Zielony laser spada jasność

....nie pasujące gdzie indziej...
belushi
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek 27 wrz 2010, 15:45
Lokalizacja: Rzeszow

Zielony laser spada jasność

Post autor: belushi »

Witam

Kupiłem na FT laser zielony, kiedyś tam. O TEN :
Rzadko używam, wczoraj się zacząłem bawić i zauważyłem, że po sekundzie-dwóch jasnego świecenia jasność lasera spada lekko licząc z połowę. Jasność spada łagodnie, po prostu "się ściemnia".
Kupować następny, rzucać tym o ścianę czy co z tym robić. Fajny był, super świecił a teraz nie ma się czym pochwalić ;)
Pomożecie mi ?

B
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

belushi pisze:Kupować następny, rzucać tym o ścianę czy co z tym robić.
A może wystarczy tylko nowe baterie włożyć ?
Awatar użytkownika
Uka
Posty: 437
Rejestracja: poniedziałek 18 mar 2013, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Uka »

Przerobiłem kilka sztuk tego typu urządzeń i za każdym razem awarii ulegał micro switch. Ciężko to naprawić bo całość jest klejona. Trzeba nabyc nowy. Moze taki za 20 dolców bylby lepszy, ale chyba w tej zabawce nie o to chodzi
belushi
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek 27 wrz 2010, 15:45
Lokalizacja: Rzeszow

Post autor: belushi »

ElSor pisze: A może wystarczy tylko nowe baterie włożyć ?
Nie wystarczy. Próbowałem.

B
Awatar użytkownika
Uka
Posty: 437
Rejestracja: poniedziałek 18 mar 2013, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Uka »

A spróbuj podłożyć coś pod płytkę w miejscu włącznika, na kawałek powinno pomóc.
belushi
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek 27 wrz 2010, 15:45
Lokalizacja: Rzeszow

Post autor: belushi »

Muszę delikatnie to najsampierw rozebrać. Najwyżej sobie zamówię drugi...

B
Awatar użytkownika
Uka
Posty: 437
Rejestracja: poniedziałek 18 mar 2013, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Uka »

Możesz wyciągnąć biały filc zza sprężynki i to jego podłożyć pod płytkę. Co do rozbierania, tak jak napisałem, urządzenie jest wklejone w stalową obudowę, rozebrać będzie bardzo trudno, najlepiej rozciąć.

A najlepiej kupić 5 nowych, będzie większy rabat na ft ;)
Awatar użytkownika
Power2Nite
Posty: 169
Rejestracja: czwartek 19 lis 2009, 19:48
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Power2Nite »

W tanich laserkach DPSS parametry szybko rozjeżdżają się pod wpływem temperatury i napięcia zasilania, wystarczy przesunięcie punktu maksimum emisji diody IR o 1nm w tą czy w tą i już kryształy nieliniowe nie mają z czego wyprodukować zieleni, a to też zależy od ich temperatury, dokłądności zamontowania i wzajemnego położenia względem siebie.

Poszukaj optymalnej temperatury pracy tego laserka, jedne najlepiej pracują przy 15 stopniach Celsjusza, inne przy 25 stopniach. Czasem 10-sekundowe rozgrzewanie ciągłą pracą spowoduje skok jasności, czasem spowoduje konieczność zamówienia nowego laserka :)
Z zaświeconą latarką mniej widzisz ty, a bardziej widać ciebie.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Racja, mam taki jeden, jak się go w rękach ogrzeje to świeci naprawdę mocno, a jak wyjdzie się na dwór wieczorem jak temperatura niższa to trzeba pod pachą grzać żeby fajnie świecił ;)
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
ODPOWIEDZ