Płatność w sklepie zagranicznym - PayPal czy karta

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
Forest89
Posty: 14
Rejestracja: piątek 06 mar 2015, 22:50
Lokalizacja: Leszno

Płatność w sklepie zagranicznym - PayPal czy karta

Post autor: Forest89 »

Witam. Zamierzam kupić nowy rower w zagranicznym sklepie, dokładnie w Niemczech. Kwota to ok 1000 Euro. Zastanawiam się nad metodą płatności jaka będzie korzystniejsza i bezpieczniejsza PayPal czy normalnie kartą? Bank pobiera opłaty związane z przewalutowaniem a PayPal? Gdzie powinno być korzystniej? A może przelew tradycyjny? Pytam bo nigdy nie robiłem zakupów w zagranicznym sklepie za taką kwotę ;)

Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam.
FreeMagenta
Posty: 402
Rejestracja: środa 14 wrz 2011, 02:06
Lokalizacja: Bulanda

Post autor: FreeMagenta »

PayPal - w miarę bezpieczny (zakładając że nie masz jakichś niechcianych gości (w stylu keyloggerów) na komputerze. Spore opłaty za przewalutowanie.
Zwykła karta - czasem mniejsze, czasem większe opłaty za przewalutowanie (w niektórych wypadkach podwójne, wychodzi gorzej niż PayPal). Jeśli numer karty wycieknie, może się to nieciekawie skończyć; niby można odzyskać ale dla debitowych kart to żmudne. Można też podpiąć kartę do konta PayPal i płacić z przewalutowaniem banku, w ten sposób sprzedający nie poznaje numeru naszej karty.
Są sklepy które nie obsługują PayPal.

Może karta w którymś z kantorów internetowych? Samemu zamówiłem dwie (Euro i USD), na razie jednak jeszcze nie doszły, więc nie wiem jak wyglądają w praktyce; teoretycznie mają bardzo dobre przeliczniki, pod warunkiem że korzysta się z waluty macierzystej dla danej karty.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Na Twoim miejscu płaciłbym PayPal, zawsze masz jakąś ochronę. PP trochę pobierze a przewalutowanie, na forum są tematy o kontach walutowych.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

W PayPal podepnij kartę, jeśli masz walutową euro to tą, ściągają tylko tyle ile chce sklep, bez dodatkowych kosztów. Można też złotówkową, wtedy za przewalutowanie wychodzi taniej niż ze środków przelanych na PP. Najlepiej jednak założyć konto walutowe, i kupić euro w kantorze internetowym. Kartę z tego konta podpiąć pod PP i nie płacisz żadnych przewalutowań i masz ochronę. Przy wydatku 1000euro to już warto poświęcić kilka dni i poczekać na kartę, bo kurs przewalutowania w PP jest dość wysoki w porównaniu np. do alior kantor. Takie konto można równie szybko zamknąć. W niektórych bankach koszt takich operacji jest zupełnie darmowy.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Obecnie w Alior kantor 1euro=4.16 PLN
Awatar użytkownika
Forest89
Posty: 14
Rejestracja: piątek 06 mar 2015, 22:50
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Forest89 »

Póki co wybrałem PayPal i metode błyskawicznego doładowania konta PP. Problem w tym, że po wpisaniu kwoty itp itd, na końcu już otrzymujemy dane do przelewu gdzie trzeba wpłacić pieniądze i odnośnik do strony www naszego banku, ale odnośnik do mojego banku był zły i wszedłem sam ręcznie i przelałem kasę na te dane co podane są na stronce PayPal i takie też dostałem w mailu. Martwi mnie tylko to, że ma to niby zajmować kilka minut a ja już czekam ponad godzinę... Hmm :/
gramacz
Posty: 37
Rejestracja: niedziela 16 wrz 2012, 16:10
Lokalizacja: Z DOMU

Post autor: gramacz »

jak ktoś często kupuje, to warto powiązać kartę z kontem paypal, unikniemy drogiego przewalutowania stosowanego przez paypal. świetnie jest to opisane na przykładzie karty dolarowej http://telchina.pl/paypal-platnosc-w-do ... t1165.html
ale dla Euro robi się tak samo.
rymek
Posty: 52
Rejestracja: poniedziałek 02 lut 2015, 10:48
Lokalizacja: Krk

Post autor: rymek »

Kilka razy zdarzyło mi się kupować różne rzeczy na zagranicznych aukcjach czy sklepach internetowych.
PayPal raz tylko zapłaciłem i zraziłem się, bo tam liczą spore prowizje. Najczęściej płacę przez Easysend.
Koszt transferu jest do zaakceptowania i mają tam dobry przelicznik wymiany walut. To mniej więcej to samo co uzyskałbym w kantorze. Bankowe kursy walut - dajcie spokój, szkoda słów.
Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 963
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pegasus_sis »

Ja niestety straciłem jedną kartę, bank zablokował przy podejrzanej transakcji w USA. Płacone było na Aliexpress, dx, fasttech bezpośrednio kartą...
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Jeśli kartą to wirtualną albo dodatkową do subkonta.
Potwierdzam słowa pegasus_sis, bo dziś straciłem 2gą kartę, z tym, że z AliExpress niestety nie mamy innej możliwości i musimy płacić kartą.
Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 963
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pegasus_sis »

Aż nie chce się wierzyć, że taka wielka firma (Alibaba) ma problemy z bezpieczeństwem :zdziwko:
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Witam,
Mam pytanie odnośnie płatności kartą z PayPala. Mianowicie mam do opłacenia zamówienie na Kaidoman i kazali mi zapłacić na adres sales@kaidomain.com, lub podać im mojego PayPala i wtedy wyślą mi "money request". :-|
Jak to ogarnąć? Robił tak ktoś kiedyś?
Awatar użytkownika
kurdolf
Posty: 659
Rejestracja: czwartek 04 gru 2014, 14:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kurdolf »

Podaj im maila i wyskoczy ci automatycznie płatność dla nich i kwota jaką ustawią.
Nitecore Tube
Olight i3E 10440
Acebeam H10
X1 3x XP-L 4.2A by GREG
Astrolux Mf02
Astrolux Mf04
Blf GT
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

kurdolf, tylko podać maila na którego mam zerejestrowanego PayPala i nic więcej? Będę mógł zapłacić kartą, przy takiej operacji i czy ochrona kupujących wtedy działa normalnie?
Awatar użytkownika
kurdolf
Posty: 659
Rejestracja: czwartek 04 gru 2014, 14:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kurdolf »

Tak ja tak kiedyś płaciłem ale czy jest ochrona kupujących to nie mam pojęcia, musiałbyś sprawdzić w regulaminie pp.
Nitecore Tube
Olight i3E 10440
Acebeam H10
X1 3x XP-L 4.2A by GREG
Astrolux Mf02
Astrolux Mf04
Blf GT
ODPOWIEDZ