Sterownik driver LED 2,8-4,5V 2,8A programowalny

co i jak zrobiłem...
xar
Posty: 75
Rejestracja: środa 12 wrz 2012, 12:41

Post autor: xar »

No no, czyżby sterownik poddawany był większemu upgrade'owi niż sądzono? :)
Awatar użytkownika
Krasny
Posty: 61
Rejestracja: wtorek 05 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Ślesin

Post autor: Krasny »

Widzę że na mój pomysł implementacji trybu "boost" trzeba było długo czekać. Ale w końcu się doczekam i będę miał swój ideał ;)
Gregforce L2P, Fenix LD20, Fenix LD10, Maglite LED 4D
kriqs
Posty: 21
Rejestracja: sobota 16 lis 2013, 21:08
Lokalizacja: tyczyn

Post autor: kriqs »

Witam
Mam taki problem, a może to ja coś źle robię ?. Mierzę sobie natężenie na diodzie i w najwyższym trybie daje tylko 0,22A co jest nie tak ? Wpiąłem się szeregowo w plusa na sterowniku. Co jest nie tak ? Ogniwo to 18650 naładowane do 3,30 na zwarciu podaje 6,5A. Mój miernik to uni-t m830buz

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

kriqs pisze:Witam
Mam taki problem, a może to ja coś źle robię ?. Mierzę sobie natężenie na diodzie i w najwyższym trybie daje tylko 0,22A co jest nie tak ? Wpiąłem się szeregowo w plusa na sterowniku. Co jest nie tak ? Ogniwo to 18650 naładowane do 3,30 na zwarciu podaje 6,5A. Mój miernik to uni-t m830buz

Pozdrawiam
Kable zmień bo oryginalne są tragiczne i przez nie pomiary są bardzo nieprecyzyjne.
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
kriqs
Posty: 21
Rejestracja: sobota 16 lis 2013, 21:08
Lokalizacja: tyczyn

Post autor: kriqs »

kable zmienione na 3mm i najmocniejszy tryb to jest 0,3A
Awatar użytkownika
sebeq
Posty: 167
Rejestracja: piątek 30 maja 2008, 09:14
Lokalizacja: Bartoszyce

Post autor: sebeq »

a jaką diodę kolego tym driverem zasilasz ?

sebeq
kriqs
Posty: 21
Rejestracja: sobota 16 lis 2013, 21:08
Lokalizacja: tyczyn

Post autor: kriqs »

a taką, o latarce jest w tym temacie
Awatar użytkownika
Drut12
Posty: 109
Rejestracja: wtorek 29 paź 2013, 11:39
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Post autor: Drut12 »

kriqs, Naładuj to ogniwo do 4V i spróbuj znów.
kriqs
Posty: 21
Rejestracja: sobota 16 lis 2013, 21:08
Lokalizacja: tyczyn

Post autor: kriqs »

ogniwo wyjęte prosto z ładowarki też daje 0,3A. Może ta dioda po prostu to jakiś zwykły chińczyk ? Myślałem nad kupnem xm-l2 na fasttech.com, to dobry pomysł ? czy przyślą badziew ?
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

kriqs pisze:Ogniwo to 18650 naładowane do 3,30 na zwarciu podaje 6,5A.
Wychodzi ok 0,5Ω rezystancji. Tylko, że nie mierzy się prądów zwarciowych źródła zasilania takimi sposobami i nie polecam tego robić w przyszłości.

Ale skoro już wiemy, że miernik wprowadza 1,4V spadku napięcia przy 2,8A to wynika, że driver pewnie obniża moc(tryb) podczas pomiaru i stąd nie można uzyskać max mocy w momencie, gdy wpięty jest ten amperomierz.
kriqs
Posty: 21
Rejestracja: sobota 16 lis 2013, 21:08
Lokalizacja: tyczyn

Post autor: kriqs »

Pewnie masz racje. Coś się poprawiło po zmianie sterownika, w ilości światła. Zobaczymy po wymianie diody.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Cześć

greg mam pytanie.

Czy do poprawnej pracy zabezpieczenia temperaturowego w sterowniku Extended trzeba procesor łączyć jakimś termoprzewodnikiem (pastą?) z wnętrzem piguły?

Pytam, bo założyłem ten sterownik do Convoy S2, chciałem posmarować procesor pastą bo się opiera (w jednym punkcie) on o rozlaną kroplę cyny w pigule (pod diodą) {lutowałem pigułę z podłożem miedzianym i po prostu od strony sterownika grzałem lutownicą - stąd tam ta kropla} jednak w końcu o tym zapomniałem i złożyłem bez tej pasty i wolę spytać, bo nie wiem, jak Ty zazwyczaj te sterowniki Extended montujesz.

Sterownik do piguły jest przylutowany w 4 miejscach na krawędzi.

Pozdrawiam, marmez
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Nie trzeba niczym smarować układu. Procesor nagrzewa się łącznie z całą pigułą i resztą podzespołów drivera. Całość jest zamknięta w małej objętości, nie ma problemu z przekazywaniem ciepła wewnątrz.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

greg, dzięki za odpowiedź, to 1. jestem spokojny, 2. nie muszę nic więcej rozlutowywać :D

Przy okazji.

Jako, że robiłem sobie wersję instrukcji do sterownika Extended w wersji drukowanej, tak, aby ładnie wyglądało wydrukowane na czarno-białej drukarce jako broszura (dwustronnie), to udostępniam takie gotowe wersje do wydrukowania:

http://pliki.marmez.net/?dir=latarki (albo w załączniku do tego postu)
(Greg wyraził zgodę na opublikowanie)

Polecam drukować jako broszurę, otrzymujemy wtedy książeczkę formatu A5 (zeszyt mały), składającą się z 2 kartek, zadrukowanych dwustronnie. Większość dobrych czytników PDF posiada taką opcję druku, LibreOffice też ją posiada.

Można oczywiście drukować z innymi ustawieniami, np. 4 strony na kartkę, wtedy wszystko nam wejdzie na jedną kartkę (dwustronną oczywiście :) )

Pozdrawiam, Kuba
Załączniki
Sterownik Grega Extended 1.0 - Instrukcja do druku.pdf
(189.49 KiB) Pobrany 21 razy
Sterownik Grega Extended 1.0 - Instrukcja do druku.odt
(43.32 KiB) Pobrany 14 razy
Ostatnio zmieniony piątek 10 sty 2014, 21:16 przez marmez, łącznie zmieniany 3 razy.
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

marmez

To ja poproszę takie cóś do ver. 1,3
ODPOWIEDZ