Podziel się swoją radością

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

To się też pochwalę :razz: od teraz jestem technikiem elektronikiem ;)
Awatar użytkownika
Marooned
Posty: 148
Rejestracja: poniedziałek 03 cze 2013, 14:29
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Marooned »

Skoro taka fala techników elektroników, to też się zgłoszę. Tyle, że ja nie od teraz, a od skromnych 12 lat :wink:
"In the brave new world of the year 2000, a kiss can still break your heart." - Program from Cirque du Soleil's Alegría

Nad tymi gwiazdami jest wszechświat szybujących potworów! Wiedziałaś?
Maruda
Posty: 141
Rejestracja: środa 02 lis 2011, 12:32
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

A pochwalę się, co mi tam. Zmywarkę naprawiłem. Długo to trwało, ale musiałem się nauczyć budowy i działania, a i na części (150 zł) też się długo czeka. I w komputerze wymieniłem płytę główną, procesor i HDD (750 zł). Drogo mnie ta burza wyniosła. ;)
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Jak wszyscy to ja też :mrgreen: Postawione 3 stacjonarki, które były padnięte i netbook, który jedynie reagował na guzik power :D
Najśmieszniejsze jest to, że ktoś wyrzucił naprawdę dobrą stacjonarkę, bo się wieszała zanim się bios załadował,
włącza się komputer i od razu zawiecha na logo HP. Okazało się, że przyczyną był uszkodzony czytnik kart pamięci :D
Reszta stacjonarek to też jakieś pierdółki :) a w netbooku padł bios i trzeba było od nowa flashować :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mihas
Posty: 145
Rejestracja: środa 27 sty 2010, 00:14
Lokalizacja: Mińsk Maz.

Post autor: mihas »

A ja naprawiłem aparat cyfrowy Panasonic DMC-FS3. Zgasło podświetlenie i aparat stał się niemal bezużyteczny, bo praktycznie nic nie było widać na ekranie nawet za dnia. Przyczyną była złamana taśma zasilająca podświetlenie wyświetlacza. Udało mi się to jakoś polutować i aparacik jeszcze trochę posłuży :)
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

A moja mała jutro idzie do przedszkola:-), babcia będzie miała odbój, kiedy oboje z żoną jesteśmy w pracy.
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

Ja też jutro pierwszy raz prowadzę mojego Skarba do przedszkola. Coś mi się wydaje że będzie ciężko ale mam nadzieję że szybko się zaadoptuje.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Ukończyłem upgrade roweru Kross Hexagon V3 2008 w wersji export. Wymienione zostały ostatnio: korba na FC-M431 (48-34-24), kaseta na CS-HG51, łańcuch na KMC Z91, przerzutka przednia na FD-M430, tylne koło z piastą Novatec (wcześniej była joytech na wolnobieg), amortyzator (raczej imitacja) SR XCT na Spinner Eagle Air 100mm z blokadą skoku i regulacją tłumienia, pedały na SPD + odpowiednie buty ... teraz można czerpać przyjemność z jazdy i robić 2 cyfrowe przebiegi dzienne a nawet 3 cyfrowe w weekend.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

pier, Zbychur, ja właśnie swoją zostawiłem, ruszyła na szczęście na podbój nowych zabawek :mrgreen: . Trzymam za Was/nas kciuki :)
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
ElSor pisze:Ukończyłem upgrade roweru
Widzę, że prawie cała grupa Alivio poszła na sprzęt...

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Nadia narazie postawiła do pionu jakiegoś chłopaka, bo jej traktor chciał zabrać :mrgreen:
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Pyra pisze:Widzę, że prawie cała grupa Alivio poszła na sprzęt...
Przy założeniu, że miało być 24 biegów, w miarę trwałe komponenty i cena nie czyszcząca portfela Alivio wydawało się optymalnym rozwiązaniem. Do tego oczywiście douczyłem się trochę i np zamiast smarować łańcuch WD40 czy też olejem silnikowym jaki był pod ręką dokupiłem Rohloff; zamiast ładować w opony tyle ile można upuściłem trochę i znalazłem optimum; zamiast bujać się na "kanapie" ze sprężynami wróciłem do seryjnego siodełka i zamiast pedałować z kadencją 50-60 wchodzę na wyższe obroty, szczególnie w terenie ... wszystko czuję, że przynosi wyraźną poprawę jeśli chodzi o łatwość jazdy i ogólną przyjemność. Jakieś 2 tyg temu zrobiłem 86km w 1 dzień keszowania po lesie. Dawniej było to nawet nie do pomyślenia, bo po 30km byłem zmachany "jak koń po westernie".
Awatar użytkownika
ologda
Posty: 356
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 08:38
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: ologda »

Naprawiłem zegarek :-)
40 dni bez zegarka na ręce , już się odzwyczaiłem od niego
Największa latarka świata( fotka)
4metry wysokości

Idę w stronę światła
delux
Posty: 91
Rejestracja: wtorek 21 cze 2011, 20:31
Lokalizacja: Kielce

Post autor: delux »

Moja córeczka dzisiaj pierwszy raz poszła do przedszkola. Chyba z tych emocji nie mogła spać bo wstała o 6:00 ;) gdzie normalnie wstaje ok 9:00. Pomachała na pożegnanie i poszła pocieszać płaczące dzieciaki.
tnt_gt
Posty: 576
Rejestracja: sobota 06 mar 2010, 13:50
Lokalizacja: Piła

Post autor: tnt_gt »

ElSor pisze:korba na FC-M431 (48-34-24)
Elsor czy powyższa korba dobrze współpracuje z 8-rzędowym łańcuchem?

Chcę również wymienić osprzęt w moim GT (24-biegi) i przymierzałem się do korby FC-M410, ale niestety ciężko ją dostać w wersji 170mm.
Dlatego też zainteresowała mnie korba FC-M430, którą Ty użyłeś do 24-biegowego roweru.
GT Rulez ale teraz czas na CUBE
Zablokowany