Propozycja nowego działu

...sprawy techniczne i organizacyjne dotyczące forum...propozycje, uwagi, wnioski, pochwały ;-)...etc
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Propozycja nowego działu

Post autor: ElSor »

Ostatnio, szczególnie na FastTechu, pojawiło się wiele nowych sposobów dostawy paczki do nas:
Regular Air Mail - FREE (up to 30 business days in transit)
Registered Air Mail FREE (10 to 14 days in transit typical) - RECOMMENDED
Registered Airmail via Singapore Post FREE (10 to 14 days in transit typical)
Registered Airmail via China Post FREE (14 to 18 days in transit typical)
Registered Airmail via Swiss Post +$1.00 (13 to 16 days in transit typical)
Registered Airmail via Sweden Post +$1.00 (13 to 16 days in transit typical)
Registered Airmail via Malaysia Post FREE (14 to 18 days in transit typical)
Poza tym są drogie kurierskie międzynarodowe. Oczywiście nie można zapomnieć o kilku krajowych przewoźnikach o których także można podyskutować.

Myślę, że na takie pogaduchy dobrze byłoby stworzyć nowy poddział w dziale "zakupy w internecie i nie tylko". Sam chętnie poznałbym opinie innych osób a także chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami ale ostatnio mam wrażenie, że zrobił się mały bałagan, bo w 1 temacie jest o wszystkich sposobach i ciężko znaleźć konkretne informacje na temat danego przewoźnika.
Oczywiście można utworzyć nowe tematy w obecnym dziale ale myślę, że po jakimś czasie mogą się "zgubić" a tak byłoby to w osobnym dziale tylko o sposobach dostawy.

Co wy na taki pomysł?
Awatar użytkownika
vin324pl
Posty: 1000
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 10:27
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: vin324pl »

Myślę że to dobry pomysł żeby rozdzielić różne sposoby dostawy i ludzie na bieżąco będą mogli informować co i ile czasu oraz w jakim stanie dotarło :mrgreen:
Zestaw rowerowy:
Światła mijania/drogi publiczne - L2P 2,8A noctigon + daszek/ s2+ 3*xpl optyka owalna
Światła drogowe/teren - C8 3*xp-l 4,2A ledil 35mm
studzin
Posty: 546
Rejestracja: sobota 17 kwie 2010, 11:45
Lokalizacja: Gdańsk/Tczew

Post autor: studzin »

Chyba nie ma sensu tworzyć subforum, tylko po jednym temacie dla każdego dostawcy.

Można by też stworzyć wykres na którym był by średni czas dostawy z ostatnich 30 dni dla każdego przewoznika.
MardoQ
Posty: 145
Rejestracja: czwartek 19 cze 2008, 17:47
Lokalizacja: Heaven

Post autor: MardoQ »

Mógłbym tez dodać statystyki czy komuś doliczali podatki i do jakich przesyłek. Ja niestety kolejny raz trafiłem na VAT, ale cóż jak widać radiotelefony czy telefonu na prześwietleniu to od razu wysyłają dokumenty "oświadczenie" (WER Zabrze) i potem VAT dopłacamy.

Jestem na tak
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

Każdy dostawca osobny temat w istniejącym dziale.
Tak myślę będzie najprościej.
Mnie ostatnio zamiast przesyłki przez malaysia post dostarczyło sweden post :mrgreen:
ODPOWIEDZ