Problem z rozbrojeniem Convoy s2+ + jego modyfikacja

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Problem z rozbrojeniem Convoy s2+ + jego modyfikacja

Post autor: Dziubek »

Witajcie.
Chcę zmodować aktualnie używaną s2+ ale mam lekki falstart przy rozbieraniu. Jak rozbroić wyłącznik w tym modelu i przód - dostać się do diody ?
Szukałem jakiegoś manuala ale nie znalałem :/ Jak ktoś ma link to poproszę.

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony piątek 29 lip 2016, 11:57 przez Dziubek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Re: Problem z rozbrojeniem Convoy s2+

Post autor: Pyra »

Witam
Dziubek pisze:Jak rozbroić wyłącznik w tym modelu i przód - dostać się do diody ?
Odkręcasz mosiężne elementy (pierścienie).

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
madkeinam
Posty: 505
Rejestracja: środa 25 gru 2013, 22:40
Lokalizacja: Radwanice

Post autor: madkeinam »

Może warto dodać, że pierścień od włącznika ma lewy gwint - żeby odkręcić kręcisz w prawo. Driver z kolei masz przylutowany do piguły, jeśli chcesz coś z nim zrobić - trza odlutować. Jeśli tylko chcesz się dostać do diody to tak jak pisał Pyra, wykręcić pigułę (normalny gwint).
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Ok, a biorąc po uwagę dziwny system montażu to co polecacie ? Bo ja spróbowałem bolcem (przy włączniku) i właśnie go złamałem :/ Przy diodzie to tym bardziej nie ma "punktu zaczepu".
madkeinam
Posty: 505
Rejestracja: środa 25 gru 2013, 22:40
Lokalizacja: Radwanice

Post autor: madkeinam »

Dziubek pisze:Ok, a biorąc po uwagę dziwny system montażu to co polecacie ?
Szczypce Segera idealne :-) A jak nie masz to porządna pęseta. Żeby wykręcić pigułę musisz coś w niej rozewrzeć nad drajwerem - znowu szczypce Segera albo zwykłe jakieś.
Awatar użytkownika
Jarekk
Posty: 149
Rejestracja: poniedziałek 06 sie 2012, 09:59
Lokalizacja: Rzeszów/Lublin

Post autor: Jarekk »

Szczypce do segerów, szczypce z zagiętymi końcami, od biedy wbite dwa gwoździe w deseczkę (rozwiązanie wątłe, niepewne i może narobić wiele szkody).
Fabrycznie latarki nie są bardzo mocno skręcone ale wypada złapać po dwóch stronach osi obrotu. Pigułę łapać w miejscach lutów, tam i tak powinny być nacięcia.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Właśnie szczypce nie podejdą bo mam za duże :/ Chyba jutro czeka mnie kurs do sklepu. Może ktoś podać jakiej wielkości używa tych szczypiec by nie kupić złych ?
Jak nikt nie będzie w stanie podać to do Casto wybiorę się z convoyem i na stoisku będę walczył :)
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ww296 »

Awaryjnie zdarzyło mi się wykręcić dwoma śrubokrętami precyzyjnymi włożonymi w otwory i trzeci duży który wkładam poprzecznie do tych dwóch. Ale ideałem są porządnej jakości szczypce segera i imadło a latarka owinięta guma np z dętki. Czasami trzeba trochę rozgrzać np lutownicą jak na gwintach jest klej.
Ostatnio zmieniony czwartek 28 lip 2016, 05:56 przez ww296, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Szczypce Segera to luksus. Wystarczą 2 śrubokręty płaskie zaparte o luty i skrzyżowane kawałek wyżej. A jak się ma to może być metalowa pęseta. W ostateczności mogą być nawet 2 gwoździe ...
MacGyvera się chyba nie oglądało. :roll:
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Oglądało ale nie praktykowało. Zawsze staram się robić naprawy narzędziem do tego przeznaczonym, chociaż bywały wyjątki ale latarki tego typu jeszcze nie rozbierałem. A na siłę tutaj nic nie zdziałam.
Ok, poszło. Ale nie płaskimi a torx-ami odkręciłem. Dzięki chłopaki.

Mam jeszcze pytanie odnośnie modyfikacji i dobrania części, ale to już chyba na osobny temat czy można tutaj ?
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Jak coś nie wiesz to wal tutaj.

Co do rozkręcania to zwykłe topexowe szczypce nadają się bardzo dobrze, a po spiłowaniu końcówek to już luksus.
Dostępne w każdym markecie ze sprzętem budowlanym do 10 zł, przykładowy link : http://allegro.pl/topex-szczypce-precyz ... 83480.html
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ww296 »

Elsor chciałbym widzieć jak tymi płaskimi skrzyżowanymi sróbokrętami rozkręcasz zaklejoną latarkę . Podobnie zresztą miękkimi gwoździami.
I warto jednak kupić sobie szczypce segera byle tylko były bez wymiennych końcówek. Bo tymi zalinkowanymi to w większości przypadków trzeba będzie piłowac.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

ww296 pisze:Elsor chciałbym widzieć jak tymi płaskimi skrzyżowanymi sróbokrętami rozkręcasz zaklejoną latarkę .
Nie spotkałem jeszcze takiej S2+, żeby nie ruszyła jej pęseta a jest ona słabsza niż śrubokręciki, których używam jeśli chcę coś mocniej dokręcić.
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ww296 »

Convoje rzeczywiście są bardzo słabo fabrycznie skręcone, ale przecież są inne latarki a taką rozkręconą też warto skręcić porządnie.
Ostatnio zmieniony czwartek 28 lip 2016, 15:44 przez ww296, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

No więc priorytetem tego moda jest moc diody. Na tapetę idzie :
1. Dioda - 3x Nichia CRI92 NVSL219B-E R85 D220 Link
2. Podłoże - Noctigon 3XP / 3UP Triple Copper MCPCB Link
Z tego co widzę chyba powinienem brać średnicę 16, ale znalazłem też mody o średnicy 20 do s2+, które brać ?
3. Sterownik - Alienth 2,8A
4. Szybkę wymienię na owal 20x60 by nie waliło po oczach
5. Optyka do 3 way nie mogę odszukać, moja szybka ma ciut ponad 20 mm :/

Czy ten zestaw będzie ok ? I może ktoś podpowiedzieć co pkt. 5, tzn. gdzie odnajdę taką optykę pasującą do s2+ ?
Mostkowanie, wymianę sprężyn itp. pomijam.
Ostatnio zmieniony piątek 29 lip 2016, 13:27 przez Dziubek, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ