Ciekawa czołówka, chinski klon Nitecore HC50

Oświetlenie montowane na głowie
luzik
Posty: 279
Rejestracja: wtorek 15 paź 2013, 20:32
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: luzik »

Nie mierzyłem odległości na jaką świeci ale w czołówce odległość nie jest aż tak istotna moim zdaniem. Być może jest to te kilkadziesiąt metrów jak w oryginale. Kolimatory takie http://www.ebay.com/itm/391057493603 W razie czego zastosuję odpowiedni by zwiększyć odległość świecenia. Można używać ogniw protected bo się mieszczą.

edit 1: dotarły kolimatory. Tak jak przypuszczałem są ciut za wysokie. Dokładnie o 1,98mm. Teraz muszę znależć metodę na skuteczne zeszlifowanie albo zrobić z kimś "machniom" :mrgreen:

Oryginał:
Obrazek
Egzemplarz z Ebay
Obrazek

edit 2: Zeszlifowałem od strony diody kolimator rozpraszający i moja czołówka wygląda teraz tak:
Obrazek
Fajnie rozprasza równo światło. Nie jestem specem od precyzji i chyba nie zrobiłbym tego jak trzeba, ale chcąc zwiększyć zasięg trzeba by ( jak podpowiedzieli mi koledzy w tym temacie http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=17610 - zeszlifować czoło tym razem. Ja zostanę przy tym co mam - zamiennie z oryginalnym. :)

W uzupełnieniu jak to świeci w nocy ( latarka leży na wysokości 50cm nad ziemią - foto robione telefonem):
Obrazek

i ściana w kolorze brzoskwini z odległości 17 cm:

Obrazek

Po wymianie kolimatora na taki o kącie świecenia 30 stopni zakupionego na alleniedrogo zmienia się oczywiście szerokość wiązki światła i czołówka świeci wtedy tak:
Obrazek

Oczywiście zwiększa się zasięg...

edit 8 grudnia 2015 :
Szukałem daleko za granicą kolimatorów a były bardzo blisko bo w kraju wszystkie, jakie tylko potrzebowałem.
marcho
Posty: 43
Rejestracja: wtorek 17 sty 2012, 17:30
Lokalizacja: DG

Post autor: marcho »

max4max pisze:A jaki to ma sterownik - ze stabilizacja chociaż, bo widzę, że tylko 1 tryb.
1 tryb ? Co to znaczy ? Ona ma regulację płynną z pamięcią to tryby niepotrzebne - jakby ktoś nie wiedział to trzymając włącznik po chwili płynnie ściemnia lub rozjaśnia
pzdr
Ostatnio zmieniony poniedziałek 01 lut 2016, 21:15 przez marcho, łącznie zmieniany 1 raz.
luzik
Posty: 279
Rejestracja: wtorek 15 paź 2013, 20:32
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: luzik »

Nie ten model kolego...
marcho
Posty: 43
Rejestracja: wtorek 17 sty 2012, 17:30
Lokalizacja: DG

Post autor: marcho »

Konkretnie taka - z wyglądu takie same...
http://www.aliexpress.com/snapshot/7266 ... 6478266073
przynajmniej taka dotarła...
Ostatnio zmieniony poniedziałek 01 lut 2016, 21:15 przez marcho, łącznie zmieniany 1 raz.
luzik
Posty: 279
Rejestracja: wtorek 15 paź 2013, 20:32
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: luzik »

Tak szefie! Wiemy! Nie odkryłeś ameryki :)
marcho
Posty: 43
Rejestracja: wtorek 17 sty 2012, 17:30
Lokalizacja: DG

Post autor: marcho »

No i fajnie - ale jak się korzysta z tego czujnika z przodu lampki ? Chyba nie działa w mojej...
Ostatnio zmieniony wtorek 02 lut 2016, 19:42 przez marcho, łącznie zmieniany 1 raz.
luzik
Posty: 279
Rejestracja: wtorek 15 paź 2013, 20:32
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: luzik »

Dwuklik szybki i jazda! Czyli aby włączyć sterowanie gestami należy 2x szybko nacisnąć
wyłącznik, wyłącznik podświetla się na czerwono co sygnalizuje, że czołówka jest w trybie sterowania podczerwienią. Działa identycznie w obu wersjach.
marcho
Posty: 43
Rejestracja: wtorek 17 sty 2012, 17:30
Lokalizacja: DG

Post autor: marcho »

Dzięki Luzik - działa - No Ameryki nie odkryłem ale podobnie jak ty założyłem inną optykę i jest super
Obrazek
miałem takowe soczewki w domu
wydłubałem optykę

Obrazek

Obrazek

i założyłem bez szlifowania i przeróbek - pasuje w 100%
na aledrogo od 1zł do kupienia i w sklepach internetowych także i różne rodzaje rozpraszania
pzdr
Awatar użytkownika
atomic
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek 07 wrz 2009, 09:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: atomic »

Również mogę polecić tę aukcję, którą podał kol. marcho. Moja doszła w 12 dni z trackingiem. Wymieniłem optykę na taką z allegro 90 stopni, bo potrzebuję światło bardzo szeroko do prac warsztatowych. W moim przypadku trzeba było troszkę zeszlifować soczewkę po obwodzie ale znalazłem na to prosty sposób. Kawałek pręta stalowego fi 6 mm z jednej strony mocujemy np. we wkrętarce a na drugi nasadzamy soczewkę. Papier ścierny w dłoń, puszczamy soczewkę w ruch obrotowy i po chwili mamy równo zeszlifowane.
Lampka bardzo mi się podoba daje mnóstwo fajnego neutralnego światła, obudowa jest aluminiowa (wraz z nakrętkami). Jak ktoś wyżej wspomniał mieszczą się ogniwa protected. Ładowanie przez micro USB do 4.12V a więc z zapasem bezpieczeństwa, kabelek USB w komplecie. Opaska na głowę wygodna. PWM pewnie jest ale dla mnie niedostrzegalne.
Oby tylko się nie spaliła bo konstrukcja nie sprzyja odprowadzaniu ciepła, poza tym za taką cenę to rewelacja.
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

atomic pisze:/.../Kawałek pręta stalowego fi 6 mm /.../ nasadzamy soczewkę.
nie obawiasz się uszkodzenia powierzchni nad diodą? Przy TIR to chyba może mieć wpływ na świecenie.
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Awatar użytkownika
atomic
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek 07 wrz 2009, 09:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: atomic »

Akurat w tych soczewkach które miałem z allegro, pręt 6 mm wchodził na delikatny wcisk jakieś 2 mm wgłąb i się ładnie blokował w stopniu umożliwiającym obróbkę. Nie zauważyłem żadnych uszkodzeń.
marcho
Posty: 43
Rejestracja: wtorek 17 sty 2012, 17:30
Lokalizacja: DG

Post autor: marcho »

W środku oryginalna soczewka
tak jak pisałem pasują bez przeróbek - wymiary takie same

Obrazek

Obrazek

pozdrawiam
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

To zależy , u mnie nie pasowały - trzeba było szlifować.
Awatar użytkownika
nikita639
Posty: 125
Rejestracja: czwartek 05 lis 2009, 00:31
Lokalizacja: szczecin

Post autor: nikita639 »

A które to dokładnie te aukcje z soczewkami?pozdrawiam
Awatar użytkownika
atomic
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek 07 wrz 2009, 09:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: atomic »

Ja mam z tej aukcji LINK trzeba było troszkę zeszlifować.
ODPOWIEDZ