dzięki za odpowiedź Pyra, super by było jak bym mógł porównać świecidełka na żywo, jednak jestem w trakcie przeprowadzki i nie prędko wrócę na stare śmieci, toteż zostaje mi jedynie zdać się na doświadczenie forumowiczów :)

Jeszcze mam takie jedno pytanko - ogniwa LiPoly oczywiście ulegają samorozładowaniu, na forum trafiłem na info że jest to jedynie 18% w skali roku. Chodzi mi po prostu o to czy latarka naładowana na full, leżąca "w pogotowiu" 3 miesiące będzie się nadawała do bezpośredniego użycia ? Dotychczas w Maglite używałem akumulatorków D20, w nich spadek jasności już po miesiącu był dość zauważalny.

Oczywiście zdaję sobie sprawę że dioda to nie żarnik - i siła światła zawsze będzie zawsze taka sama, jedynie czas "świecenia" się zmniejsza (i w sumie moc też - gdy Greg'owe zabezpieczenie ogniwa zadziała)

Może to będzie OffTop ale... chciałbym przerobić niskim nakładem pracy tego Maglite 6D na ledowe źroódło światła - niskim nakładem pracy, DIY zaawansowane nigdy mi nie wychodziło ;) Czy ktoś z forum podjąłby się takiego zadania? Czytałem kilka tematów o przeróbkach Maglite, ale wciąż nie wiem co z czym i jak....
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
W11 pisze: ogniwa LiPoly
Raczej używamy LiIon, ale parametry podobne. W aucie leży Tank z ogniwem 14500 od jakichś dwóch lat, świeci bez problemu.

Przeróbka MAGa może się zbliżyć cenowo do zakupu nowego z LEDem. No chyba, że sam masz możliwości techniczne i materiały.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Gurgul99
Posty: 77
Rejestracja: sobota 19 gru 2009, 20:56
Lokalizacja: znienacka...

Post autor: Gurgul99 »

A ja jakiś czas temu nabyłem coś takiego:

Obrazek

i wymiarowo jestem do niej bardziej przekonany, niż do latarek z modułem D26,
XML, driver 8x7135, włącznik zmieniony ma GITD, pod chromowanym pierścieniem zamiast silikonowej uszczelki także GITD.
W komplecie z 3x18650 nie waży wiele, osobiście aku noszę w kieszonce na łydce, latarkę na udzie, nie czuję tego zestawu.

Koszt ok. $24.

Pokalkuluj.
Awatar użytkownika
W11
Posty: 9
Rejestracja: sobota 26 sty 2013, 19:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: W11 »

Światełko bardzo fajne, ale jednak budowa mnie nie przekonuje, jest zbyt filigranowa.

Od latarki jednak wymagam aby była - jak na malutkie świecidełko - heavy duty :)
Chyba już podjąłem decyzję.... l2p, Greg mi powoli rozjaśnia sytuację... jak zamówię - z pewnością zamieszczę recenzję!

Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś uwagi - byłbym bardzo wdzięczny! :)
Awatar użytkownika
Nightmare
Posty: 1263
Rejestracja: sobota 26 lut 2011, 00:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Nightmare »

W11 pisze:z pewnością zamieszczę recenzję!
Nie zamieszczaj już ok ? jest ich kilkanaście :P
MPP-1 / Skyline I / L2P T6 / LL P7 / RC-39@XR-E R2 1.05A / C2 HA-III@T6 2.8A / Niwalker NWK600N1/ UF WF-501B / Balder SE-2@U3 3.04A / Shadov TC500 / SF M9
Awatar użytkownika
W11
Posty: 9
Rejestracja: sobota 26 sty 2013, 19:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: W11 »

Kilkanaście - i każda inna :) Gwarantuję że moja będzie niepowtarzalna :)
Zamieszczę, bo taki mój fetysz, uwielbiam na forach wszelakich recenzować to co kupuję, a co ;-)
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Pisz ile wlezie - im więcej opinii tym lepiej. A jeśli jednak byłbyś w okolicach Trójmiasta to daj znać, chętnie pokażemy kilka latarek :)
Pozdr.
Pikom
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Albo w okolicach Bydgoszczy :wink: też mam co pokazać. Jak ma być heavy duty, to zobacz sobie na Skyray King :wink:
Awatar użytkownika
W11
Posty: 9
Rejestracja: sobota 26 sty 2013, 19:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: W11 »

Gregowa L2P na diodzie XM-L2 T6 3C zamówiona. Także teraz tylko czekać...
Skyray King bardzo mi się podoba, no ale gabaryt jednak znacznie większy - aczkolwiek nie powiem, świecidełko mi się podoba i może kiedyś kupię jako stałe wyposażenie auta :) Jaki jest koszt tejże lampki? Znalazłem na DX w cenie 56$, jednak ja, jak to ja - lubię kupować z PL - nie cierpię długiego oczekiwania :)
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

W Polsce po modyfikacji cena gdzieś x2 :)
Awatar użytkownika
Dariusz70
Posty: 1271
Rejestracja: niedziela 30 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Chochołów

Post autor: Dariusz70 »

Sky Ray King jest często podrabiany. Pewne są z CN oraz z FastTech .
Modyfikowałem obie. Super zrobione.

Jak znajdę chwilę i dokończe moda, to ta z FastTech będzie wystawiona w sklepiku (XM-L T6 3C)
Dariusz70
darek.l(małpa)interia.pl
adex
Posty: 54
Rejestracja: niedziela 11 lis 2012, 18:37
Lokalizacja: Kraina Falubazu

Post autor: adex »

Ja od siebie mogę polecić Shadow SL3, świeci naprawdę fajnie! Mam ją od jakiegoś czasu. Ostatnio sprzątałem garaż wieczorem tylko z zapaloną latareczką, na obecną chwilę nie mam prądu w garażu, ale po zaświeceniu latarki i postawieniu na dupce na ziemi w pomieszczeniu można bez problemu czytać książkę! I żebyś nie myślał że przesadzam, naprawdę jest tak jasno że nie trzeba nic więcej!
Genialne światełko!
W porównaniu do Kinga jest poręczniejsza i moim zdaniem lepiej wygląda.

http://www.intl-outdoor.com/shadow-sl3- ... p-636.html

Pod koniec filmiku widać co ona potrafi:


http://www.youtube.com/watch?v=s1UGLAUfZG4
Ostatnio zmieniony niedziela 03 lut 2013, 13:06 przez adex, łącznie zmieniany 1 raz.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Ale nie ma takiego potencjału..
ODPOWIEDZ