Convoy BD01 i Ganzo G730

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
zieloczek100
Posty: 491
Rejestracja: wtorek 02 gru 2014, 11:24
Lokalizacja: Żyrardów

Convoy BD01 i Ganzo G730

Post autor: zieloczek100 »

Cześć !

W moje ręce wpadła ostatnio "latareczka" Convoy BD01 i folder Ganzo G730. Oba przedmioty dostałem od sklepu Gearbest.com w celu napisania recenzji.

Zacznę od latarki Convoy BD01
Latarkę dostajemy w takim opakowaniu:
Obrazek

W opakowaniu znajdziemy oprócz latarki, kabel USB, ładowarkę 1A, smycz na rękę i przycisk, który zakładamy na włącznik, aby móc ładować ogniwo latarki (ogniwa nie ma w zestawie), które znajduje się w środku:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tak prezentuje się latarka:
Obrazek

Ładowanie naszej latarki (zamiast ładowarki użyłem powerbank Xiaomi 10000mAh)
Obrazek

Gdy spojrzymy na reflektor podczas ładowania, ten poinformuje nas o stanie ładowania. Czerwony kolor oznacza proces ładowania, natomiast zielony kolor oznacza, że ogniwo zostało jest naładowane)
Obrazek

Budowa latarki. Bardzo dobrej jakości powłoka, masywny reflektor, dobrze nasmarowane gwinty, lecz moim zdaniem nieco gorsze niż te w Convoy S2+,
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gwint Convoy BD01 i porównanie gwintów do Convoy S2+ i Securitying 700
Obrazek
Obrazek

Porównanie wielkości w stosunku do kolejno NiteCore HC30, Convoy S2+ i Securitying 700
Obrazek

Za zgodą kolegi Zee postanowiłem oszczędzić sobie pisania o sprawach bardziej technicznych, tym bardziej, że moja wiedza w tym zakresie jest zapewne dużo mniejsza, za zgoda autora cytuję:
Zee pisze: Reflektor- SMO, masywny, z szeroką podstawą, średnica zewnętrzna 44mm, wysokość 35mm, czyli nieco większy od C8, szybka bez powłok;
ObrazekOd lewej: BD01, Tiablo A9, C8

Gwinty- niestety cienkie, anodowane, dobrze spasowane, ale nie tak dobre jak trapezowe np. w nowych C8;
Obrazek

Dioda- Cree XML2, wybrałem T6-4C, czyli przyjemną ciepło-neutralną, przelutowana z aluminiowego podłoża na miedzianego Noctigona, zaskoczeniem dla mnie były silikonowe przewody od drivera, szkoda tylko, że cieniutkie 24AWG, zamienione na grubsze 20AWG. Dwa rodzaje oleistej pasty termoprzewodzącej, zamienione na Cooler Master E1;

Głowica- spodziewałem się większej ilości materiału, Chińczycy poskąpili, na dodatek pod podłożem leda warstwa anodowania - usunąłem drobnym papierem ściernym (łatwo nie było, czyli powłoka dosyć twarda :razz: ) i lekko spolerowałem. Podłoże nie było przykręcone śrubkami tylko dociskane reflektorem poprzez podkładkę. Aby śrubki nie kolidowały z reflektorem, musiałem je zeszlifować na kształt stożków. Gwintu pod śrubki nie było, stąd nakrętki od spodu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Sterownik- na bazie znanego Nanjg'a, pamięc ostatniego trybu, grupy trybów wybieramy zwierając przygotowane pola lutownicze, ustawiłem grupę niski/średni/wysoki, 8*AMC @2,8A (zwiększyłem do @4,2A przez dolutowanie na kanapkę 4 dodatkowych AMC'ków + zmostkowanie sprężynki) z dodanym modułem ładowania - dwa układy TP4057 i dwukolorowa dioda RG 3mm, informująca o statusie ładowania: czerwony - ładowanie, zielony - ładowanie zakończone (jak można zauważyć wyżej, inaczej rozwiązałem sposób podświetlania, pracuję jeszcze nad inną podkładką reflektora). Złączkę ładowania z microUSB wpinamy na włącznik. Włącznik to OMTEN 1288;
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tylna nakrętka- sprytnie chowa w sobie dwa elastyczne pierścienie dystansowe dla ogniw 18650; za styk odpowiada gruba sprężyna; dostajemy pojedyncze, czarne oringi, ale mieszczą się podwójne;
Obrazek
Obrazek


Recenzja Ganzo G730 i Convoy BD01 do obejrzenia pod linkiem:
https://www.youtube.com/watch?v=A8lmm4EijcQ

Obrazek
Obrazek
Podsumowując:
Zacznę od tego, że bardzo lubię produkty zarówno od Ganzo jak i od firmy Convoy. Moją małą S2+ posiadam od ponad roku, sprawuje się świetnie, zakupiłem ją od forumowego modera - Dariusza. Zaprezentowany Convoy BD01 to również świetna latarka. Moim zdaniem gdyby zastosować w niej sterownik 12xAMC (do 4,5A), w trybie 50% mielibyśmy ok 2,8A czyli tyle ile standardowo, a tryb turbo byłby na specjalne potrzebny. Możliwość zastosowania większych ogniw 26650 zapewni około 1 godziny w trybie 100% przy sterowniki 4,5A co uważam, za bardzo dobry wynik. Dodatkowo wymienić diodę na XP-L Hi i mamy tanią, dobrze wykonaną, z wbudowaną ładowarką latarkę o na prawdę sporym zasięgu.

Drugi produkt to folder Ganzo. Jakość produktów od Sanrenmu, Ganzo i Enlana jest na bardzo czyli wysokim poziomie. Z czystym sumieniem mogę polecić folder zarówno omawiany głównie Ganzo G730, G727M czy Enlan L05 - 1, którego osobiście używam.

Linki do produktów:
Convoy BD01:
http://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_211018.html (w moim modelu zastosowano diodę XM - L2 T6 - 3B)
http://www.gearbest.com/convoy-bd01-_gear/ (pozostałe diody)

Ganzo G730
http://www.gearbest.com/pocket-knives-a ... 67532.html (link do pomarańczowego, jak w filmie powyżej)
http://www.gearbest.com/ganzo-g730-_gear/ (pozostałe kolory)

Ganzo G727M
http://www.gearbest.com/pocket-knives-f ... 30536.html (link do pomarańczowego, jak w filmie powyżej)
http://www.gearbest.com/ganzo-g727m-_gear/ (pozostałe kolory)

Enlan L05 - 1
http://www.gearbest.com/pocket-knives-a ... 38105.html

Pozdrawiam !
Ostatnio zmieniony sobota 06 lut 2016, 00:23 przez zieloczek100, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

zieloczek100, skoro Twoja wiedza techniczna (jak sam piszesz) jest znikoma i musisz cytować opisy kolegów, to może powinieneś darować sobie takie sponsorowane recenzje towarów z gearbest.
Sometimes darkness can show you the light
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

Może i oni wychodzą na prostą z dostarczaniem przesyłek, ale mieli swoje już u nas. W tej chwili powinni się skupić na tym co zawodziło, jak to się poprawi i ludzie zaczną ich chwalić jak banggood to myślę że sami ich zaprosimy z powrotem.
zieloczek100
Posty: 491
Rejestracja: wtorek 02 gru 2014, 11:24
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: zieloczek100 »

Bocian, Panie Bocianie, kiedy chcą bić trzeba uciekać, ale w innych sytuacjach?, może warto skorzystać skoro jest taka możliwość ;)

fotorondo,
Od początku tego roku mieli wyeliminować poczty, z którymi jest najwięcej problemów. Ja osobiście lubię zakupy w Gearbest, ponieważ punktami można zdjąć aż 30% ceny, dodatkowo za chyba 3 pierwsze recenzje dostaje się powiększoną 3x liczbę punktów.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

zieloczek100, dla mnie takie recenzje są tyle warte co zużyty papier toaletowy. Sorki za szczerość, ale każdy ma swoją etykę i poczucie własnej wartości, a pisanie (siłą rzeczy) pozytywnych recenzji, za towar, kojarzy mi się nieodzownie z jakąś specyficzną formą najstarszego zawodu świata.
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

zieloczek100 pisze:Oba przedmioty dostałem od sklepu Gearbest.com w celu napisania reklamy.
Zapytam pozostałych administratorów czy dali zgodę na reklamę tego sklepu ale temat numer 17660 wg mojej wiedzy jest nadal aktualny i nie chcemy tu żadnych reklam od nich.
Nie widać w temacie o nich, żeby pojawiały się pozytywne opinie tak lawinowo, jak to miało miejsce w przypadku negatywnych więc nie sądzę, żeby się coś zmieniło w temacie podejścia sklepu do klientów, mimo, że na @ także dostałem info od Iwony, że zmienili pocztę i przesyłki już nie giną.
zieloczek100
Posty: 491
Rejestracja: wtorek 02 gru 2014, 11:24
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: zieloczek100 »

ElSor, Rozumiem, jeżeli nie będzie takiej zgody proszę o usunięcie tematu lub linków do produktów. Na samej górze miało byc w //// celi napisania recenzji ;)

Bocian, Osobiście bardzo lubię produkty od Ganzo, Convoy i wielu innych chińskich firm, są to produkty dobrej jakości w niskiej cenie. Oczywiście o sklepie każdy z Was może mieć inną opinię, Ja lubię sklep Gearbest za to, że oferuje niższe ceny od innych (oczywiście nie zawsze), jednakże, możliwość obniżenia wartości zamówień o 30% punktami rabatowymi zachęca do zakupów, mając na uwadze nawet dłuższy czas oczekiwania niż z Banggood.
ODPOWIEDZ