Cree vs Lattice Bright

dane techniczne, zdjęcia i ciekawostki o diodach świecących
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Niech robią swoje diody, walczą o wydajność, ale nie upodabniają się maxymalnie do obcego produktu.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

maciex93 pisze:Niech robią swoje diody, walczą o wydajność, ale nie upodabniają się maxymalnie do obcego produktu.
To w tej części Azji wyraz najwyższego szacunku.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

maciex93 pisze:Niech robią swoje diody, walczą o wydajność, ale nie upodabniają się maxymalnie do obcego produktu.
Jak napisałeś, one są tylko podobne ;) To że pasują na to samo MCPCB to nic nie znaczy, Osram pasował na MCPCB od Cree. Nawet nazewnictwo inne, choć wciąż podobne.

U nich tak po prostu jest :roll:
ILPT
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Bardziej chyba można mieć pretensje do producentów, którzy wykorzystują diody w swojej produkcji i kupując tańsze LB próbują sprzedać je jako Cree.
dymny
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 19 sty 2017, 14:22
Lokalizacja: Tarnów <-> Przeworsk

Post autor: dymny »

ElSor pisze:Tak na szybko:
(na oryginałach prawie nie widać kropek na zdjęciu, w realu nieco lepiej ale na klonie i tak są bardzo wyraźne).
Czy porównywałeś bezpośrednio te diody tzn. Lattice Bright XML2 i Cree XM-L2, jak wypadają ich właściwości świetlne?.

W Internecie znalazłem jeden test i jak na chińskiego klona, moim zdaniem wypada umiarkowanie dobrze. :???:

Hobbistycznie przerabiam właśnie chińskiego zooma ( m. in.nowy sterownik 2,8A, wypełnienie pustki w środku wałkiem miedzianym L=40mm fi19, montaż kolimatora i zmostkowanie sprężynki z włącznikiem) i zastanawiam się czy dołożyć i wymienić na Cree XM-L2 z podłożem miedzianym ? :wink: :?:
Dla mnie, jako początkującego forumowicza, ten Lattice Bright XM-L2 ma niezłe natężenie światła, ale drażni nieco chłodna barwa (słabe odzwierciedlanie kolorów). Latarka ma służyć jako domowa EDC.

Obrazek
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5038
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

dymny pisze:nowy sterownik 2,8A
Dlaczego akurat ten i tak drogo?
dymny pisze:wypełnienie pustki w środku wałkiem miedzianym L=40mm fi19
Potrzeba aż tyle ciężkiego metalu?
dymny pisze:zastanawiam się czy dołożyć i wymienić na Cree XM-L2 z podłożem miedzianym
Nie ma się co zastanawiać, właśnie ze względu na tą ohydną barwę LB, która też przyczyniła się do tego, że nie traciłem czasu na testy i porównania diod pod względem elektrycznym czy też uzyskiwanej ilości światła. Zanim zakupisz nową, możesz oskalpować tą i może barwa się polepszy do akceptowalnego odcienia a w razie niepowodzenia nie będzie za czym płakać. Wymiana podłoża przynosi mierzalne efekty już przy niższych prądach niż planujesz puszczać w diodę.
dymny
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 19 sty 2017, 14:22
Lokalizacja: Tarnów <-> Przeworsk

Post autor: dymny »

ElSor pisze:Dlaczego akurat ten i tak drogo?
Chciałem najprostszy sterownik. Ten posiada bezinwazyjnego włączenia/wyłączenia trybów błyskowych i pamięć ostatniego trybu. Rozważałem też konfigurowalny sterownik od kol. Grega, ale tam lutuje się zworki i ewentualny powrót do błysków nie jest już taki prosty. Sterownik programowalny to już za dużo dla mnie, bo na pewno nie wykorzystywałbym jego funkcji.

A coś jest nie tak z tym co kupiłem? :???:
ElSor pisze:Potrzeba aż tyle ciężkiego metalu?
Tyle tam jest miejsca, chociaż faktycznie patrząc na piguły z innych latarek to chyba trochę przesadziłem :)
ElSor pisze:Nie ma się co zastanawiać, właśnie ze względu na tą ohydną barwę LB, która też przyczyniła się do tego, że nie traciłem czasu na testy i porównania diod pod względem elektrycznym czy też uzyskiwanej ilości światła. Zanim zakupisz nową, możesz oskalpować tą i może barwa się polepszy do akceptowalnego odcienia a w razie niepowodzenia nie będzie za czym płakać. Wymiana podłoża przynosi mierzalne efekty już przy niższych prądach niż planujesz puszczać w diodę.
Dzięki za pomysł i konkretną podpowiedź!
Faktycznie to światło jest strasznie zimne i słabo oddaje barwy. Wybiorę coś neutralnego z oferty forumowego sklepiku :)
Ostatnio zmieniony piątek 03 lut 2017, 15:43 przez dymny, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5038
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

dymny pisze:A coś jest nie tak z tym co kupiłem?
Tylko to, że w tej cenie można mieć już lepszy (sprawniejszy) i do tego konfigurowalny (stroboskopy nie przeszkadzają, bo są ukryte) ew taki sam za połowę tej ceny.
dymny
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 19 sty 2017, 14:22
Lokalizacja: Tarnów <-> Przeworsk

Post autor: dymny »

ElSor pisze:
dymny pisze:A coś jest nie tak z tym co kupiłem?
Tylko to, że w tej cenie można mieć już lepszy (sprawniejszy) i do tego konfigurowalny (stroboskopy nie przeszkadzają, bo są ukryte) ew taki sam za połowę tej ceny.
Dziękuję za szybką i konkretną odpowiedź :ok:
Właśnie zapoznaję się z Twoim wątkiem na forum odnoście modyfikacji sterowników i z wątkiem o sprawności. Najwyżej odstąpię od umowy i odeślę ten standardowy sterownik.
Ostatnio zmieniony piątek 03 lut 2017, 15:41 przez dymny, łącznie zmieniany 2 razy.
cwancisz
Posty: 173
Rejestracja: piątek 08 lis 2013, 15:05
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: cwancisz »

ElSor pisze:
dymny pisze:A coś jest nie tak z tym co kupiłem?
Tylko to, że w tej cenie można mieć już lepszy (sprawniejszy) i do tego konfigurowalny (stroboskopy nie przeszkadzają, bo są ukryte) ew taki sam za połowę tej ceny.

Hejka, gdzie go można kupić za połowę ceny w Polsce? Bo właśnie potrzebuję do jednego z moich projektów coś takiego, a nie chce czekać miesiącami na paczkę z Chin :/.
Ostatnio zmieniony piątek 03 lut 2017, 14:48 przez cwancisz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5038
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Choćby w naszym sklepiku, jeśli obecnie nie ma w dziale sprzedam, to wystarczy dać ogłoszenie kupna.
cwancisz
Posty: 173
Rejestracja: piątek 08 lis 2013, 15:05
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: cwancisz »

ElSor pisze:Choćby w naszym sklepiku, jeśli obecnie nie ma w dziale sprzedam, to wystarczy dać ogłoszenie kupna.
Raczej szukam w nornalnych sklepach bo na fakturach mi zależy...
Mimo wszystko dzięki za wskazówkę.
ODPOWIEDZ